MAHKEMELER TÜRK MİLLETİ ADINA DEĞİL BİLİM VE AHLAK ADINA KARAR VERMELİ SAVIM

Mahkeme kararlarının başlarında 'TÜRK MİLLETİ ADINA KARAR VERİLDİ' yazıyor.

Savım ki bu durum yanlıştır, ve gerçek, doğru hukuka; gerçek, doğru yargıya aykırıdır.

Neden?

Çünkü hiçbir millet ne hukuk uzmanıdır, ne gerçeklerden, doğrulardan üstündür, hem de hukuku, kanunları(yasaları) milletler değil siyasetçiler yaparlar. Dünyada hangi millet hukuktan ve yasalardan anlamakta? Açık ki bu durumda kararlar milletler adına değil siyasetçiler adına verilmekte. Örnek ki Türk milleti ya da Müslüman kitle zinaya, geneleve, eşcinselliğe, eşcinsel evliliğe, toplumsal alanlarda bikini diye sütyen-külot/mini şort diye külotla ortalıkta dolaşmaya izin vermekte mi de bunlar serbest; bunları Türk milleti mi serbest bıraktı? Gördünüz işte, İstanbul sözleşmesi Avrupa birliği istediği için var, Türk milleti istediği için değil.

Yani durum gerçekte 'TÜRK MİLLETİ' adına değil, 'SİYASET' adına olmakta.

Durum şu açıklamamla daha doğru ve daha iyi anlaşılır: Atatürk diyor ki 'Önce bilim(ilim) ve ahlak'; Muhammed diyor ki 'Önce bilim(ilim) ve ahlak'. Bu durumda açık ki bilime ve ahlaka aykırı herşey yasak olmalı hukukta. Millet ne diyor, 'Atatürk' diyor; millet ne diyor, 'Muhammed' diyor; Atatürk, ve Muhammed ne diyor, 'Önce bilim ve ahlak' diyor; peki nerede hukukta, yasalarda bilim ve ahlak; hukuk diyor ki 'Zina, eşcinsellik, eşcinsel evlilik, toplum içinde ahlaka aykırı giyim, genelev, sıtriptiz(striptiz) kulübü, ahlaka aykırı ünlülük serbest.

Yani düşünün ki, örnek ki bir genelev sahibinin genelevi lehine dava kararının başında 'TÜRK MİLLETİ ADINA' yazacak.

Açık ki bilime ve ahlaka aykırı hukuklarla, yasalarla; Türk milleti'ne yani Atatürk'e de aykırı, Muhammed'e de aykırı, akıldışı-ahlakdışı-yoz Batıya uygun, yeni ve yapay bir millet yaratılmaya çalışılmakta siyasetçe çünkü Türk demek de, Müslüman demek de önce 'Ahlak' demektir.

Demek ki önce; anayasa ve hukuk yani devlet, ülke 'Bilim ve ahlak' üzerine kurulu olmalı; sonra da mahkeme kararlarında 'BİLİM VE AHLAK' adına yazmalı yani mahkemeler bilime ve ahlaka göre karar vermeli.  


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 18.7.2020/08.15