KORONA VE KAN GRUBU KURAMIM

Üstelik de doktor yani tıp mezunu birileri sıfır kan gırubunu(grubunu), çok bulunması nedeni ile 'Amele kanı' diye tanımlamış ve hor görmüş. Savım ki tıp, mühendislik, matematik gibi nicel bilim dalları yüksek nitel zeka değil yüksek nicel bellek(hafıza) gerektirir; bu nedenle ki faşist, zalim ve işgalci Roma imparatorunun da, faşist, zalim ve işgalci Hitler'in de tıpçıları, mühendisleri ve matematikçileri vardı. Bu nedenle ki toplumlar ve insanlık nitel yani insani, medeni hayat biçimi olarak kurtuluşu nicel bilimlerde değil nitel bilimlerde aramalıdır ki bunların başında da felsefe bilimi ve ahlak bilimi gelir.

Felsefe bilimi diyorum ancak henüz dünyanın hiçbir ülkesinde felsefe bilimi öğretilmemekte; felsefe diye felsefe bilimi değil felsefe tarihi, felsefe mazisi, felsefe magazini, felsefe geyiği öğretilmekte; ahlak diye de gelenek, görenek, dini inanç, tabu öğretilmekte oysa ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, özgürlüğün, demokrasinin, laikliğin, akıl-ruh sağlığının, insanın, insanlığın, medeniyetin en üst nitel aşamasıdır ancak cehaletin ve nefsin takım elbiseli, kıravatlı(kravatlı), rugan ayakkabılı, bikinili, modalı, patlamalı motorlu hükümdarlığı olan siyaset ve özel sektör bunları öğretemez çünkü çıkarlarına ve varlıklarına ters düşer.

Kan gırubu ile korona(corona) arasında bir ilişki olduğu, ve 0Rh kanlılarda koronaya yakalanma oranının çok düşük olduğu, ve koronaya yakalanmışlarsa da iyileşme oranının çok yüksek olduğu, gibi bir sav ileri sürülmekte.

Kan gırubu dağılımı ie şöyle imiş: 0Rh+= % 39, 0Rh-= %9, ARh+= %31, ARh-= % 6, BRh+= %9, BRh-: %2, ABRh+= %3, AB Rh-= % 1.

Bu durumda demek ki 0 gırubu toplamda= %48 yani hemen hemen %50.

Eğer korona ile kan gırubu arasında bir ilişki varsa bence bu durum kan gırubu ile doğrudan ilgili değildir, evrim ile ilgilidir. Bu nedenle de üç kuramım var:
1- 0 kan gırubu dünyaya ve hayata evrimde, uyum sağlamada en başarılı, en üstün olmuş insan bedeninde görülmekte, bu nedenle de yüzde olarak en büyük orana, paya sahip durumda, yani 0 kan gırubu evrim kanıdır, evrimleşme kanıdır yani evrim 0 kan gırubundan yanadır.
2- Bu nedenle de sonunda dünyada yalnızca 0 kan gırubulu insan türü var olacak, sonunda insanlar yalnızca 0 gırubu kanlı olacaklar, öteki kan gırubuları da yok olacak. Bu da şu demektir: Ülkeleri, insanlığı, dünyayı sonunda, en son aşamada; 0 kan gırubulu insanlar kurtaracak yani liderler, önderler 0 kan gırubulu insanlardan seçilmeli çünkü hem evrim olarak ilerideler hem de sonunda 0 kan gırubu dünyaya egemen olacak.
3- İnsanlığın başlagıçında(başlangıcında) 0 kan gırubu ya hiç yoktu ya çok azdı.

Kuşkusuz ki bu durum 'Kan gırubu ile korona arasında ilişki var, ve 0 kan gırubu koronadan daha az etkileniyor' savına uygun olarak üretilmiş bir kuramdır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 25.6.20/08.39


Başlık Kategori Yayın Tarihi
PROVOKASYON SANATI Felsefe 28.02.2021
TIPLILAR TIPÇILAR VE CEHALET Felsefe 27.02.2021
HUKUK ÇÖZÜM DEĞİL (ŞİİR) Şiir 26.02.2021
ZÜLFÜ LİVANELİ DEMOKRASİ KONUSUNDA DA YANILIYOR SAVIM Felsefe 25.02.2021
İSLAMİYET'TE KURBAN BAYRAMI DA RAMAZAN BAYRAMI DA YOK SAVIM Felsefe 24.02.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020
İnsanın can yoldaşıdır '' EŞ ''.. Felsefe 31.07.2020
Ayasofya Felsefe 28.07.2020