AKP KİM?

Siyaset gerçekte demokrasi değil demokrasi düşmanı bir dünyadır çünkü demokrasi demek Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Önce bilim ve ahlak' demektir oysa siyaset bilime ve ahlaka aykırılık üzerine, ve toplumu bölmek ve düşmanlık üzerine yani cehalet, barbarlık ve nefs üzerine kuruludur oysa nefs hem en büyük cehalettir, hem kötülüklerin hem nedeni hem amaçıdır, hem de önce akılı, mantığı, sonra da ahlakı, vicdanı, akıl-ruh sağlığını yok eder. Ahlak ise zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, akıl-ruh sağlığının, özgürlüğün, insanlığın ve evrenin en zirvesidir.

Akp tuhaf bir dünya çünkü Muhammed de, Atatürk de 'Önce bilim ve ahlak' dedi, yani Akp bilime ve ahlaka aykırı bir dünya çünkü Atatürk düşmanı olmak 'Önce bilim ve ahlak'a da düşman olmak demektir, mantık açısından. Bu nedenle ki hem Akp dünyası muhaliflere hakaret, küfür, saldırganlık, şiddet dünyası olarak oluşmakta, hem de Atatürk'e hakaret edenler Akp dünyasına koşmakta. Yani; Muhammed düşmanı da olmak, Atatürk düşmanı da olmak 'Önce bilim ve ahlak'a karşı olmaktır yani hem mantığa, hem insanlığa, hem bilime, hem ahlaka, hem dine, hem Türklüğe, hem de akıl-ruh sağlığına aykırı olmaktır. Dine, çünkü dini tanımlayan Din hadisileri de 'Din bilim ve ahlak' demektir' de der; Türklüğe de aykırı çünkü Türk demek de 'Önce ahlak' demektir ki ahlaka vicdan, merhamet gibi ilkeler de dahildir.

Akp gençlik kolları Twitter'da 'Sen kimsin?' diye bir video paylaşmış. Bu videoda; Selahattin Eyyubi’den Muhammet Fatih Safitürk’e, Yasin Börü’den Musab Bin Umeyr’e kadar birçok isim sayılmış ancak 'Önce bilim ve ahlak' diyen, bu vatanı ve milleti faşist ve işgalci Avrupa'nın işgalinden kurtarmış sayın ve saygın Mustafa Kemal Atatürk'ten hiç söz edilmemiş.

Öncelikle, gençlik konusunda, şu hadisi bilmek ya da anımsamak(hatırlamak) gerekir: 'Gençlik geçici bir akıl hastalığıdır' ki kendilerine ya da ülkelerine gençliği lider, önder, kurtarıcı, çözüm olanlar da bunu bilmeli çünkü bir ülke için de, tüm insanlık için de tek doğru çözüm, kurtarıcı, lider, önder; Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak'tır yani bilime, bilimselliğe ve ahlaka, vicdana, merhamete aykırı olmak hiçbir ülke için de, insanlık için de doğru da, çözüm de değildir.

Akp videosunda 'Sen kimsin?' diye sorulmuş da, Akp'ye de sormak gerekir, 'Sen kimsin?' diye; ve şöyle birkaç soru sorulsun:
1- Sen; öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladlarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı eden değil misin? Oysa dine de, Türklüğe de, insanlığa da, akıl-ruh sağlığına da vicdan ve merhamet de dahildir.
2- Sen; karılarından başka bir de cariye adı altında, çocuk yaşlarda onlarca kapatması olan, dine aykırı Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı eden değil misin?
3- Sen; ekonomisi; öteki milletlerin, öteki halkların vatanlarını, emeklerini, gelirlerini haraça bağlamak üzerine kurulu, dine aykırı Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı eden değil misin?
4- Sen; sürekli olarak; yolsuzluk, usülsüzlük, adaletsizlik, hukuksuzluk, haksızlık, israf gibi dine aykırı şeylerle anılan değil misin?
5- Sen; 'özelleştirme' adı altında; vatanın, devletin, milletin, kamunun, Türkiye'nin fabrikalarını, madenlerini, kaynaklarını, şirketlerini, servetini yerli ve yabancı kapitalistlere, yerli ve yabancı sömürgenlere satan, dine aykırı değil misin?
6- Sen; Türkçe, demokrasi, laiklik, Lozan anlaşması, Kurtuluş savaşı ve Atatürk düşmanlarına sevgi, saygı gösteren, duyan değil misin?
7- Sen; zinayı ve eşcinsel evliliği serbest bırakan, dine aykırı değil misin?
8- Sen; dini tanımlayan; 'Din bilim, ahlak, vicdan, merhamet, adillik, dürüstlük, güvenilirlik, tarafsızlık, medenilik, israfsızlık, nefssizlik, inziva demektir' diyen Din hadisileri'ne aykırı değil misin?
9- Sen; muhalefete sürekli hakaret, küfür eden; muhalefeti tehdit eden; muhalefete saldırganlık, şiddet, aşağılama gösteren; topluma sürekli barbarlık, şiddet, saldırganlık, öfke, düşmanlık, kin pompalayan; bilime ve dine aykırı değil misin?
10- Sen akıldışı ve ahlakdışı; zina, fuhuş, eşcinsellik, çıplaklık ve porno içindeki; bilime, dine, demorkasiye, laikliğe, Türklüğe ve insanlığa aykırı Avrupa birliği'ne girmek için çırpınan değil misin?

Rabia işaretinde neden; Muhammed'in de dediği gibi 'Bilim' ve 'Ahlak' yok çünkü Muhammed 'Din bilim ve ahlaktır; bilim ve ahlak yoksa din de olmaz' dedi.

Evet, Akp; sen kimsin?

Emin ol ki ne Din hadisileri sana dinli der; ne Türklük sana Türk der; ne insanlık sana .insanlık der.

Evet; öyleyse sen kimsin Akp?

Biraz da kendin aynaya baksan?


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 22.10.20/09.31

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
PROVOKASYON SANATI Felsefe 28.02.2021
TIPLILAR TIPÇILAR VE CEHALET Felsefe 27.02.2021
HUKUK ÇÖZÜM DEĞİL (ŞİİR) Şiir 26.02.2021
ZÜLFÜ LİVANELİ DEMOKRASİ KONUSUNDA DA YANILIYOR SAVIM Felsefe 25.02.2021
İSLAMİYET'TE KURBAN BAYRAMI DA RAMAZAN BAYRAMI DA YOK SAVIM Felsefe 24.02.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020
İnsanın can yoldaşıdır '' EŞ ''.. Felsefe 31.07.2020
Ayasofya Felsefe 28.07.2020