YCHP'Lİ NİHAT YEŞİL'E KIDEMLİ SORULAR !!

YCHP'Lİ NİHAT YEŞİL'E  KIDEMLİ SORULAR !!

Ankara Milletvekili Nihat Yeşil; Son dönemde yeniden alevlendirilen kıdem tazminatına yönelik yasal düzenleme konusuna değinen Yeşil: "Sorunu diğer paydaşlara dağıtmak yerine birileri daha da zenginleşsin diye gittikçe yoksullaştırılan emekçinin kazanılmış hakkına el uzatmayı akıllarından bile geçirmesinler. On milyonlarca emekçinin kazanılmış hakkını tırpanlayıp iktidarlarına kaynak yaratma derdine düşecek kadar ileri gidiyorlarsa, demek ki bu iktidara ayrılan sürenin sonuna geldik demektir. Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir,  bu konuda kesinlikle taviz vermeye gerek kalmadan kendileri geriadımatmak  durumunda kalacaktır." demiş..

Belediyelerden kayıt dışı fonlanan Ana Muhalefet Siyasi parti genel merkezine üye Nihat Yeşil Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir diyormuş. 

Milletvekillerinin çoğunun  iş yerlerinde sendika üyeliği yok. Örgütlenme ve kayıt dışı finans kaçaklarına dair bir açılımı yokken;  Nihat Yeşil’in getirdiği açıklamaları fevkalade samimiyetsiz ve seçmene yönelik timsah ağlaması türünden banal bir açıklama olarak değerlendiriyorum. Aynen samimiyetsiz genel başkanlarının topu sendikacılara atarak sendikaları suçlamasına benziyor.

Siyasi partilere hazine yardımı kalksın. Nerden buldun yasası siyasi partileri  de içine alacak şekilde kanunlaştırılsın diyemeyen Nihat Yeşil'in bugün itibariyle yaptığı dostlar alışverişte görsün basın açıklamasını acaba Genel Başkanı Kılıçdaroğlu notere belgeleterek seçim beyannamesine ekleyebilir mi?

Bu tasarrufi tedbir ve kaynak önerisini;  bir Anonim şirkete dönen YCHP Genel merkezini ikna ederek bir kanun teklifi ile noter imzalı meclisin gündemine getirilebilir mi? 

Ev yanmış siz hala daha arsayı korumaya çalışıyor ve Günah çıkarıyorsunuz.Kıdem tazminatı konusunda emekçilere zerre kadar  bir kaynak yaratma öneriniz olsun.Zekatınız olsun.!

Tahir Çalgüner 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
“SİYASİ/SOSYAL İSLAM DEMOKRATLARI” ! Politika 08.09.2020
DSP, ECEVİT’İ AŞMALIDIR Politika 02.09.2020
MÜLKİYE CUNTASI ! Politika 31.08.2020
"Güçlendirilmiş Cumhuriyetçi Birlik İttifakı " Politika 23.08.2020
CHP POLİT BÜROSUNDA YAŞANAN ÜST AKLIN “ VEKÂLET SAVAŞLARI ” Politika 05.08.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Türkiye ve Kaos Politika 28.09.2020
Yok Edilme Planı Politika 26.09.2020
Siyaset ve Güvensizlik Oyunu Politika 24.09.2020
Bölünmüş Çember Politika 16.09.2020
En Önemli En Sinsi Senaryo Politika 14.09.2020