Vay Canım Ülkem Vay !!!!

          Vay Canım Ülkem Vay !!!!

          Ülkemize kaynak yaratmak için dış kaynaklı borç alınması yönünde fikir beyan ederek gündem belirlemeye çalışan ve sosyal medyaya yön verme gayreti ile milletin aklını çelmeye çalışan sözde akademisyenler, vadesi geldiğinde ödenecek bu dış kaynaklı borç yine ülkemizin kaynaklarını kullanarak ödeneceğinden, borcun nasıl ödeneceği seçeneğini en başından borç alınmadan gündeme getirerek, borcun ödenmesi için, ülkedeki kaynak bulma seçeneğinin şimdiden uygulamaya koyulması ile borç almadan milletin emeğini ona buna yedirtmeden, ülkemizin daha hızlı kalkınması yolunda adım atılması daha doğru olmazmıdır. Dış kaynaklı borç alınıp lüks hayat yaşamak güzel, birde bunu tekrar ödemek var. Lüks hayat yaşamaktansa borç ödenirken tekrar gireceğimiz sıkıntıyı, hiç borç almadan en başından yaşarım ve emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmemiş olurum. Bu kadar mı düşünemiyormuyuz, ey ülkemde yaşayan insan.

Şunu düşünmeden edemiyorum, ısrarla dış kaynaklı borç alınarak, borçla kaynak yaratılmasını isteyenlerin, gerçekten bu ülke için canını ve malını feda edbilecek ve islami adaba bağlılıkları noktasındaki inanca sahip insanlarmıdır, bunu yaşayıp hep birlikte göreceğiz.

Ben de diyorumki vay canım ülkem vay!!!!. sesini duyurma fırsatı bulmuş ve güzel ülkemin kaynaklarıyla, makamlarını kullanarak şan, şöhret, tecrübe mal, mülk sahibi olmuş bazı şahsiyetlerin, sırf kendi paçasını kurtarmak uğruna, mihraklara, emperyalistlere kayıtsız şartsız hizmet etmekte halen sınır tanımadıkları hissetmekteyiz.

          Osmanlı İmparatorluğumuz ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ümüzden sonra, ülkemin stratejik makam ve görevlerine gelerek emperyalistlere hizmet edenlerin çokluğunun hiçte azımsanmayacak derecede ve sayılarda oldukları anlaşılmaktadır. Bu tür güruhların varlığı bu ülkeye darbede yaptırır, geride de bıraktırır ve gelişmişliği yakalama noktasındaki prangalardan kurtulmanın önünde engel olarak köstek olmak için her daim mücadele edecekleri de anlaşılmaktadır. Bu virüsleri jiletle kazıyarak temizlemek elzemdir.

          Bütün dünyayı etkisi altına alan covid-19 Koronavirüs pandemisinin mutasyoma uğramış şeklinin binbir çeşidi, (terör, ekonomik saldırı, Doğu Akdeniz, Kıbrıs, Ege adaları, yurt dışındaki soydaşlarımıza dini inançlarından ötürü engelleme, saldırı ve benzeri gibi.) benim ülkemi çoktandır sarmış zaten, tamamına yakını müslüman olan ülkemde, ecnebi milletlerin inancına sahip insanların benim ülkemde en küçük memur olmasına dahi fırsat verilmemelidir. ''Ülkede bir dikili taşım yok ama ülke benim ülkemdir'' şiarı ile hareket edecek olur isek, Türkiyemize hizmet etme noktasındaki düsturumuz, tehditlere boyun eğmeyen, ölüm korkusu olmayan, ölürsek şehit, kalırsak gaziyiyiz inancıyla, canıyla, malıyla hizmet edebilecek yönetici ve idarecilerin olması, bu vatan ve milletimizin refaha kavuşması için maddi ve manevi kalkınma yolunda, çağdaş muassır medeniyeti yakalaması imkansız değildir. İslamiyete inancı olmayanın da islam toplumuna hizmet etmesi mümkün görünmemektedir.

          Esen kalın değerli okuyucular.......

          İsmail KALAL

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Saldırılar Devam Ediyor Politika 09.03.2020
Bakış Açısı Politika 25.02.2020
Felaketler Ülkesi Olmak İstemiyoruz!!! Genel 07.02.2020
Nereye Gidiyoruz Yaşam 07.12.2019
Farkındalık Yaratmak Genel 15.11.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
YCHP'Lİ NİHAT YEŞİL'E KIDEMLİ SORULAR !! Politika 20.06.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
"KRİPTO FETÖ VİRÜSÜ" ve FETÖ'YE GEBE KALAN VESAYETCİLER !! Politika 12.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
KILIÇDAROĞLU'NUN, HDP 'ye UYUMLU YENİ PARTİ PROGRAMI !! Politika 03.06.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

İsmail Kalal 27.06.2020

Ülkemi seviyorum.

Kalalİsmail 06.06.2020

Hep birlikte Türkiye demek, Dünyanın geleceği olan parlayan yıldız demektir.

İsmail Kalal 28.05.2020

C* CCC. C*

Kalalİsmail 26.05.2020

Bu virüsleri jiletle kazıyarak temizlemek elzemdir.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.