ODTÜ'YÜ ŞAKA GİBİ DEMİR AĞLARLA ÖRMÜŞLER !!

ODTÜ'YÜ ŞAKA GİBİ DEMİR AĞLARLA  ÖRMÜŞLER !! 

Gökçek'in,  "Alın işte  ODTÜ 'ye Metro! " diyerek  2013 yılında Gazi Üniversitesine sipariş ettirdiği  ve kağıt üstünde kalmaya mahķum "şaka" gibi ulaşım ana  planını;  Mansur Yavaş, haliyle Belediye meclisine sunmaya değer bulmadı. 

Analizleri, en baştan Ana plan yapımına uymayan bir Ulaşım etüdü altlığı ile  ortaya çıkan ve hangi tarihli Ankara çevre düzeni planına uygun olarak yapıldığı da anlaşılmadığı, mahkeme bilirkişi raporu ile de tescil edilmiş sözde bir Ulaşım ana planı. AUAP 2038...Planın müellifi de tanıdık bir isim Metin Şenbil.!

Plandan  Metro raylarını  kazıyın.Altından çıkan bu kadar çok ana yol ağı varken, 167 km'lik  metroya ihtiyaç mı vardı yada bu metro kullanılacaksa, bu ana yolları kim kullanacak sorusu ortaya çıkıyor ? diyen Şehir plancısı Tahir Çalgüner; Metro ve raylı sistemleri bir kentin  ulaşım şeması üzerine sürülen bir krema değildir diyor.

Plan incelendiğinde; ODTÜ ve Çayyolu arasında iki raylı sistem hattı önermişler ve ODTÜyü ikiye bölerek kuzey ve güney şebekesine bağlantılı..

Ancak hatlara paralel geçirilen ODTÜ ana yolları şeması ile beraber değerlendirildiğinde  birbirini işlevsiz ve fizibiletisiz bırakacak şaka gibi bir Gökçek kurnazlığı-akademi işbirliği planıydı yazık verilen paralara diye de  veryansın ediyor.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020