ÇİFT 20 KEŞKE HİÇ GELMESEYDİN

Hiç anlamadığım bir şekilde insanların bir yaş yaşlandığı ve ölüme bir sene daha yaklaştığı için hayatının muhasebesini yapıp, ağlaması gerektiği yerde hoplayıp zıplayarak, kendini kaybederek yeni yılı kutlama sahtekarlığına  çift 20 yılı da dayanamamış olmalı ki madem beni öyle sahtekarlıkla karşıladığınız alın size gerçekler diyerek daha 5 ayda keşke gelmeseydi dedirtti.Daha önce on yıllarda olan ama bu çift 20 yılda 5 ay içinde bakın neler oldu.

1-Kasim Süleymani A.B.D'nin her zamanki kovboyluğuyla öldürüldü

2-Ta Perslerden gelen tarihi ile yenilmez olarak kendini gören İran hangi geri zekalının yaptığı hala bilinmeyen bir gafletle A.B.D uçağı diyerek Ukrayna uçağını füzeyle düşürüp 170 masum insanı öldürdü

3-Avustralyada bir türlü söndürülemeyen yangınlar ve hiç günahları olmadığı halde öldürülen binlerce develer

4-Ünlü basketbolcu Kobe Bryant'ın hala nedeni bilinmeyen uçak kazasında kızı ile birlikte ölmesi

5-Elazığ depremi

6-Van da çoğu kurtarma faaliyetlerine katılan askerlerin olduğu 41 kinin öldüğü çığ faciası

7-Sabiha Gökçen Havalanına indiğinde ikiye ayrılan Pegasus Havayollarına ait uçak

8-İdlip de 33 Türk Askerinin katledilmesi

9-İran da deprem

10-VEEEEEEEE yüzyılın kabusu gözle görülmeyen yavşak bir virüsün kıyametin gelebileceğini hiç ölmeyecekmiş gibi zevke,iğrençliklere gömülen insanoğlunun gözüne sokması

                               CORONA

Bundan yüzyıllarca önce yine insanoğlu Allahı,dini,ahlakı unutup zevk,sefa ,sapıklık içine düşüp kendini Dünyanın merkezine koydu ve Allah insanoğlunun kendisine gelmesi için Nuh tufanını çıkarıp insanoğlunu yeniden yarattı ve bu olaydan ders alması ve hiç unutmaması için Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim'e koydu.Ama kendini herşeyden üstün gören,herşeyi yapabileceğini sanan,uzaya çıkan orayı da mahvetmeyi düşünen,zevk,sefa,eğlencenin,sapıklığın dibine vuran ahlakı ve dini unutan insanoğluna önce Trump denen şeytanın dünyadakini temsilcisini yolladı,baktı bununlada insanoğlu akıllanmıyor gözle görülmeyecek kadar küçücük yavşak bir virüsü yollayıp bununla da akıllanmazsanız büyük kıyamet geliyor dedi.

Filmlerde dünyanın uzaylılar tarafından yok olacağı anlatılırken ve kimse buna inanmazken gözün göremiyeceği kadra küçük yavşak bir virüs daha yüzyıllarca yaşayacağı düşünen insanoğluna kıyametin gelebileceğini gösterdi.Filmlerde anlatılsa kimsenin inanmıyacağı,yönetmen uçmuş diyeceği şeyler Büyük yönetmen tarafından gerçek oldu.Hangimiz inanırdık yavşak bir virüsün bizi esir alacağına,sokağa çıkamıyacağımıza,çıksak bile uzaylılar gibi maskelerle dolaşacağımıza,camilerin,okulların avmlerin,en önemlisi kuaförlerin kapanacağına,2 ayda 200 binden fazla kişinin öleceğine.

Ama ben Yüce Allahın bu kadar insana eziyet çektireceğine inanmıyorum.Bunu  dünyadaki şeytan Trump'un Çin'i yoketme planının bir parçası olarak görüyorum.Dünyada 2 ayda  200 binden fazla kişi,A.B.D de yüzbine,İngilterede,Fransada,İtalyada,İspanyada,Almanya gibi ülkelerin her birinde  50 bine yakın insan öüyor ve insan haklarının merkezi sayılan bu ülkelerde kimse ayağa kalkmıyor,olaylar çıkmıyor.Emeklilik yasası yüzünde 2 yıldır Fransayı mahveden Sarı Yelekliler ne hikmetse 50 bine yakın insanın öldüğü yerde dut yemiş bülbüle dönüyor.Kuruluş nedeni olarak insan hakları ve insanın yaşam hakkını gören A.B.D de 100 bine yakın kişi ölüyor kimsenin gıkı çıkmıyor.Tüm dünyada 250 binden fazla kişi ölüyor ,ne cenazeleri var ne gömülmeleri var bir anda 250 bin kişi buhar oluyor.Bence bunda şeytan Trump'un parmağı var çok değil 1 yıl içinde neyin ne olduğu ortaya çıkacak.

NE DEMİŞ?Bakara Suresi, 55. ayet: Ve demiştiniz ki: "Ey Musa, biz Allah'ı apaçık görünceye kadar sana inanmayız.Bunun üzerine yıldırım sizi (kendinizden) almıştı ve siz bakıp duruyordunuz.

Araf Suresi, 27. ayet: Ey Ademoğulları, şeytan, anne ve babanızın çirkin yerlerini kendilerine göstermek için, elbiselerini sıyırtarak, onları cennetten çıkardığı gibi sakın sizi de bir belaya uğratmasın. Çünkü o ve taraftarları, (kendilerini göremeyeceğiniz yerden) sizleri görmektedir. Biz gerçekten şeytanları, inanmayacakların dostları kıldık.

Araf Suresi, 64. ayet: Onu yalanladılar. Biz de onu ve gemide onunla birlikte olanları kurtardık, ayetlerimizi yalan sayanları suda-boğduk. Çünkü onlar kör bir kavimdi.

Araf Suresi, 72. ayet: Böylece onu ve onunla birlikte olanları Katımız'dan bir rahmet ile kurtardık. Ayetlerimizi yalan sayarak inanmamış olanların kökünü kuruttuk

Tevbe Suresi, 126. ayet: Görmüyorlar mı ki, gerçekten onlar her yıl, bir veya iki defa belaya çarptırılıyorlar da sonra tevbe etmiyorlar ve öğüt alıp (ders çıkarıp) düşünmüyorlar

Yunus Suresi, 73. ayet: Fakat onu yalanladılar; Biz de onu ve gemide onunla birlikte olanları kurtardık ve onları halifeler kıldık. Ayetlerimizi yalanlayanları da suda boğduk. Uyarılanların nasıl bir sonuca uğratıldıklarına bir bak

Ra'd Suresi, 31. ayet: Eğer kendisiyle dağların yürütüldüğü, yerin parçalandığı veya ölülerin konuşturulduğu bir Kur'an olsaydı (yine bu Kur'an olurdu). Hayır, emrin tümü Allah'ındır. İman edenler hala anlamadılar mı ki, eğer Allah dilemiş olsaydı, insanların tümünü hidayete erdirmiş olurdu. İnkar edenler, Allah'ın va'di gelinceye kadar, yaptıkları dolayısıyla ya başlarına çetin bir bela çatacak veya yurtlarının yakınına inecek. Şüphesiz Allah, verdiği sözden dönmez. (Veya miadını şaşırmaz.)

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
HAFTANIN GÜNDEMİ Genel 24.08.2020
HAFTANIN GÜNDEMİ Genel 19.08.2020
HAFTANIN GÜNDEMİ Genel 17.08.2020
HAFTANIN GÜNDEMİ Genel 03.08.2020
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
DARU'L İSLAM-DARU'L HARB MESELESİ Genel 01.03.2021
MUCİZE MANİPÜLASYONU Genel 25.02.2021
TEŞKİLATINIZI KORUYUN Genel 24.02.2021
YASADIŞI YASA DIŞI SIRADIŞI VE SIRA DIŞI SAVIM Genel 07.02.2021
HAYAT'A DAİR GÜZEL TAVSİYELER Genel 07.02.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.