İZMİR, "İZMİR" OLALI BÖYLE "BAŞKAN" GÖRMEDİ...!

İZMİR,  "İZMİR" OLALI BÖYLE "BAŞKAN" GÖRMEDİ...!

 

Kıvrak ve garip dans figürleri, zıplama hareketleri  ile ünlü  İzmir Belediye başkanı Tunç Soyer; Avrupa Sosyalist ENTERNASYONEL" talimatı;  CHP Genel Merkez  ve Türkiye Masonlar Masası oluru ve onayıyla bir Belediye Meclisi Kararı aldırtıyor.Bu defacto alınan sözde kararın öncesinden, İzmir'li vatandaşlarımızın haberi bile yok.! 

Efendim Neymiş... 3-5  Mayıs  tarihi İzmirliler günü olarak kutlanacakmış.

Aman ne güzel..!!  İzmir Karma Milli Futbol takımı kurar ve İzmir Erkek Güzeli de seçeriz olur biter..!!

Bu kararı alan bir Belediye başkanının aslında derhal görevinden alınarak hakkında  soruşturma açılması gerekir.

Ama toplumda soruna neden olur, siyasi konjektür diyerek yapılamıyor.

AKP hükümeti bu oyunu gördüğü halde şimdilik susuyor.

Bu oyunu görmeyen Kırmızı keçiler ise, gerzeklikte ve cehalette sınır tanımıyor..

Taraflar arasında zıtlıkların ve sözde kutuplaşmanın arttığı bir algı dönemde; biz Kemalistlerin söylemleri de gelinen bu noktada elbette  önemli.

Büyük resimde, masum olmayan bu kararın öyküsü aslında şöyle;

Ulus devletlere karşı geliştirilen Şehir devletleri  projesi ile AB'nin Ulus ülkeler birliğinden,  Şehirler  yerel yönetimleri birliğine dönüştürülmesi gündemde !

Avrupa (ülkeler) birliğinin, Yerel (Şehir) yönetimleri özerk birliğine dönüşmesinin planlandığı bir dönemde; Dünyadaki 40 Megapolis şehir öne çıkıyor.Bu şehirlerin içinde İzmir, İstanbul ve Diyarbakır gibi bölgesel  finans merkezleri de var.

"Demokratik yerel yönetimler" bölgesel  kılıfı altında palazlanacak ve pazarlanacak belediyelerin, Ulus devletlerin  bir parçası olamaktan öte varlık alanlarına ortak olması düşünülüyor.

Hal böyle olunca, Avrupa Yerel özerklik şartı ve Türkiye'nin çekince koyduğu bazı maddeler gündeme geliyor. CHP'li belediyelere, Genel merkez yolu ile verilen talimat ise; bu taleplerin kabulüne yönelik toplumu hazırlamak gereği ve her türlü eylemsel nokta atış kararları almak.

Belediye başkanı Tunç SOYER'e de bunun gereğini yapmak üzere topluma bir zarf atıyor ve  yok hükmünde  bir karar alıyor.

Bu tür kararlar, TBMM Genel kurulunda yasalaşır ve yayımlanır. Dolayısıyla Meclisin kararı olması gerekirken, Belediye'nin böyle bir karar alarak, bunu kamuoyuna duyurması alenen bir suçtur. Başkan'ın görevinden alınması gerekir. Belki de amaç kendisini görevden aldırıp toplumsal barışı bozmaya yönelik siyasi bir hır çıkarmak...

Tunç Başkan,

Ankara'nın taşına bak... Gözlerimin içine bak...

Adını, İzmir'in dağlarına ve çiçeklerinin üstüne yazarlar....

Aman ha...

Bizi daha çok konuşturma..

Ankara Kemalistlerini karşına alma...

Otur oturduğun yerde..

Tahir Çalgüner 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020
Haydar Baş Seçim Konuşması - 06.06.2015 Politika 14.05.2020
Cemaat Akıl Oyunu! Politika 24.04.2020