Recep Tayyip Erdoğan ve COVİD 19 PARALELLER!

Sözlerimize başlamadan önce tüm T.C savcılarına belirtmek istediğim bir konu var. Birazdan yapacağımız konuşmadaki konuların muhatabı AK parti genel başkanıdır. Kendisi cezai sorumluluğu olmaksızın herkese hakaret v.b sözlerde bulunabilirken, kendisine gelen eleştirileri susturmak için Cumhurbaşkanına hakaret davası açmaktadır. Bu sebeple konuşmalarımız Ak Parti genel başkanını bağlayacaktır.

                                                                            **************************

Dün akşam tüm Türkiye Ak parti genel başkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını hayretle izlemiştir. Konuşmanın giriş bölümünde birlik beraber ve tek olmalıyız derken, hemen arkasından Türkiye milli iradesinin yaklaşık 20 milyon oyunu almış CHP li belediyeleri paralel ve terör ile ilişkilendirmesi tarihte en kısa sürede yaşanan akıl tutulması ve çelişki olarak yerini almıştır.

 

Şimdi madde madde, Ak parti genel başkanının dahi kolayca anlayabileceği şekilde basit özetlemeler yapacağız.

1-  Ülkemizde ilk COVİD vakası görülmesinin üzerinden yaklaşık 45 gün geçmiştir ve hala millete maske dağıtmayı beceremeyen hükümet AK Partidir. Önce parayla satışını yasaklamış olup, başvuruların üzerinden 15 gün geçmesine rağmen maskelerin hala halka ulaşmaması insanların maskeye ulaşamaması ya da aynı maskeyle günlerce işine gücüne gitmek zorunda bırakmakta olup milletin sağlığının Ak parti için hangi derecede önemli olduğunun anlaşılması için önemli bir referanstır.

2- Yıllarca karne ile tüp mazot dağıttılar diye avaz avaz bağıranlar, bu çağda bu imkânlarla 10 kuruşluk bir maskeyi karneyle bile dağıtamadılar.

3- Dünyada Covid yaşanırken 1. Kafiledeki vatandaşları umreye gönderip sonrada karantinaya almadan ülkeye sokan diyanetin başındaki şahsı atayan ise Ak partidir.

4- Karantinanın millete ne kadar önemli olduğunu anlatırken, karantina otobüsünden polis eşliğinde yolcu kaçıran AK parti virüste bile zengin fakir ayrımcılığı yapmıştır.

5- Halka ekmek dağıtmak, yardım yapmak isteyen belediyeler paralel yapı ise, devletin yerine okul, yurt ve eğitim kurumu yapan TÜRGEV, TÜRKEN ve ENSAR nedir? Milli eğitim bakanlığı ne iş yapıyor?

6- Devletin yerine Camii, Kuran Kursu ve imaret yapan tarikatlar ve cemaatler nedir? Diyanet işleri ne iş yapıyor?

7- Hatırlarsınız geçen haftalarda iç işleri bakanının aldığı sokağa çıkma yasağının zamanlama hatasından dolayı sıkıntılar yaşanmıştı. Hatayı yapan siz, istifa eden de siz, istifayı kabul etmeyen de siz alkışlayan da siz. Bu neyin kafasıdır?

8-  Her açıklamasında sağlık bakanının da belirttiği gibi Türkiye önceden aldığı tedbirler ile COVİD e hazırlıklı yakalanmıştır. Şu anda VAKA sayısında virüsün başladığı ülke ÇİN i ve İran’ı dahi geride bırakarak yaklaşık 220 ülkeden oluşan dünyada ilk 7.sıradayız! Umarız bu daha da kötüleşmez.

Sağlıkçılarımız, bilim insanlarımız ve yüzlerce uzmanın çığlıklarını ve tavsiyelerini duymayanlar, virüsün ülkemizde ortaya çıktığı ilk günden itibaren sadece 1 ay sokağa çıkma yasağı uygulasaydı şu anda her şey normale dönmüştü. Ancak Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalının da dediği gibi ekonomik yükü çok ağır olurdu diyecek kadar da insan sağlığını paraya tercih eden hükümet AK partidir. Çünkü kasa boş. Yapmayın etmeyin dediğimiz kara gün akçesini dahi harcadılar.

Belediyelerin ya da herkesin ayrı ayrı iyilik yapması, yardım yapmasının neyi kötü? Ak parti belediyesine herhangi yasak olmaksızın bizim belediyelerimizin ekmek dağıtmasının neyi kötü? Biz söyleyelim. Tüm parayı tek noktada görmek istiyorsunuz çünkü. Çünkü herkesi kendisiniz gibi sanıyorsunuz!

Her kötü olayda ve eleştiride hemen suçu halka atıp hakaret eden partide Ak partidir. Sokağa çıkma yasağını 1 saat kala detayları ile açıklayan hükümetin beslemeleri TV lerde halka hakaretler yağdırmışlardır. Bunlara sessiz kalıp doğruluğu kanıtlanmış haber yapan kanallara ceza yağdırıp gözdağı vermeye çalışan zavallı hükümette Ak partidir.

 

 

Bu milletin iradesiyle seçilmiş insanlara ve sizi eleştiren herkese terörist ve paralel demekten vazgeçin! Paralel yapıyla aynı yatağa girmiş olanlar paralelin ne demek olduğunu herkesten iyi bilirler. Her beceriksizliğinizde halkı suçlayıp hakaret etmekten vazgeçin! Savcı ve mahkeme eliyle insanları tehdit etmekten ve onursuzca mahkûm ettirmekten vazgeçin! Adalet herkese lazım olur. Bu sebeple adaleti daha fazla öldürmeyin! Sabrımızı daha fazla zorlamayın! Diplomasız birinin ülkenin geleceğinde tek söze sahip olduğu bu ucube sistemin de kölesi olmayacağımızı, oturduğunuz o koltukların geçici olduğunu ve yolun sonuna geldiğinizi bir kez daha hatırlatıyoruz.

 

Bu zorlu süreçte amansızca çalışan sağlıkçılarımız, kuryelerimiz, market çalışanlarımız, şoförlerimiz ve aklımıza şu anda gelmeyen fedakâr her bireyimize şükranlarımızı sunuyoruz. En kısa sürede normalleşen hayat düzenlerimizle nice sağlıklı mutlu günlere kavuşmak dileğiyle herkesi selamlarız…


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SİLAHSIZ Edebiyat 28.01.2020
Senaryodan Film Okumak İster misiniz? Genel 05.12.2019
YSK ve İstanbul Muamması Politika 30.04.2019
BİR FİLM NASIL YAPILIR? Genel 06.03.2019
Futbolda Bedava Tiyatro! Spor 10.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Türkiye ve Kaos Politika 28.09.2020
Yok Edilme Planı Politika 26.09.2020
Siyaset ve Güvensizlik Oyunu Politika 24.09.2020
Bölünmüş Çember Politika 16.09.2020
En Önemli En Sinsi Senaryo Politika 14.09.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

JohnnieOrazy 26.04.2020

[url=http://mysite.com]http://mysite.com[/url]

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.