CHP'Lİ NİHAT YEŞİL'İN YABANCI SERMAYE / (KOR-ONA) AĞLAŞMALARI !

CHP'Lİ NİHAT YEŞİL'İN YABANCI SERMAYE (KOR-ONA) AĞLAŞMALARI !

Nihat YEŞİL'in derdi "KORONA"  Gündemini deldi !

Uzunca bir süredir kayıtlı hiçbir yasama faaliyeti aktivitesi içinde bulunmayan, SHP kökenli Ankara Milletvekili, basın açıklamaları /pehlivan tefrikaları ile işi götürüyor.Son basın açıklaması ile de; CHP'nin Üretim Ekonomisi ve Yerli sermaye ile kalkınma fikirlerine de meydan okuyan Nihat Yeşil; Korona virüsünün Türkiye'de dolaşım tarihini 11 Mart 2020'ye çekerek Parti Korona komisyonu raporunun aksine, Hükümetin alınması gereken önlemlerde geç kalmadığını belirtti.

Korona virüs belirtileri en çok CHP Milletvekillerinde görülüyor. 

Ülke ekonomisi için Yabancı yatırımlara bel bağladığı anlaşılan ve ülkenin içinde yaşadığı şu dönemde bile SERMAYECİ kaygılarını dile getirmekten çekinmeyen Nihat YEŞİL, Korona virüsün insan zihni üzerindeki  politik belirtilerinin tümünü gösteriyor. 

CHP’li Yeşil'den Timsah Ağlaşmaları :

 Varan 1:

 “4 milyar doların üzerinde yabancı sermaye  ülkemizden gitti.”

CHP‘li Yeşil: Yabancı yatırımcıların gerek Türk şirket hisselerini gerekse hazine kâğıtlarını satarak Türkiye’den çıkma eğilimine hız verdiklerine dikkat çekerek:  “Yılbaşından bu yana 4 milyar doların üzerinde yabancı portföy yatırımı ülkemizden çıkmıştır. Türkiye ekonomisinin en temel gereksinmelerinden birisi olan yabancı yatırımcı ve yabancı yatırım sermayesi girişleri hızla gerilediği gibi son dönemde tersine dönen eğilim,  yabancı yatırımcı ve sermaye kaçışına yönelmiştir.” Diye konuştu.

Varan 2. 

Sermaye kaçışını Korona virüsüne bağlamak doğru olmaz

 CHP içişleri komisyonu üyesi Nihat Yeşil; Uluslararası piyasalarda korona virüs salgını nedeniyle gözlenen dalgalanmalar, Türkiye gibi pek çok gelişmekte olan ülke piyasasını olumsuz etkiliyor. Ancak Türkiye’de ilk korona virüs vakasının resmi olarak 11 Mart’ta açıklandığını göz önünde bulundurduğumuzda söz konusu kaçışlar, bu açıklamalardan önceki döneme, 6 Mart 2020 haftasına ait! diyerek ağlaştı.

Yabancı sermaye kaçışının korona virüs vakasının açıklanmasıyla bağlantılı olduğunu söylemek,böyle bir gerekçe dillendirmek doğru olmaz” diyen Nihat Yeşil 'in, yabancı sermayenin ülkeden  kaçısını; Milli kalkınma plitikası ve üretim ekonomisi için bir fırsat olarak değil açık kanamalı bir yara olarak değerlendirmesi bile;  açıkça Nihat YEŞİL'in 11 Mart 2020 tarihinden çok önceki bir tarihte, Korona virüsün,kendisinde  kalıcı liberal-gayri milli ekonomi -politik etkilerine maruz kaldığının bir göstergesi ve aynı zamanda bir itirafıdır da..!

Tahir Çalgüner 

SİYASET DANIŞMANI YAZAR


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020
Haydar Baş Seçim Konuşması - 06.06.2015 Politika 14.05.2020
Cemaat Akıl Oyunu! Politika 24.04.2020