YENİ CHP , "YENİDEN SHP" !

YENİ CHP , "YENİDEN SHP" !

CHP 'nin  mevcut " SHP"  yönetimi; Mekanın sahipleri olan Kemalist tabanı da karşısına aldı. "Eşit Yurttaş"! safsatasından  önce "Eşit CHP'liyi" sorgulamayan yönetim; şapkasını önüne almalı ve düşünmeli. Kemalistler de aklını başına almalı ve şapkalarını kafalarına takmanın zamanıdır artık.

Mekanın asıl sahiplerini ve hatta Bilinçli Kemalist-Alevi partililerin bile parti örgütlerinden ve üst yönetiminden uzaklaştırıldığı bir düzenekte; "Kemalizm'e paralel bir sosyal demokrat "Paralel Parti Yapılanması" (PPY) ve kadrolaşmasını hedefleyen Kılıçdaroğlu; partiyi, Sosyalist Enternasyonal'in bir şubesi haline getirdi. 

Atatürk'ün, CHP içine özenle sokmadığı ve tehlikeli gördüğü hatta yasakladığı, gayri millici-3.Dünya kategorisindeki bu Alman tipi "sosyal demokrasi" doktrinine sahip çıkılması ve Sosyalist Enternasyonal'in  bir küreselci liberal düşünce kulübünün şubesi olması bu çağda "Kemalizm'e veda" anlamına geliyor.

Bu çakma söylemi, Kemalist 6 oka yeğleyip, açıkça partinin ideolojik frekansı ve      partinin kılcal damarlarına kadar Delege  profili ile oynandığı bir süreçte;

"Cumhuriyeti Demokrasi ile taçlandırmak"; Kemalist 6 ok ideolojisi gövdesine  ithal bir "sosyal demokrasi" aşılaması yaparak, 6 okun anlamlarını  ve içeriğini  parti programı yolu ile kendi kafalarına göre değiştirmekle olmaz.

Kemalizm; çakma bir "Sosyal demokrasi" (SHP) manzumesinin üzerine sürülen bir krema değildir. Atatürk'ü tarihi bir "yadigara" dönüştürüp eş zamanlı olarak ideolojisine ihanet etmek tabanda ters teper. 6 okun içinde "Demokrasi" okunu göremeyenlere de okların ucuna değil, okların gösterdiği yere bakmalarını, Sosyaliteyi  ise bizatihi  kendilerinde ve parti içi demokrasi anlayışlarında aramalarını ve aynaya bakmalarını tavsiye ederim.

Ve... 28 Mart 2020 tarihinde kendi aralarında yapacakları "Tavşan Adaylar Genel Kurultayında"  partideki  bu yapısal /ideolojik  eksen kayması konuları ile parti adı ve logosundaki değişiklik önerileri de  umarım adaylarca gündeme getirilebilir.

Tahir Çalgüner (Kemalist Yazar) 

MART 2020

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020