"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ”

 

 

#Sayın Eski #Genelkurmay Başkanı #İlker #BAŞBUĞ#,

 

Balyoz Davası'nın temyiz duruşmasına gönderdiğiniz savunmanızda 17/25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının “DARBE GİRİŞİMİ “ olduğunu, ayrıca ”BUGÜN BİZE, YARIN SİZE” dedim ama DİNLEMEDİLER diye söylemişsiniz.

 

Sayın Eski Genelkurmay Başkanı ne güzel demişsiniz.

DİNLEMEZLER.

 

Çünkü bunların öncelikli derdi “TSK” idi “ bu konu çok önemliydi. Kafaların bir köşesinde İslam söylemlerine uygun bir rejimi ülkede hâkim kılmanın önünde her zaman en büyük engel olarak görülen TSK’ olmuştur.

 

Sayın Eski Genelkurmay Başkanı size yaşadığım canlı bir anımı anlatacağım. Recep Tayyip Erdoğan’ı MSP, RP, FP ve şimdide AK PARTİ teşkilatlarında dava arkadaşı olarak farklı il ve ilçelerde çalıştıkları bu yüzden onu çok iyi tanıyan ve beğenen kayıtsız destekleyen bir arkadaşım var. Bu arkadaşım Ak Parti iktidarının 3. Yılında bir sohbet esnasında “AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” demişti. O zaman fazla anlam verememiştim. Sonradan malum bir dönem başta TSK’nin çok önemli mevkilerinde görev yapan general, amiral, olmak üzere tüm rütbelerde, sayıları binlerle ifade edilebilecek sayıda mensubu, başta siz olmak üzere sahte delillerle sorgulanıp sonrasında tutuklanarak tıpkı sizler gibi bu ülkede olup biten her konuda düşünen, sorgulayan ve haksızlıklara dur diyen muhalif aydınlarında ikinci adresi olduğu gibi!!! Sizin de yeni adresiniz Silivri cezaevinde 5 No’lu L Tipi Cezaevi’ndeki F-9 No’lu koğuşu yeni adresiniz olmuştu.

 

 

Siz de içeri atılınca, o meşhur “Ayıyı İnine Sokacağız” sözünü arkadaşıma tekrar hatırlattım. Bu sözün açılım askerin yolunuzdan temizlenmesi kışlasına hapsedilmesi değil mi dediğimde? Gülümseyerek “ne sandıydın” dedi.

 

İşte bu noktada tüm kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Sıradan bir vatandaşın TSK’nın kafeslenmesi konusunda bilgi sahibi olduğu ortada iken ve ABD’nin Utah Üniversitesi’nde CIA’nın Türkiye uzmanı Henri Barkey, tarafından verilen konferansta TSK’nın kafeslenmesi konusunda bilgi veriliyor ama TSK bundan haberdar değil.

 

Daha sonra CIA’nın Türkiye uzmanı Henri Barkey yapılan derin operasyonu “AKP ile anlaşarak TSK’yı kafesledik” sözleriyle yorumluyor..

 

Şimdi size soruyorum. İdealleri uğruna demokrasiyi “İLERİ DEMOKRASİ ŞARLATANLIĞI” yaparak demokrasiyi araç olarak kullanan bu zihniyet paralel yapı dedikleri bu cemaati de kullanarak sizi ( TSK mensuplarını ve muhalif aydınları ) içer tıkmak için kullanmadılar mı?

 

Bir konuşmasında “DEMOKRASİ BİR AMAÇ DEĞİLDİR DEMOKRASİ BİR ARAÇTIR” Diyen bu zihniyetin İleri demokrasi falan umurunda olmamıştır.

Şimdi buradan bakılınca Önce sizden sonrada cemaatten kurtulmak gerekiyordu. Şimdi yapılan budur.

 

Cemaat 17/25 Aralıktan önce durumu fark etti sanırım kendilerince gereğini yapmaya çalıştı. Ama devlet gücü elinde olanın daha avantajlı olduğu kesindir.

Ancak; bu konuda cemaatin öne sürdüğü yolsuzluk iddiaları hepsinin üzeri örtüldüğüne göre iddialar doğru sanırım. Size isnat edilenlerin yanlış, asılsız malumun ilanı olduğu yani kurmaca olduğu bu gün kanıtlanmıştır. Umuyorum ki bir gün kapatılan 17/25 Aralıktan dosyaları bağımsız adalet sisteminde yargılanır da gerçekler ortaya çıkar.

 

Geldiğimiz bu son noktada gizli ajandalarında İslam’la harmanlanmış otokrattık bir sistemi hayata geçirmek istedikleri tüm açıklığıyla görülmektedir. En son “Anayasa mahkemesinin kararını tanımam” kaymakamlara “Yeri geldiği zaman koyun mevzuatı bir tarafa bırakın” demesi, ayrıca ülkeyi tek başına yönetmek istemesi demokrasinin de morga atıldığı anlamına gelmektedir.

Abdulhalik Çimen

Not: 4 Haz 2016 23:49 de facebook’a bıraktığım yazıyı güncelleyerek yeniden yayımlıyorum.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
"GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER" Felsefe 11.12.2018
DİN OLMALI MI? Politika 09.12.2018
ÖZTÜRK YILMAZLAR BİTMEZ Politika 25.11.2018
GENEL BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE DOĞRU CHP… Politika 20.01.2018
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 23.12.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Türkiye ve Kaos Politika 28.09.2020
Yok Edilme Planı Politika 26.09.2020
Siyaset ve Güvensizlik Oyunu Politika 24.09.2020
Bölünmüş Çember Politika 16.09.2020
En Önemli En Sinsi Senaryo Politika 14.09.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.