FETÖ İLE MÜCADELEDE İPE UN SERİLMEMELİDİR.

 FETÖ İLE MÜCADELEDE İPE UN SERİLMEMELİDİR.

Yazar ve araştırmacı Tahir Çalgüner ; Siyasi ayak yaklaşık 4 sene önce ortaya çıkarılmalıydı. Siyasi ayağın ortaya çıkarılamaması 4 senedir mücadele yürüten Yargımız üzerinde dolaylı da olsa bir siyasi vesayet yaratmamış olması mümkün müdür diye sorarak gelinen noktada bazı saptamalarda bulundu.

Çalgüner; yapılan mücadeleyi özetleyen anlamlı saptamalarda da bulundu; * KHK ile idari yöntemle ihraç edilen kaç FETÖ zanlısı hakkında, Savcılıklara eş zamanlı suç duyurusunda bulunulmuştur ? * Üniversitelerde temizlik yapılırken Örneğin YÖK Başkanlığı kurumu içinden tek bir personelin ihracının yapılmaması ne anlama geliyor? * Örgüte üyelik ve iltisaklık kapsamında yargılanan Fetö'cülerin dönemlerinde yaptıkları haksız ve hukuksuz idari işlem ve eylemleri de yargılamalara konu yapılmış mıdır?

Kripto Fetöcüler ile ilgili bir kriter belirlenmeden ve bu kişiler ile ilgili bir idari önlemler seti alınmadan yapılan mücadele noktasında, Toplumun ve kamuoyunun duyarlığının ve tepkisinin arttığı bir dönemde; KHK ile ihraç edilen kişileri toplamda mağdur statüsüne koyan bir anlayış yerine, öncelikle Fetö'nün bizzat mağduriyetine uğrayan ve müşteki olan kişilerin haklarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemelerin yapılması gerektiğine inandığını belirten Tahir Çalgüner; FETÖ konusu; bir siyasi partinin, 8 güne sığdırılan bir davası olmaktan çok öte DEVLET ve MİLLET' in ortak bir davası olduğuna da vurgu yaptı.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020
Haydar Baş Seçim Konuşması - 06.06.2015 Politika 14.05.2020
Cemaat Akıl Oyunu! Politika 24.04.2020
Recep Tayyip Erdoğan ve COVİD 19 PARALELLER! Politika 21.04.2020