CHP'Lİ NİHAT YEŞİL SI(VA)ZLANDI!

CHP'Lİ NİHAT YEŞİL SI(VA)ZLANDI!

Uzun süredir, Genel Başkan'ın söylemlerini basın açıklaması haline getirip servis yapan ancak özgün Meclis soru önergesi, kanun teklifi gibi yasama faaliyetlerinde bulunmayan ve şimdilerde ise parti il seçim çalışmalarında görevlendirilen Ankara Milletvekili İçişleri Komisyonu Üyesi olan eski SHP'li Nihat YEŞİL en son  Meclisteki komisyon toplantısında görüldü.

"Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu Teklifinin görüşmelerinin yapıldığı komisyon çalışmalarında konuşma yapan Yeşil;" Bekçiye sıvazlama yasak ama ellemek serbest. Şimdi, basına at başlık işte. Madem öyleyse bu anlayış, doğru anlayış değil” dedi.

“MAKUL” tanımının içini doldurmak lazım diyen Yeşil, Bekçi eğitimlerini de eleştirerek ; "HALK EĞİTİMDE TEMEL BİLGİSAYAR KURSU MU VERİYORSUNUZ ? dedi.

Yeni bir "kolluk gücü" kurulmasından da endişe eden  Nihat Yeşil'e cevap Tahir Çalgüner'den geldi.

Çocukluğumuzda hafızlarımızı süsleyen bekçi amcaların düdük sesini  duymadan yatmazdık diyen Çalgüner ;  Nihat Yeşil'in bekçi eğitiminden ne anladığı bilemem ama Bekçi eğitimlerinde  komando eğitimi de verileceği düşünülemez dedi.

Makul sayıda ve polis teşkilatına yardımcı olacak makul eğitimli bekçilerin bölgelerinde tanınan ve o bölgede yaşayan kişilerden seçilmesi ve FETÖ bağlantılarının  olmaması  bile  "makul"  olandır dedi.

Çalgüner; Makul Milletvekilliği; "sızlanma" makamı değil, "sıvazlanma" makamı hiç değildir diye de ekledi.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bakış Açısı Politika 25.02.2020
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 13.02.2020
TERÖR, VEKALET SAVAŞLARI ve MÜSLÜMANLAR… Politika 06.02.2020
Terör 8 Politika 06.02.2020