BİR "SOSYALDEMOKRASİ" PROJESİ OLARAK; HDP ILE CHP'Yİ (SHP) ORTA VADEDE BİRLEŞTİRMEK !

BİR "SOSYALDEMOKRASİ" PROJESİ OLARAK; HDP ILE CHP'Yİ (SHP) ORTA VADEDE BİRLEŞTİRMEK !

Merkez Sağın kalesi olarak dönüşen CHP içindeki "SHP" iktidarı tamamen üst aklın kontrolünde ve necip seçmenin teveccühü ile el birliğinde dönüştürülmüştür diyen  Tahir Çalgüner,  bu yeni oluşumun "SHP" olduğunu belirterek Kemalist ideolojiye sahip CHP'liler; "SOSYALDEMOKRASİ" çizgisini benimsemiyor dedi.AKP'den İki parti, MHP'den 1 parti daha çıkıyor. Ama HDP ve SHP'ye alternatif bir parti daha çıkamamasının nedenini şecim ittifakı modeline ve küresel güçlerin baskısına bağlayan Çalgüner; devamında Türkiye'nin gündemine bir çağrıda bulundu:

"SHP İLE CHP' yi geçmişte birleştiren küresel güç dayatması,  CHP'yi sonuçta SHP olarak kurguladı ve Merkez Sağa oturttu. Şimdi ise SHP'yi HDP ile birleştirerek tek bir parti haline getirecekler. Böylelikle Muhafazakar Sağ ile Merkez Sağ ana ekseninde  danışıklı iki blok ile siyaset dizayn edilecek. Bu küresel denklemi bozacak tek güç Atatürkçü bir kadro  parti yapılanmasıdır. Bu Sosyaldemokrasi ! oyununu (al gülüm ver gülüm) bozup  Bağımsız Kemalistleri siyasete taşıyacak tek unsur yine Millettimizdir.

Ulus devlet yapımızdan taviz vermeden ve  Federasyona yol açmadan, parçalanmayı değil , Bütüncü kalkınmayı Millet şuuru içinde sağlayacak yeğane Milli güç, kurucu güçtür. Vakit geç olmadan.Aklımız başımıza geldikten sonra vede Milletimizin teveccühüyle  tabiiki.

Tahir Çalgüner