İNSANIN SATIN ALINMASI

İnsanın konuşulacağı bir panel düzenlesek katılan her panelist insanın değerine paha biçemez ve insanı manevi değerlerle ödüllendirir. Lafa gelince insanın değeri budur. Peki ya muamelatta da böyle midir? Dünya politikalarında böyle midir? Göz göre göre Orta Doğunun kanı Amerika ya da Avrupa'dakilerden daha ucuz değil midir? Monako'nun faresi ya da bir bilim adamının sıçanı bile daha değerli değil midir?

Gelişmiş ülke emperyalistleri için gelişmemiş ülke insanlarının zaten ne dünyaya ya da ne de kendilerine bir hayrı yoktur. Dolayısıyla az yaşaması daha az acı çekmesi demektir. Nasıl ki Teksas'ta bacağı kırılan bir atı vururlar, öyleyse emperyalistler için Orta Doğulunun bacağı kırılan bir attan ne farkı vardır? 

Pencere bu hakikatten açılınca medeniyetin tek dişi kalmış bir canavar olduğu ortaya çıkıyor. Anlaşılıyor ki insan gelişmiş ülkelerin sermayesi ve atığıdır. Sermayedir, çünkü kullanılıyor; atıktır, çünkü değeri yok.

Peki bu düzen bozulabilir mi?

Her ülke toplumu toplumca barış ve adaleti öne çıkarmadıkça aslında değerine paha biçilemeyen insanlık birbirinin bacağını ısırmaya devam edecek, onu da bulamazsa kendi bacaklarını ısıracaktır. Politikalar vatandaşları satın almaktadır. Hani değerine paha biçilemiyordu? Panelerde böyle... İnsanın değerini karakteri belirler...

Mideden bağlı olanın gönlüne hak girmez. Gönülden bağlı olanın midesine batıl girmez. Midesine batıl girene laf kar etmez. Gönlüne hak girene laf gerekmez.

O yüzden çok uzatmayacağım. Politikacıyı şımartan en az onun kadar alçalır. Milletleri bitiren insanlık değeri az olduğu halde idarecilik yapan politikacılar ve göz göre göre onlara yalakalık yaparak yahut yapmadan destek olan yandaşlar ve yoldaşlardır. Cetvelin eğri olunca en doğru kalem bile doğru çizemez. Doğru cetvelden doğru çizgi çıkmaz, eğri gönüle doğru sevgi girmez. "Yıkılmadım, ayakta uyuyorum" diyen bir toplum mu olacağız? Yoksa biz başka türlü mü uyuyoruz? Yani her şeyin farkında olduğumuz halde sadece kişisel menfaatlerimiz için zalimleri destekliyor muyuz? Eğer öyle isek bu "başka türlü uyku"nun adı "ölmüş" olmaktır.

Adam satan adam şeytan,
Satan demek şeytan demek.
Satanisti şeytanisti
Şeytan demek satan demek...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BİR SAVUNMA YAZISI (14) Genel 26.06.2020
BİR SAVUNMA YAZISI (13) Genel 25.06.2020
BİR SAVUNMA YAZISI (12) Genel 24.06.2020
BİR SAVUNMA YAZISI (11) Genel 15.06.2020
BİR SAVUNMA YAZISI (10) Genel 14.06.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
YCHP'Lİ NİHAT YEŞİL'E KIDEMLİ SORULAR !! Politika 20.06.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
"KRİPTO FETÖ VİRÜSÜ" ve FETÖ'YE GEBE KALAN VESAYETCİLER !! Politika 12.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
KILIÇDAROĞLU'NUN, HDP 'ye UYUMLU YENİ PARTİ PROGRAMI !! Politika 03.06.2020