CHP İÇİNDEKİ NEO-İTTİHATCILAR ÇETESİ

CHP İÇİNDEKİ  NEO-İTTİHATCILAR ÇETESİ 

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, geçtiğimiz hafta Hürriyet Gazetesi'ne verdiği demeçte  KEMALİZM'E  veda hazırlığının ipuçlarını görmek mümkün:

"Sistemin değiştirilmesini isterken, kendi siyasi partimizi de tekrar yapılandırmamız gerekmez mi? Altı Ok'un kapsayıcılığına bir daha bakacağız. Milliyetçilik, devletçilik, halkçılık, bunların hepsini yeniden ele alacağız. "Özkoç kendiliğinden bir 6 ok tartışması  başlatmış değil." Talimatı veren bizzat Kılıçdaroğlu !

CHP lideri sözde 'değişsin' dediği 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini" bahane ederek parti programının güncellenmesini istiyor. Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel başkanlığında bir ekip hemen işe koyuluyor.

 

Ve "21. Yüzyılın Türkiye'sinin ihtiyaçlarına yanıt verme" hedefi ile bir program çalışması başlatılıyor. Anlaşılan 'Fırsat bu fırsat' deyip partinin 6 okunu kırıp atacaklar... CHP bu noktaya öyle birden bire gelmedi. Partinin değiştirilmesi ve dönüştürülmesi süreci bizzat Kılıçdaroğlu tarafından zamana yayılarak yürütüldü. 

CHP  YÖNETİMİ  TÜM OKLARI ÜSTÜNE ÇEKİYOR!

"CHP Yönetimi, 6 oku haşlanmış  pırasa sapına döndüre dursun bu oklar içinde Demokrasi oku yoktur diyenlere okun ucuna değil işaret ettiği yere bakın diyoruz.

1. Milliyetçilik, “eşit yurttaşlık” olmuş...Federatif yurttaşlığa evrilecek gibi!!

2. Devletçilik, “insani kalkınma” olmuş,

3. Laiklik; “özgürlükçülük” olmuş, Seküleriteye evrilecek gibi!

4. Halkçılık ise “hümanizm” olmuş,

5.Devrimcilik ise “Demokratlık”...

Yetmedi...!

6.Kemalizm ise "sosyaldemokrasi" ...

Bu yaz sıcağında Kılıçdaroglu'nun sinsi bir  talimat ile yeni  bir parti tüzük değişikliği altyapısını hazırlamaya yönelik kimseciklere haber vermeden katılımcı olmayan  bir faaliyet yürütmesi yanlıştır.

Kılıçdaroğlu'na önerim;

Kemalizm tartışmasını kapalı kapılar ardında değil. Topluma açık yapsın. Herkesin gözü önünde raporlar hazırlasın. Bu sinsi projelerini basınla paylaşsın...

Salı günü grup toplantılarından birini  bu konuya ayırsın. Bizler de bilelim.Tartışalım.

CHP'deki Ezeli mücadeleİTTİHATCI GELENEK  ve KEMALİST KUVACILAR arasındaki ideolojik farklılaşma..  

"Kemalizm; Kılıçdaroğlu'nun Kemalizm'e karşı oluşturduğu parti içi paralel  sosyal demokrat  kadrolarla çökertilemez.Atattürk döneminde SOSYALDEMOKRAT partilerin bakanlar kurulu kararı ile kapatıldığını unutır gibi gözüküyoruz.!!

"VATANDAŞ" kavramı ve aidiyeti "Yurt-daş" gibi geçici ve  gri bir belgeye dönüştürüp adına da " eşit  yurttaş"  deyip üst kimliği parçalamaya gidecek kamuoyuna bir  politika benimsetilmesi çabasının Kemalist kuvvacı kanat ile hiçbir ilgisi yoktur. Dünün mandacısı bugünün fedarasyoncusu olan  tamamen  bir "made in ittihatcı" projesidir.

CHP Kemalist bir partidir. Sosyal demokrat bir parti olmasının arzulayan putperest   gayri millici  "10 aralık Neo-ittihatcıları"  gitsin,  Dış güdumlü sosyal demokrat üst aklın Türkiye'de siyasi şubesi olacak yeni bir   ithal masonik parti kursun.!!! Nokta.

TAHİR ÇALGÜNER  


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020
Haydar Baş Seçim Konuşması - 06.06.2015 Politika 14.05.2020
Cemaat Akıl Oyunu! Politika 24.04.2020