ILIMLI İMAM-HATİP Mİ! BU NASIL DEVRİM?

Herkesin dağarcığında unutamadığı eğitim anıları vardır.Bunları anlatırken, anlatanın gözlerinin dolması çok büyüt ihtimaldir.Ya çok gülmekten ya da üzülmekten..Bazen bir pişmanlıktır, bazen de haylazlık ve dolayısıyla sevinç.Oysa kendi hatalarının veya vak’alarının dışına çıkamaz anlatıcı.Tabii İmam-Hatipli değilse…

Bir kurum düşünün ki, ‘’İlelebet gelişim’’ parolalı bir ideolojinin merkezi olsun.Bu merkez, ‘yolundan hiç sapmadan’ ilk adımının atıldığı gün gibi devam etsin.Ve buradan mezun edecekleriniz hem pozitif bilimleri hem de dini ilimleri, üstün meziyetten saymasa da, bilsin.Bunları hayatına ve çevresine uyguladığında ‘seçkin ve bilge vatandaş’ , uygulamadığında ise(ki bu hiç görülmemiştir) ‘ahlaklı ve edepli bir vatandaş’ olsun.Siz bu kurumu devletinizin hangi konumuna koyardınız? Ben söyleyeyim: Gassal ve imamlık dışında hiçbir şey…

Çok şaşırdınız değil mi? Oysa bu vatandaşlar aramızda yaşıyorlar.Bizim vatandaşlarımızlar, en az Bülent Ecevit kadar Türk ve Müslümanlar.Ama neden, neden İmam-Hatipliler hep engellerle karşılaşıyorlar? Neden azınlık bir görüş bir devrim olup büyümüş gibi gösteriliyor onların gözüne? Çünkü fikriniz küçükse, yalnızca gözleri boyayarak büyüyebilirsiniz.Böyle yaparak da bir tiyatro kahramanından başka hiçbir şey olamazsınız, bunu asla unutmayın!

28 Şubat bir mesaj oldu zannetiler, İmam-Hatip okulları bitti dediler! Oysa biz o şimşek çakmasının peşine rahmet yağmurlarının geleceğini biliyorduk.Çünkü Allah diyordu ki, ‘’ La tahzen innAllahe meane’’.  Baharın çiçeğini bekleyen bir müjde bekliyorduk sadece.

Beton duvarlar arasında bir çiçek açacak dedik biz, Sn.Merve Kavakçı o küçük mecliste Ecevit’in haykırışlarına maruz kalırken, and içtik ve Asr suresini okuduk birbirimize.Ne diyordu yaratan? ‘’İnsan gerçekten ziyan içindedir.Ancak iman edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler ayrıdırlar!’’ ayetine sığındık.Hiçbir zaman korkmadık, çünkü biliyorduk ki gökten bir el o yaşlı gözleri silecek!

Fikri çatışmalarda kaybettiklerini anladılar.Silahtan korkmayacağımızı anladılar.Gassal olacaksınız dediler ülkenin en büyük makamına çıktık ancak, bunu anlamadılar.Anladılar ama, kahramanı oyuncu olan bir devrimden ancak ‘bir oyunluk’ fikir çıkacak ve anlamamazlıktan geleceklerdi.Öyle de yapıyorlar zaten! Ancak biz gassallar olarak onların o ölmüş fikirlerine ve geri kalmış devrimlerinin üstüne toprak atacağımıza and içtik.Üstelik kimseyi zorlamadık bu and için.Çocuklara da zorla okutmadık.Kalıba göre şekil vermedik kimseye.Bizim kalıbımız buydu, ve bu kalıp da Allah tarafından tüm insanlığa gönderilmişti.İşte bu kadar…

Tarih: 10 Kasım 2019. Yer:Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam-Hatip Lisesi. Faaliyet: Atatürk resminin altına yine ‘bir oyun’ olarak devrimleri yazılmış.Başörtülü kardeşlerimiz ise önünde eğilmişler.Gerçekten acı bir manzara, çok acı bir manzara!

Bizler İmam-Hatip okullarında pozitif ve dini ilimler veriliyor sanıyorduk.Çizgisini asla bozmayacak tek kurum diyorduk.Meğer tiyatro ve sanatsal alanda da başarılılarmış.Ne güzel oyun yapmışlar bir sahne kadar seyircisi olan bir cenaha.Bir azınlık olan bireysel devrime.Ve bütün ümmetin gözlerini doldurdular oyunlarıyla.Çünkü İslam dininde ’’ Allah’tan başka hiç kimsenin huzurunda eğilmek yoktur.’’olarak biliyorlardı…

Ancak yeni nesil öyle değişik düzen ve adetlerle geldi ki, başörtü şov için, namaz gösteriş için kılınmaya başlandı.Böyle bir İslam’dan da ancak böyle davranışlar beklenirdi zaten.Onlardan gözükerek dikkatleri üzerlerine çekmeye çalışsalar da beceremediler, aksine İmam-Hatiplilerin dikkatini çektiler!

Bakın inandığınız yolda savaşmak güzeldir.Eğer doğru yol için savaşıyorsanız! Bir köre en güzel rengi nasıl tanıtamazsan, cahil bir kimseye de asla fikir evrenini tanıtamazsın.Bu yüzden onun safından gibi gözükerek onu asla kendi safına çekemez, tam tersine onlardan olursun.Onun gözleri kendinden başkasını asla görmez.Görse de yanlış der yolunu değiştirir.Bütün fikirleri dinleyip eşit terazide tartarak değerlendirmesi asla beklenmez.Çünkü o bir faşisttir ve gelişmez, gelişmeni de istemez.

                    İMAM-HATİPLERİ ILIMLI İSLAM FELSEFESİNE ÇEVİREMEYECEKSİNİZ! 

VE UNUTULMASIN Kİ: ''DEVRİM EVVELA DEVRİMİ DEVİRECEK!''

BU PROGRAMI DÜZENLEYEN TÜM İDARÎ YETKİLİLERİ İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ!

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
HOME OFFİCE DEVRİMİ Genel 02.04.2020
ASIL VİRÜS FİKİRDİR! Genel 25.03.2020
İLAÇ KARARGAHI (VİRÜS) Genel 16.03.2020
BU VATAN BÖYLE! Genel 08.03.2020
DEVRİMİN SESLERİ 'İMAM-HATİP MÜDÜRLERİ' Genel 19.01.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
BEŞ VAKİT NAMAZIN İSPATI BAHSİ (2) Genel 02.04.2020
. Genel 02.04.2020
Çiftçiye Ürününü Alım Garantisi Genel 01.04.2020
BEŞ VAKİT NAMAZIN İSPATI BAHSİ (1) Genel 01.04.2020
KENDİNİZİ ÖNEMSEYİN, SAĞLIKTA KALIN.... Genel 29.03.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.