Farkındalık Yaratmak

              Farkındalık Yaratmak

             Türkiye, terörle mücadele yolunda, destekçi emperyalist güruhlara karşı askeri gücümüzü göstermediğimiz sürece başımızı ağrtmaya ve yaramızı kanatmaktan asla geri kalmayacakları alenen görülmektedir. Teröre destek vermekte olan ecnebi uluslar daha önceki yıllarda gizli, perde arkasından destek verirken, şimdilerde ise yardım ettiklerini ve birlikte savaştıklarını, uluslararası areneda beyan etmekten sakınca görmeyerek, terör oluşumlarına meşrulaştırma gayreti göstererek karşımızda pazarlık masası muhatabı yaratma hevesi ile, Türk Milleti ve Devletini aşağılama çabası içinde oldukları aşikardır. Türkiye olarak, yaklaşık kırk yıldır terörle mücadele ederken bir ilerleme kaydedebildik mi tartışılır. Emperyalistler, teröre açık desteğini haykırıyorsa, terörle mücadelede kararlı strateji ile vatandaşlarını korumak, kollamak ve topraklarını muhafaza etmek tabi ki Türkiye Cumhuriyeti Devletinin asli görevi ve olmazsa olmazıdır. Türkiye olarak terörle mücadelede başarılı olamak istiyor isek dünyada farkındalık yaratarak, başarılı bir mücadele azmi ortaya koyma mecburiyetindeyiz. Öncelikli yerli ve milli olmak üzere gelişmiş ülkelerin teknolojisinde de kullanım farkındalığı uyarlama yöntemi ile terörü bitirmek ve cesaretlerini yok etme icadını bulmak zorundayız. Bunu Çin devleti kısmen gerçekleştimiştir. Çin, şu an dünyada etkin durumdadır. Türk devletinin daha iyisini yapamamasının bir nedeni de yoktur. 

             Yer ve zamanında etkin kullanılmayan güç israf edilmiş bir emektir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin devasal bir askeri gücünün olduğunu bütün dünya kabullenirken, diplomasi yolunda siyasi yönetimin bu gücü etkin kullanması önem arz etmektedir. Mevcut konjektörde askeri gücünüz var ise güçlü bir diplomasi ile etkin rol oynayabilirsiniz, ekonomisi ve askeri gücü olan ülkelerin seslerinin yüksek çıktığı bu devirde, Türkiyemizin sönük kalması hiç normal bir hal olmadığı gibi bazı yönetim kademelerinde metal yorgunluğu veya vizyon eksikliği olduğunu göstermektedir. Öyle ise performansa dayalı ödül, terfi ve makam atamalarının yanında, gücünü makamdan değil, makama güç ve değer katabilecek liyakat, zindelik, misyon ve vizyon sahibi, vatanperver, idealist, ufkun ötesini görebilen yöneticilere olan ihtiyaç ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. ''Un var, şeker var, fakat ortada helva yok'' ise Türk milletinin emaneti makamları işgal edenlerin pratiğinde sorunlar olduğu anlaşılmaktadır. Bir çok kişi Milletvekili, Belediye Başkanı, Bakan vs. olmak istiyor, Milletvekilleri maaşları asgari ücrete dengelensin, kimlerin mlletvekili olup olmayacağını görelim. İnanıyorum ki maaşlar asgari ücret olsun gerçek vatanseverler milletvekili olur ve yüce meclisten, katılımcı, halkçı ve milliyetçi hizmetlerin çıkması kaçınılmazdır. Milletvekili seçim sisteminin halkın içindeki liyakatlı şahsiyetleri seçebilmek yönünde düzenleme yapılması önem arz etmektedir. Bu gün TBMM'ne bakıldığında ne kadar zengin varsa hepsi orada, tok açın halinden ne kadar anlayabilirki, yoksulluk çekmeyen, aç kalmayan, çoğunluğu yoksul olan halkımızı anlayamaz. Seçilen milletvekili görev süresi içerisinde ülkeye hizmet yolunda performans gösterememişse partilerin bu milletvekillerini bir daha aday gösteremeyeceklerini parti tüzüklerinde belirtmelidirler.

             Bu ülke, misyonunu Osmanlıdan alan ve bir Osmanlı subayı olan Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün vizyonu ile yol gösteren ışık veren ilkelerinin yolunda, emanet ettiği gençlik, ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine çıkaracaktır.

            Esen kalın............................


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
Saldırılar Devam Ediyor Politika 09.03.2020
Bakış Açısı Politika 25.02.2020
Felaketler Ülkesi Olmak İstemiyoruz!!! Genel 07.02.2020
Nereye Gidiyoruz Yaşam 07.12.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
TUTMAYAN MAYA 'EĞİTİM' Genel 09.08.2020
HAFTANIN GÜNDEMİ Genel 03.08.2020
HAFTANIN GÜNDEMİ Genel 29.07.2020
HAFTANIN GÜNDEMİ Genel 20.07.2020
AYASOFYA MESELEMİZ Genel 14.07.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Bozokbeyi İsmail KALAL 16.11.2019

HER TÜRK KENDİ YAŞADIĞI TOPRAĞIN ÖNEMİNİN FARKINDA OLMAK ZORUNDADIR.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.