KILIÇDAROĞLU’NUN, KEMALİZM’E İHANETİNDE SON TANGO!!

KILIÇDAROĞLU’NUN, KEMALİZM’E  İHANETİNDE SON TANGO!!

 

2020 Nisan ayındaki CHP kurultayında onaylanması beklenen Yeni CHP parti programı hakkındaki  görüşlerini açıklayan  Kemalist yazar  Tahir Çalgüner;  “ATATÜRK’E İHANET PROGRAMI  ile görevlendirilen Genel Başkan Yardımcısı Fethi AÇIKEL bey defalarca tarafımdan ve yazar  Dr.  Hasan İleri tarafından  telefonla aranmış ve kendisi uyarılmıştır”  diyerek Parti programının zaten  hazır olduğunu ancak sözde katılımcı bir ruh kazandırmak amaçlı ve  laf olsun diye örgütlerden  görüş istendiğini  söyledi.

Yeni parti programı özü itibariyle “siyasi sahteciliktir” ifadesini kullanan Çalgüner; ATATÜRKÇÜ İdeolojiyle yollarını ayıranlar;  Parti logosu Ve Partinin isminde de değişiklik yapmaları gerekmektedir diyerek ATATÜRK’ü Nasreddin hoca ile aynı konuma getiren bu zihniyetin; toplumda affedilemez tehlikeli sonuçlar doğuracağını belirtti.

Kılıçdaroğlu’nun özel görevi ile Kemalizm’i; “sosyal demokrasi” ile  partiden tamamen kaldırma projesi son aşamaya gelmiştir  diyen Çalgüner’in  konuyla ilgili yaptığı basın açıklaması aşağıdadır.

26. 02. 2012 Tarihinde Genel Başkan K.K; bir Tüzük değişikliği yapar. Aşağıda koyu renkle gösterilen sonradan Tüzüğün 3. Maddesine ilave ettiği gri ve esnek tümceleri şimdi bir bir inceleyelim. Tüzüğün 2018 evlere şenlik versiyonu aşağıdadır.

 MADDE (3)   Cumhuriyet Halk Partisi, "programındaki anlamlarıyla" Atatürkçülüğün “Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, Devrimcilik” ilkelerine bağlıdır. (4) Cumhuriyet Halk Partisi, başta Kurtuluş Savaşımız olmak üzere Aydınlanma ideallerini, emek mücadelelerini, "sosyal demokrasinin" özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkelerini benimseyen çağdaş demokratik sol bir siyasal partidir. 

1.     “programlarındaki anlamlarıyla”  6 oka bağlı bir parti diyor. Yersen! Parti seçim bildirgeleri ve programlarında 6 okun anlamını sayısız kez “sosyal demokrasi” maskesi altında değiştiren KK değil mi? 

2.   “Sosyal demokrasi” doktrininin ilkelerini benimsiyormuş parti. Yok yaaa… Neymiş onlar KK?

Atatürk döneminde de; sosyal demokrat/ federasyoncu mandacılar vardı. ATATÜRK, özellikle bu “sosyal demokrasi” denen pek bir afili ancak ” kuruluş felsefesinin kurdu” olarak gördüğü bu Alman düşünce ekolünü partiye sokmadı… Yanına yaklaştırmadı.Hatta Bakanlar kurulu ile yasakladı.

Kemalizm Ve Sosyal Demokrasi

 

Kemalizm ve CHP;  "Sosyal demokrasi"  üzerine sürülen bir krema değildir.

 

Kemalizm; sağ ve sol insanlık düşünce değerlerini "vatandaş" temelinde  sentezleyen üçüncü ve bütüncü bir  ideolojinin adıdır. Salt Liberal ve Sosyalist ideoloji ile bir eşleme yapılması hatalı olur.

"Sosyal demokrasi" adındaki ithal  ve hibrid  düşünce akımı da; geleneksel "SOL" ile direkt bir ilişkisi olmadığı gibi; Liberal bir  "yurttaş" ekseni üzerine temellenmiştir. Bir ideoloji kategorisine girmez.

6 okun içinde "DEMOKRASİ" okunu göremeyenlere de;  okların ucuna  değil,  okların gösterdiği yere bakmalarını, "SOSYALİTEYİ" ise  kendilerinde aramalarını ve aynaya bakmalarını tavsiye ederim.

Tahir ÇALGÜNER (Kemalist)


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020
Haydar Baş Seçim Konuşması - 06.06.2015 Politika 14.05.2020
Cemaat Akıl Oyunu! Politika 24.04.2020