PKK'YA DA FETÖ'YE DE KRİTER KONULAMAZ !!

PKK'YA  DA  FETÖ'YE  DE KRİTER KONULAMAZ !!

15 Temmuz darbe sonrası FETÖ kriterlerini kim, nasıl belirledi ki ; Yargıtay 16. Ceza Dairesi bu kriterleri hukuka uygun görmeyerek  pek bir müthiş kararlar almaya devam ediyor. 

Aradan 3 sene geçmiş aramızda elini kolunu sallayarak dolaşan ve herhangi bir adli sürece uğramamış Fetöcü sayısı, yargılanan mevcut Fetöcü sayısının neredeyse 3 katı ve Yargıtay 16. Ceza dairesi çıkıyor ve Fetöcülere siyasi af getirme girişimini sanki siyasilerin elinden çekip alıcı pek bir müthiş hukuki kararlar alabiliyor diyen Tahir Çalgüner ;  Siyasetçi- Hakim paslaşmasında ofsayt kokan bu türden alınan kararların  toplumsal vicdan ve algıda geçerliği yoktur dedi.

 

Fetö ile mücadelede bakkal defterine dönüştürüldüğünden halen daha korunan bazı  biti kanlanmış fetöcüler  ona buna  sözde  tazminat davası açma cesaret gösterebiliyorsa kimse kusura bakmasın ama  bunda Yargının kabahatleri büyüktür.

 

Bu gelişmeler bu saatten sonra FETÖ ile mücadele kriterlerini belirlemeye değil;   FETÖ  ile barışma kriterlerini belirmeye hizmet eder diyen  Tahir Çalgüner;  Türkiye’nin  evrensel hukuk devleti kurallarından kayarak siyasi eksenli bir Yargı Devleti sürecine fiilen girdiğini belirterek;  “Savcılar,  hakim gibi Hakimlerde savcı edasıyla  kararlar vermeye başladı.” Dedi.

 

Fetö ve Fetöcü ile mücadele; Ne idare mahkemelerinin ne hukuk mahkemelerinin nede basın savcılarının işidir. Bu konu adli ceza yargısı kapsamındadır.

 

Fetö ile hukuki ve esaslı gerçek  bir mücadelenin eşyanın tabiatına uygun olarak, AKP sonrası Hakim ve savcılarının hukuken normalleşme sürecine girdiği bir Devri Sabık döneminde yapılabileceğini ve bu noktada toplumda geniş kapsamlı bir FETÖ ile mücadele ile üstü kapatılan dosyalar ve korunan Fetöcüler ile gerçek anlamda  yargısal bir  hesaplaşmaya si lbaştan  girilebileceğinin altını çizerek;

FETÖ  ve KRİPTOLAR konusunda bir milad, tarih zaman aralığı  ve siyasi bir kriter ve standart belirlenemez. Dolayısıyla, ağır cezadan başlayarak.. idarenin tasarrufuna kadar, suçun ve eylemin  ağırlık derecesine bağlı  bu kişilere gereken cezaların verilmesinde  hiçbir güç hakimlerimizin elini kolu bağlayamaz diye düşünüyorum dedi.