Bize Böyle Adamlar Lazım

“Kiminin kafasında saç yok, kiminin saçında kafa.”

Eleştiri başlığı altında hakareti,
Özgür düşünce bahanesiyle iftirayı,
İfade özgürlüğü gölgesinde hadsizliği asla kabul etmem. Burası Muz Cumhuriyeti değil bilader, öyle ipini koparan hırlayamaz. Bugüne kadar böyle gelmiş olabilir ama bundan sonra böyle gitmeyecek.

Milet olarak çalkantılı bir dönemden geçiyoruz
Şahsım olarak bu süreçte;
kazandıklarım da oldu, kaybettiklerim de.

Göze aldıklarım da oldu, gözden çıkardıklarım da.

Takdir edip omuz omuza verdiklerim de oldu, şahsi menfaatini davasının önüne koyanlara karşı dimdik durduklarım da...

Özeleştiri yaptığım için “Sen yeni yetmesin!” diyip külhanbeylik eden sözüm ona #EkipVan adı altında Vakfımıza ve davamıza ihanet edenlerde...


Her şeye şahit oldum. İyilerle omuz omuza olup davaya zarar verenlere karşı durmaktan, eleştirmekten geri durmayacağımı belirterek esas konuya gireyim.

Son zamanlarda hedef haline gelen, goygoycu kesmin eleştirilerine maruz kalan Tügva Van il başkanı Tamer Özsoy.
 
Bu değerli isim ki 

Makama kapanıp kaf dağı kibriyle halka kapalı başkanlardan değil, kefene sığacak kadar küçük olduğunu bilen, nerden geldiğini unutmayan; milletiyle iç içe olup dertlerini paylaşan bu milletin öz be öz adamlarından oldu.

Davaya, vatana, millete faydalı olayım diye gece gündüz demeden emek sarfeden, vazifeye gönüllü duran   2071 vizyon ruhuna müslüman gençleri yetiştirip sahip çıkan adam gibi adamlardan oldu.

Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Rüyamızda dahi göremeyeceğimiz olaylara şahitlik ediyoruz. Tüm kozlarını oynayan şer odakları topyekûn saldırılarla vatanımızı ve vakfımızı işgal etmek istiyorlar.

Hayat insana bazen fırsatlar sunar.  O an atacağınız adımlar, alacağınız kararlar hayatın sonraki evrelerinde de etkili olur. Böyle fırsatlar karşısında kahraman olmakta insanın elinde, şarlatan olmakta.

Rabbim bizlere şarlatan olmaktan alıkoyan kararlar vermeyi nasip etsin.


Değerli bir arkadaşımın #EkipVan yine basına yazı vermiş. Sanırım senin yazına ithafen birkaç cümle kurmuş, incelemende fayda var.” Demesiyle #EkipVan’ın basına verdiği ikinci demeçten geç de olsa haberdar oldum. Hemen ilgili demeci bulup okudum. Doğrusunu isterseniz kendisine yönelttiğim sorular karşısında bir açıklama bekliyordum ama bu kadar seviyesiz olacağını tahmin etmemiştim. Kendi ihanetini aklamaya çalışırken yine boğazına kadar batmışsın #EkipVan...

Neymiş efendim;

 EGO'larını sinek kaydı traşlamış insanları seviyormuş muş ta muş...

Açık düşman olma şerefinden yoksun olan gizli dostsun. Bütün hayatını korkak olmaktan öteye taşıyamayacak kadar zavallısın.

Mazlumun umudu Tügva'nın şerefli çatısı altında günü geçiren ve sayesinde gençlerin nimetlerinden faydalandığın Tügva'nın yüküne yük olmaktan öte bir şey ifade etmeyenlersin. Sizler Türkiye’nin geleceğini adaletle değil, şehvetle dağıtan gençlerimsilersiniz.

Hasılı sizler, Tügva'nın  ve Tamer Özsoy'un halis niyetine riya katan acizlersiniz.
 
Size kısaca şunu atfedeyim : 

Siz Nemrut olup İbrahim'leri ateşe attıkça, bizler İbrahim'ler için Nemrut'un ateşine su taşıyan karınca olacağız. Biz elimizden hiçbir şey gelmiyorsa dahi:En azından Hak'kın tarafında olacağımız asla unutulmamalı. Safımız belli,menzilimiz bellidir.


Allah'ım helal etmiyoruz!

Şahsımıza bu zulmü yapanlara hakkımızı helal etmiyoruz.  Senin rızanı kazanmayı, kul olduğunu unutanların rızasını kazanmaktan üstün tuttuğumuz için bizi dışlayanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Liyakatta noksan, ilimden bihaber, üsluptan ırak olanları vazifelendirip hakkımızı gasp edenlere, senin kudretinden bihaber olanların : bizi kimsesiz, sensiz zannedip itibarımızı zedeleyenlere hakkımızı helal etmiyoruz! Yalnızlığımızı görüp susanlara, işitip umursamayanlara, bilip,bilmezden gelenlere de hakkımız helal değildir. Bizi, herhangi bir hatamızdan ötürü harlanmış ateşe atsalar, derimizi yüzüp ciğerlerimize kor düşürseler, en sevdiklerimizi gözlerimizin önünde cezaya imtahan etseler helal ederdik fakat Allah’ın emrine itaat edip adalet ve liyakat aradığımız için bize bunları reva gören ve bize inanmış bir avuç insanın hevesini paramparça edenlere hakkımızı helal etmiyoruz.!

Allah’ım;

Sen kendinden başkasına bizi muhtaç etme. Bu şer odaklarına, kibir ve kasvet ordusuna karşı bize güç ver. Bizi bol ilimle rızıklandır. Onların türlü oyunlarına karşılık bize dirayet ver. Hertürlü iftiradan, gıybetten, kötülükten ve kurulmuş tuzaklardan sana sığınırız Allah’ım.
Şüphesiz ki sen, oyun bozanların en hayırlısısın.

 
Şuracıkta belirtelim; 

Vatanı, bayrağı, ezanı, uzun adamı ve onun izinden giden Tamer Özsoy'ları,adam gibi adamları size yedirtmeyiz,yedirmeyeceğiz!
Vesselâm.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SÜKÛNETİN SESİ Yaşam 10.10.2019
Bu Yolculuk Nereye?! Yaşam 06.10.2019
Terk Ettik Yaşam 03.10.2019
Bir Kalbimiz Var! Yaşam 23.09.2019
Mehmet Ali Timur (MAT) Yaşam 19.07.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
*KADER Yaşam 27.10.2019
Lacivert Geceler Yaşam 24.10.2019
Hem Sana, Hem Bana Yaşam 11.10.2019
Ortalığı Sulandırmak Yaşam 28.09.2019
“Bizim zamanımızda ... “ ile cümleye başlıyorsa, kaç.. Yaşam 21.09.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Sümeyya 01.10.2019

Meyve veren ağaç taşlanır lafzına çok güzel bir açıklama yapmış gibi. Tamer Özsoy abimizdir ailemizin direğidir Van TÜGVA ailesini ayakta tutan bu yükü omzunda taşıyan bir neferdir. Ahsen kardeşimizin kalemine sağlık her dem başarılı ve naif kalemiyle gerçekleri haykıran bir ferdsin. Kalemine sağlık kardeşim....

Merve 30.09.2019

Yıkım peşinde koşanlar anlatmaktan hiç yorulmuyorken biz niçin doğrularımızı anlatmaktan yorulalım! Kalemine sağlık ✒

Semine 30.09.2019

Yükümüzün ne denli ağır olduğunu biliyoruz. Ve diyoruz ki; Dinleyen varsa anlatmaya devam etmeli insan. Hele ki bu dinleyen gençler ise o zaman durmadan yorulmadan ayaklarına gitmeli ve derdine ortak etmeli gençleri insan.

Rümeysa 30.09.2019

Yazı kalbini keşfediyor Ahsenim. O güzel yüreğine sağlık.

Hatice Kübra 30.09.2019

Dünya kurulalıberi, iyilik ve kötülük hep var oldu kızım.. Nefsi emmaresine teslim olanlar bizi engellemeye çalışsa da, biz Allah'ın izniyle mücadele edecek güce sahibiz.. Hiç bir kimse ve hiç bir şey, bizi Hakk bildiğimiz yoldan döndüremeyecek.. Sen gönlünü serin tut, müreffeh yarınlar için, son nefesimize kadar çalışacağız ve tağuta galebe çalacağız Allah'ın izniyle.. Ayrıca yazılarından dolayı seni tebrik ederim Ahsen'im

Esma Yeşim 30.09.2019

Kıymetlim MAÖ Bir ses bin sestir...

Hicran 30.09.2019

Yüreğinden dökülen cümleler yüreğimize işledi güzel kardeşim. Allah yolunu açık etsin...

Feyza 30.09.2019

Yüreğe ferahlık veren bir yazı.

Rüya 30.09.2019

Ahsen senin öncelikle tebrik ederim bu davranışlarında dolayı biz daha çok birlikteliği davet ettin ve elimizden geldikçe sesimiz daha çok duyurmaya hazırız allah yardımcımız olsun kardeşim başarılar

Oğuzhan Yurdakul 30.09.2019

Kişiye yazılmış ama adeta bir davanın gür sesine bürünmüş. Kelimeler hizaya gelmiş, olmaları gerektiği yerlerde siper almış. Tebrikler kardeşim ve övünün kardeşlerim bu dava emin ellere emanet kalacaktır.

Aslı 30.09.2019

Namı değer MAÖ yüreğine sağlık. (Müberra Ahsen ÖZGÖKÇE)

Zeynep 30.09.2019

Bazı yürekler bazı yüreklere şifadır...

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.