İŞ BANKASI'NDAKİ ATATÜRK HİSSELERİ VE AKP'YE HAZİNE YARDIMI KONUSU

Akp iktidarı yasal olarak hiç hakkı olmamasına karşın türlü bahanelerle İş bankası'da Atatürk'e ait, ve denetimini Chp'ye verdiği hisse payını Hazine'ye yani kendi kullanımına almak istiyor çünkü hem Akp'nin Atatürk, demokrasi ve laiklik karşıtı durumu ortada hem de Hazine'nin başında Akp var.

Belli ki amaç hem Atatürk'e, Atatürk'ün kurduğu düzene saldırı hem de iktidara gelir sağlamak çünkü İş bankası da her yerli şirket gibi şirket, ve yerli şirket yani zaten bu ülkeye, bu vatana, bu devlete, bu millete, bu ekonomiye dahil yani yabancıların ellerinde olsa ne ise.

Eğer gerçek amaç Hazine'ye gelir sağlamak ise benim bir önerim var: Akp'ye Hazine'den verilen 'Yardım parası' kaldırılsın, verilmesin ki zaten iktidar partisi olduğu için, ve üstelik de geliri aidat ödeyen üye sayısı, ve bağış yapan destekçi sayısı ile öteki siyasi partilerden daha çok olduğu için paraya gereksinimi yoktur yani Akp'ye heryerden para akıyor, para yağıyor olmalıdır yani Hazine'nin yani devletin vereceği paraya öteki siyasi partiler gibi ve kadar gereksinimi olmamalıdır?

Medyadaki bilgiye göre Akp 2020 yılında Hazine'den '182 milyon Tl' yardım alacakmış. 'Deli para' dedikleri türden bir para; ye, ye bitmez.

Akp hazineden bu parayı almazsa devlet 182 milyon Tl kazanmış olur, sevaptır. Kaldı ki İslamiyet'e böyle bir durum yani zengine devlet hazinesinden para vermek İslamiyet'e aykırıdır da; madem ki Akp 'İslamiyet, İslamiyet' deyipduruyor(deyip duruyor), 'İslamcı nesil yetiştireceğim' diyor, öyle ise kendisinden başlamalı değil mi?

Öteyandan bir de Milli piyango, toto, loto gibi şeylerde, ikramiye sahiplerince alınmayan ikramiye paraları var; bir de bankalarda, 10 yıl aranılıpsorulmadığı(aranılıp sorulmadığı) için Hazine'ye devir edilen mevduat hesabı paraları var.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 14.6.20/08.22


Başlık Kategori Yayın Tarihi
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020
İnsanın can yoldaşıdır '' EŞ ''.. Felsefe 31.07.2020
Ayasofya Felsefe 28.07.2020