MHP, KEMALİST BİR PARTİ’YE DÖNÜŞÜR MÜ ?

MHP, KEMALİST  BİR PARTİ’YE DÖNÜŞÜR MÜ ?

 

“Yeni kalıcı bir oluşum; Kendini farklı hisseden ve Farkındalığının farkında olan yeni bir seçmen profili ile mümkündür.”

 

Türkiye’de siyasi parti komposizyonunu niteliksel ve niceliksel açıdan değerlendirdiğimizde şöyle bir durum ile karşılıyoruz.

 

AKP VE UZANTISI BABACANGİLLER GRUBU

Bu yapılar, siyasi İslamı ultra liberalizm ile mayalayan ümmetci oluşumlardır. Millet yerine “Ümmetciliği” temel alırlar. Gayri millici yapılar olup Atlantik ve Adriyatik ötesi üst akıl kontrolündedirler.

 

CHP ÜST YÖNETİMİ VE UZANTILARI

 

Bu sahte muhalefet odağı da; aynı el tarafından kontrol altındadır. Sol görünümlü liberal bir oluşumdur. İdeoloji olarak ATATÜRKÇÜ/KEMALİST değildir. Federasyonculuğun ve bölücülüğün Avrupa merkezli sosyal demokrat şubesi görevini üstlenen parti yönetiminin aslında kaldı ki;  “ne sosyal nede demokrat olmadığı ve hatta ideolojisiz bir parti olduğu da rahatlıkla söylenebilir. Atatürk'ün 1925 yılında Bakanlar kurulu kararı ile sosyal demokrat partiyi faaliyetlerinden dolayı kapattiğını da belirtelim.

CHP maalesef HALKÇILIK perspektifinden çıkarak halkın içindeki belirli bir mezhebin partisi haline gelmiş bu açıdan da Mezhepçi bir camia partisi haline dönüşmüştür. Bu  kemikleşmiş masonik bir  yapının bu haliyle dönüştürülmesi de imkansızdır.

ONUN İÇİN YENİ BİR BAĞIMSIZ MİLLİ SİYASET  OLUŞUMU VE YENİ BAĞIMSIZ MİLLİCİ BİR SEÇMEN MODELİ

Öyle bir yeni oluşum ve parti arzu ediyorum ki; Hiçbir siyasi partiye minnet ve diyet borcu olmayan ancak Milli siyaset oluşumlarına da kapıları sonuna kadar açık ancak paralel yapı uzantılarına ve terör siyasetçilerine, federasyon benimseticilerine de tamamen kapalı bir oluşum ancak ve ancak MERKEZ bir milli bir partinin seçmen teveccühü ile siyaset sahnesinde yer alması mümkün müdür?

Bakınız  YCHP’ de Liberal bir omurga kemikleşmişken, İyi partiye halen daha Merkezsağ gömleği giydirmeye çalışılırken bir de başımızda ultra liberal bir hükümet varken… Bu liberal siyasi parti enflasyon ortamı içinde yeni oluşumların Merkez sağ ve merkez sol yaklaşımı içinde ortaya çıkması ve o iddia içinde olmaları zaten eşyanın tabiatına ve siyasi hayatın gerçeklerine ve toplumun ekosistemine aykırıdır.

Dolayısıya;  Göbek bir Merkez partiye ihtiyaç vardır.

Bu Parti yukarıda sayılan tüm partilerin olumsuz özelliklerine sahip olmayan bir kimlikte ve bu olumsuz özellikleri benimsemeyen her tür seçmenin bir merkezde buluşturulması ile mümkündür.

Toplumda iktidarlar muhakkak olacaktır ancak bir toplum ekolojisinde ve siyaset dizaynında güçlü bir ana muhalefet partisi olmasını istemeyen ve bu yeni oluşuma bilerek yâda bilmeyerek köstek olan yâda takoz olduran mihraklara öncelikle dur denmesinin ve masayı devirmenin zamanı artık gelmiştir.

Bu bağlamda; Yapılacak iş aslında çok basittir. Herkes hayatında bir kere daha önce oy verdiğiniz siyasi partinin temel bir eksikliğine muhalefet ederek boykot hakkını  kullanarak bir MERKEZ’de buluşturması önemli. Öncelikle siyasi dengelerin bozulması; üst akıl temsilcilerine verilecek mesaj niteliğinde en güzel bir derstir.

Önümüzdeki genel seçimler ve sonrası bu açıdan hayati ve Merkezi önemdedir.

Sağlam iktidarların geçmişinde sağlam muhalefet yapma sicilleri olur. TEK ADAM diktası ve sonuçlarından yakınanlar da bunun nedenini kendilerinde ve kendilerine en yakın muhalefet partilerinin yapamadıkları muhalefet gücündeki eksiklikte arasınlar. Bağımsız yeni bir muhalefet oluşumu yarının yeni iktidarıdır.

Türkiye Ulusalcılarının ve Milliyetçilerin acaba; (Bahçelisiz bir dönemde) acaba MHP’de “ATATÜRKÇÜ” bir dönüşüm ve birlikteliğin ideolojik uyumlaştırılmasının sağlanması mümkün müdür? Sorusunun cevabı önem arz ediyor.

İYİ Parti ve Türkiye gerçek Kemalistlerinin gündemine sunulur.

Güçlü ve bağımsız bir ana muhalefet yarının iktidarıdır.

Benden söylemesi….

Tahir ÇALGÜNER

ANKARA EYLÜL 2019

 

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Dünyayı Cennete Çevirmeye Ne Dersiniz? Politika 22.07.2020
Siyasi Misyoner Politika 13.07.2020
Şişli`de Komşu Masa EL oldu Politika 12.07.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020