Tahir Çalgüner ; YENİ MERKEZ PARTİ 'nin SİNYALLERİNİ VERDİ..

Tahir Çalgüner ; YENİ MERKEZ PARTİ 'nin SİNYALLERİNİ VERDİ..

GÖBEK MERKEZ Mİ ? OYNAK MERKEZ PARTİ Mİ ?

3. İdeoloji olan Kemalizm/Atarürkçülük özü itibariyle merkez ve bütüncü bir ideolojidir.Kemalizm'den kastım da ATATÜRK dönemidir. Merkez sağ,Merkez sol, ortanın solu, kıçımın kenarı türünden oynak oluşumların siyaset sahnesinden nasıl silindiklerine dair yakın tarihimiz örneklerle doludur diyen Çalgüner; Ali Babacan türevli partilerin siyaset ekosisteminde mevcut durum muhakemesi yapıldığında yüzde 10 baraj üstü alacak nefes kapasiteleri yoktur. 

Tabela partisi Merkez sağ partilerinin kurt siyasetçileri halen daha varsa; bu kişilerin CHP Genel Merkezinde görevli Kemal Kılıçdaroglu ile irtibata geçerek saflarına katılmalarının en doğru yaklaşım olacağını belirten Çalgüner ; Bu ayın 22'sinde Ankara' da düzenlenecek yeni merkez parti toplantısında, Merkezin sabit mi oynak olduğunu herkes görecek dedi.

"Merkez Partiden" toplumun anladığını şeyi de aşağıdaki şekilde özetledi;

"Atatürk dönemi Türkiye' sinin düşünsel ve felsefi değerlerinin geliştirilmesini kendisine ilke edinmiş, bütüncü Milli siyasete odaklı, hedefi demokratik hukuk devletini vatandaş temelinde sağlamayı amaç edinmiş Ulus devlet aklına temelli ulusal ve bütüncü iktisadi sürdürülebilir kalkınma anlayışı ile, hayatın her alanında özgürlük ve bağımsızlığı savunan bir partidir."

İndirgemeci geleneksek siyaset kültüründen arınmış , holistik (bütüncü) siyaset düşünce temelli çağcıl milli(ci) bir "merkez parti" ; aynı zamanda her tür paralel ve terör sevici uzantılı yapılarının da en yüksek doz panzehridir.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020
Haydar Baş Seçim Konuşması - 06.06.2015 Politika 14.05.2020
Cemaat Akıl Oyunu! Politika 24.04.2020