ANNENİZİN ANNELER GÜNÜ SİZİN DOĞDUĞUNUZ GÜNDÜR

Farkında mısınız; dünyadaki hemen hemen tüm küresel günler, ve hemen hemen tüm küresel, 'sosyal medya' denilen şey Abd kaynaklı, Abd kökenli. Bu bir rastlantı mıdır?

Bence değil.

Örnek ki dünyada eğer Abd kaynaklı, Abd kökenli olmayan bir sosyal medya alanı oluşmaya başlarsa o şey hemen kötülenmeye çalışılmakta; örnek ki 'Tik tok'ta ve 'Huawei'de olduğu gibi casuslukla suçlanmakta oysa Tik tok'un, ve Huawei'nin yapabildiği herşeyi Abd kökenli sosyal medya sitesileri ve teknoloji ürünüleri de yapmakta.

Savım ki Anneler günü, Babalar günü, Sevgililer günü, moda, Amerikan ünlüleri, sosyal medya, internet fenomeni gibi şeylerin gizli, örtülü, saklı amaçları(erekleri) dünyada Abd yararına ve Abd için sürü pısikolojisi(psikolojisi) yaratmaktır yani bu tür şeyler gerçekte Abd yararına ajanlıktır; çünkü And dünyayı, ülkeleri, toplumları, insanları Abd kökenli sürü pısikolojisi ile daha kolay, daha hızlı, daha yoğun, ve daha tartışmasız başarmak olanağına sahiptir çünkü bu tür şeyler ile insanların, toplumların, ülkelerin, insanlığın yönü Abd olmaktadır, ortaya adeta 'Abd'ye biat, kölelik, uşaklık, boyuneğmek' durumu çıkmaktadır.

Anneler günü de dünyada Abd için sürü pısikolojisi yaratmak amaçlı araçlardan biridir.

Abd'nin dünyada yaratmaya çalışmakta olduğu bu sürü pısikolojisini önlemek zorunludur yani akıldışı-ahlakdışı-insanlıkdışı Abd'nin dünyanın ve insanlığın merkezi, odağı, yönü olmasına izin verilemez.

Bu nedenle örnek ki Anneler günü Abd'nin yönlendirdiği Mothers day gününde değil de annenizin sizi doğurduğu gün, ve annenize özel olmalı.

Annenin çocuk sayısının çok olması sorun değil; böylece her çocuk kendi doğduğu gün annesinin Anneler günü'nü kutlar, ne var yani bunda?

Evet, bence annenizin Anneler günü, sizin doğduğunuz gündür.

Babalar günü'ne gelince, sorun biraz karışmakta ancak bu da sorun değil çünkü babanızın Babalar günü de sizin doğduğunuz gündür.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 10.5.20/19.56


Başlık Kategori Yayın Tarihi
CORONA VE ZENGİNLİK Felsefe 29.09.2020
CORONA MASKESİ TAKMAYANLAR AKIL HASTAHANESİNE YATIRILMALI SAVIM Sağlık 28.09.2020
MICROSOFT'TAN HAKSIZ KAZANÇ SAVIM Teknoloji / İnternet 27.09.2020
KIZ ÇOCUĞU HER ÜLKEDE YETİŞMEZ SAVIM Felsefe 26.09.2020
EVLİLİK YAŞI SAVIM Felsefe 25.09.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Kötü Zamanda Yaşıyoruz Felsefe 18.08.2020
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020
İnsanın can yoldaşıdır '' EŞ ''.. Felsefe 31.07.2020
Ayasofya Felsefe 28.07.2020
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020