SİYASET EKOSİSTEMİNİ, “Y-CHP” TIKIYOR !!

SSİYASET EKOSİTEMİNİ, “Y-CHP” TIKIYOR !!

 

Babacangillerin kuracağı yeni parti,  İYİ partinin yarısını götürse yarısı da MHP’ye transfer olsa İYİ parti biter.

Bu durumda AKP’nin aslında İYİ partiye destek çıkması gerek. Ya da İYİ partinin yani Meral AKŞENER’in bir B planı olması lazım.

KÜRESEL ÜST AKIL NE İSTİYOR?

Atlantik ve Adriyatik ötesi merkez, zaten geçici olarak siyasete monta edile İYİ Partinin, MHP ve Babacangillerin partisi ile üleştirilmesi denklemini benimsiyor. Böylelikle İyi parti varlık alanını de-facto kaybedecek ve yerini Babacan alacak.

BU OYUNU BOZACAK TEK GÜÇ BİRLEŞİK KEMALİST CEPHE…

Milli siyasette yer alacak yeni oluşumların ayağı yere basan büyüklükte ve yetkinlikte olması ve gerçek muhalefet cephesini oluşturması;  ancak ve ancak KK sosyal demokrat CHP’sinin  ikiye bölünmesi ile diğer ikinci yarısında yer alan Kemalist kadronun öncülüğünde bir Birleşik Merkez partisinin kuruması ile olanaklı.

CHP ‘NİN BÖLÜNMESİ BU NEDENDEN DOLAYI İSTENMİYOR.

CHP içinde uzunca zamandan beri yaşanan gayri millici Sosyal demokratlar ile Kemalistler arasındaki gerilim artık çuvala sığmıyor.

Umarım Kurultay sonrası Kemalistler, YCHP’den ayrılır.

CHP’nin bu açıdan bölünmesinde bir hayır var. Bu haliyle emperyalist dış güçler tarafından siyaset ekosistemine bir tıkaç işlevi görüyor ve gördürülüyordu.

İşin sırrı Kemalistlerin ne yapacaklarında…Bu facit daireyi kırmak gerek.

İlerleyen günler Milli cepheyi daha da güçlendirecek. Türkiye,  ilk etapta gerçek ve sağlam bir muhalefet partisine kavuşacak sonrasında da  yelkenlerini İktidara açar… diye düşünüyorum.

 

Tahir Çalgüner

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 13.02.2020
TERÖR, VEKALET SAVAŞLARI ve MÜSLÜMANLAR… Politika 06.02.2020
Terör 8 Politika 06.02.2020
Kudüs Politika 31.01.2020