İKİ FARKLI İSLAMİYET DİNİ İNANCI

Açık ki iki ve farklı İslamiyet dini inançı(inancı) var dünyada:
1- İslamın şartları ve İmanın şartları diye tanıtılan, anlatılan, öğretilen İslamiyet dini inançı.
2- Dini tanımlayan Din hadisileri'nin tanımladığı, anlattığı, öğrettiği İslamiyet dini inançı.

İslamın şartları ve İmanın şartları içinde; Muhammed'in dini tanımlayan sözlerinin(hadislerinin) olmaması tuhaftır çünkü dini tanımlayan, dini anlatan, dini öğreten asıl şey Din hadisileri'dir. 

Dini tanımlayan Din hadisileri der ki 'Din bilimdir/ilimdir, bilimi Çin'de de olsa gidip öğrenin; din ahlaktır, utanmaktır, vicdandır, merhamettir, medeniliktir, tarafsızlıktır, nefssizliktir, doğruluktur, dürüstlüktür, güvenilirliktir, insanlıktır, inzivadır'; ancak İslamın şartları içinde de, İmanın şartları içinde de bunların hiçbirisi yok tuhafki(tuhaf ki). Yani İslamiyet dini inançı konusunda tuhaf birşeyler döndürüldüğü açıktır; peki bunu kimler yapabilir, açık ki İslamiyet'e, Müslümanlara zarar vermek, kötülük etmek, ve İslam dünyasını bilimde, teknolojide, ekonomide, dünya önderliğinde geri bırakmak isteyenler. Düşünsenize; İslam dünyası kendine Din hadisileri'ni önder, lider etmiş ve bilimde, teknolojide, ekonomide, sanayide dünya devi, dünya önderi, dünya lideri, insanlık merkezi, barış ve huzur merkezi olmuş, bundan en çok kimler rahatsız olur, zarar görür, kuşkusuz ki İslam ve Müslüman düşmanları, peki onlar kimler, en başta Yahudiler.

Düşünün ki bebek, çocuk, öz anne, öz baba öldürmek, öz evlad öldürmek Türklükte de, İslamiyet'te de, insanlıkta da olmamasına karşın; Osmanlı hanedanlığı öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladlarını öldürtmekten çekinmemiştir, ve bu hanedanlığı bugün bile öven, baştaçı eden, ve kendine Türk ve Müslüman diyen insanlar var ülkemizde. Yani açık ki birileri İslamiyet dini inançını din hadisleri'ne zıt bir yöne götürmek, taşımak istemekte. Ülkemize bir bakın; bir yanda camiler, bir yanda sütyen-külotlu pılajlar(plajlar), zina serbestliği, eşcinsellik serbestliği, eşcinsel evlilik serbestliği, barlar, pavyonlar, sex shoplar, gece kulübüleri, sıtriptiz(striptiz) kulübüleri, genelevler, yani bunun nesi İslamiyet? Açık ki birileri 'İslamiyet, Müslümanlık, Allah, Muhammed' diye diye ülkeyi ve Müslüman toplumu Din hadisileri'ne zıt yani dinle, İslamiyet ile alakasız yerlere götürmeye çalışmaktadır.

İnsan ve toplum konularında gerçekleri ve doğruları anlamak için gerçekleri ve doğruları bilmek gerekmez; kişilerin görünümlerine ve toplumun haline bakmak yeter; toplumun haline bakın: Ahlaka aykırı moda, ahlaka aykırı giysiler içinde insanlar, ve adına bikini, mayo diye kılıf uydurulmuş sütyen-külotla ortalıkta dolaşanlar.

Açık ki ortada iki İslamiyet var; biri Din hadisileri'nin tanımladığı, anlattığı, öğrettiği, açıkladığı İslamiyet; biri de İslamın şartları'nın ve İmanın şartları'nın anlattığı farklı bir İslamiyet. Ve bunlar birbirlerinden farklı şeyler.

Paranın kimde olduğu belli olmaz ancak dinin kimde olduğu Din hadisileri ile bal gibi belli olur. Yani çok fakir birinde çok para olabilir ancak ortalıkta ahlaka aykırı dolaşanlarda din olmadığı açıktır çünkü Din hadisileri'nin yani dinin temellerinden biri de ahlak, edeb, utanmaktır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 19.8.19/00.33


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Ğ VE 0 KURAMIM Felsefe 30.09.2020
CORONA VE ZENGİNLİK Felsefe 29.09.2020
CORONA MASKESİ TAKMAYANLAR AKIL HASTAHANESİNE YATIRILMALI SAVIM Sağlık 28.09.2020
MICROSOFT'TAN HAKSIZ KAZANÇ SAVIM Teknoloji / İnternet 27.09.2020
KIZ ÇOCUĞU HER ÜLKEDE YETİŞMEZ SAVIM Felsefe 26.09.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Kötü Zamanda Yaşıyoruz Felsefe 18.08.2020
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020
İnsanın can yoldaşıdır '' EŞ ''.. Felsefe 31.07.2020
Ayasofya Felsefe 28.07.2020
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020