Dini Aforizmalarım (3)

Bu gece tövbekâr olanların beraatı, tövbelerini tutmalarına bağlıdır. Her insanın çirkin yüzü vardır; ya tövbe eder üzerine toprak atıp gömersin yahud güzelce maske yapar üzerini örtersin. Her insanın güzel yüzü vardır; ya tövbe eder üzerini yıkarsın yahud güzelce maske yapar çirkinliği örtersin. Bütün insanlara “Rahman” ve ümmete “Rahim” sıfatıyla tecelli eden Rabbim, tövbesini tutma gayretindeki biz kullarına dünyada ve ahirette “Rahmet” et. Allah, günahı sevabı bir arada sözde bir Müslüman olmanı istemiyor; Allah günaha tövbe etmiş tutmakta olan gerçek bir Müslüman olmanı istiyor.

*

Allah’ın rızasını kazanmak için her şey mubah değildir.

*

Paçamızdaki çamurdan yaratıldığımız halde insanlarla alay edip şımarabiliyoruz. Evrende toz kadar bile olmadığın halde, evren kadar bir egoyla şımarma…

*

Sonsuz gibi görünen evrende “dünya” adındaki tozun içinde, evreni yaratan ilaha inanmak öyle az bir şey değildir… Ölü bir evrende dünyayı canlandıran Allah için, canlı bir ahirette ölüleri diriltmek çok kolaydır… Neden Kur’an müşrikleri ve münafıkları konu ettiği kadar, ateistleri konu etmiyor?

Kur’an’ı ne kadar doğru anlarsan, kendini o kadar düzeltebilirsin.

*

Büyük oğluma ön ad olarak hayatta en sevdiğim insanın adını verdim; küçük oğluma da en sevdiğim insanın damadı ve yeğeni olan cengaverin adını…

*

İçindeki şeytana dönüşme…

*

Aptallar şirke bile bile, ahmaklar şirke bilmeden girerler. Ben senin o çok değer verip de yedi kat sarıp sakladığın ilahını sadaka diye veriyorum.

*

Ümmet ihmal edilince bilim ve teknikten uzaklaşıp, sadece dirisine kandil kutlatıp, ölüsüne Yasin okuyarak talaş kesen bir topluma dönüştük. Ümmete camide secde etmeyi öğretenler, caminin dışında da Allah’a secde etmeyi öğretemediler. Bütün bir ümmet olarak devamını sevdiklerinizle beraber Cennette yaşayacağınız bir bayram diliyorum.

*

Erkek evliya olsa, en son kadın inanır.

*

Gerçeği sır sananlar onun cılkını çıkarırlar; “Hak” apaçıktır, asıl sır olan “batıl”dır. Ancak gerçeği kilitleyen anahtarı kullanarak kilidi açabilirsin.

*

Allah “değişmeyen” yazgıyı “kendisi” yazar; “değişen” yazgıyı “bizimle” yazar. Allah senin rolünü de rolündeki karakterini de “seninle” belirler.

*

Resulullah Bedir Harbi’ni yatarak duayla değil, koşarak mücahede ile kazanmıştı.

*

Saygısızca ulu orta oruç tutmayanlar yüzünden, utanıp saklanarak oruç tutmayanları takdir ediyorum. Oruç tutamayacak olanlara duyuru: İmkânınız varsa, Ramazan’da her gün bir fakir doyurabilirsiniz…

*

Bir kısım ilahiyatçılar hem TV’de din diye hem para karşılığında anlattılar hem doğru yerine hurafe anlattılar ve hem de dini doğru ve ücret almadan anlatanları hedef aldılar.

*

Kur’an’ı yaşantısından çıkarıp atanlar, mushafı fırlatıp atanlara güzel örnek olamadılar; ne mutlu Kur’an-ı Mubin’i yaşayanlara…

*

Dinsizin hakkından imansız gelebiliyor da imanlı mı gelemeyecek? Ölüler şehid olamazlar; şehidler ölemezler…

*

Allah’tan emin olan şirke düşmez.

Meleklerden emin olan yardımdan da emin olur.

Kur’an’dan emin olan içindekileri merak eder.

Resulullah’tan emin olan ahlakını model alır.

Ahiretten emin olan dünyaya kapılmaz.

Not: Bu makale, dini konularda bir olay yaşadığımda ihtiyaca binaen içimde doğan ilham ile söylenmiş sözleri ihtiva etmektedir.

http://www.bizimyaka.com/yazar-96458-Dini-Aforizmalarim-3


Başlık Kategori Yayın Tarihi
MÜSLÜMANLARIN KAÇIRDIĞI TARİHİ FIRSAT Politika 12.08.2019
JEET KUNE DO KULELKAVİDO YARIŞMASI Spor 07.08.2019
ZAN VE RİVAYETÇİLERİN ÇIKMAZLARI Genel 06.08.2019
Ümmetin kafası neden karıştı? (16) Genel 26.07.2019
Ümmetin kafası neden karıştı? (15) Genel 12.07.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
RENKLER KAÇ TANE? Genel 19.08.2019
NEFSİ BİR HASTALIK HALİ : RİYA Genel 16.08.2019
SİGARA VE ZAM Genel 15.08.2019
Kurban Bayramı Genel 15.08.2019
KURBAN VAHŞETTİR! Genel 14.08.2019