Budalalık mı? Ahmaklık mı?

          Budalalılık mı? Ahmaklık mı?

         Günümüz dünyasında iyiliksever olmak, yardım etmek istediğin kişiler tarafından hazmedilemeyerek maalesef yanlış anlaşılmaya neden olabilmekte ve insanları zor durumda bırakmayı amaç edinebilmektedirler. Yardım edilmeyen zamanlarda da; içinde bulunduğu zor durumdan yakınları tarafından herhangi bir girişimde bulunulmayışından yakınmakta ve serzenişte bulunabilmektedirler. Yardım elini uzatıyorsun yardımını hazmedemiyor, yardım etmiyorsun serzenişte bulunuyorlar. İnsanlarla iletişim halinde bulunmak için başkaca da bir orta yol bulunmamaktadır.

          Bazı insanların yetişme tarzından olsa gerek, gelişimini tamamlamayan anonim dilini anlamayarak, anlamış gibi gözükmekte ve eğitim kapasitesinin üretmeye, gelişmeye, anlamaya veya Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi, ''Yalnız ufku görmek yetmez, ufkun ötesini görmek gerek'' anlayışından uzakta ve elverişli olmadığı gibi, tecrübesini gerçekçi hayattan bizzat yaşayarak almış kişilikleri zan altında bırakabilecek gayret içerisine girmeleri insanlığın kötü örneklerindendir. Dünyamızda bazı insan türlerinin, yaşayamadığı hayatı, kendisi yaşamış gibi göstermek istemesi ve gerçek hayatı bizzat yaşayarak hayattan tecrübe edinmiş kişiliklerin yaşamlarını kopya ederek kendini onun yerine koymaya çalışması, medeniyetten uzak değişik bir insan profili ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. İşte bu türler, uzay çağı medeniyetinin içerisinde yaşadığımız dünyamızda yer alan amazonun balta girmemiş ormanlarındaki yaşayan canlılara benzetmek, oradaki masum yaşamlara hakaret olacaktır. Bu tür insanlar acilen terapi edilmeli ve bulaşıcı olmadan normal insanlar ile temasları engellenmeli ve aksi halde telafisi mümkün olmayan müessif olaylara sebebiyet vermeleri kaçınılmazdır.

          Günümüz konjektöründe, objektif insan profiline rastlamak gün geçtikçe azalmaktadır. Bu durum örf ve adetlerimizin yozlaşmasına neden olmakta ve Türk aile çekirdek yapısını süratle bozmaktadır. Bahse konu olayların, emperyalist güçlerin misyonerlik faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürüttüğü gerçeği içinde bulunduğumuz günlük yaşamda görüldüğünün açık göstergesidir. Misyonerlik faaliyetlerin ülkemizin birliğini, bütünlüğünü ve dirliğimizi hedef alarak milletimizin hayrına olmadığı aşikardır. Tez zamanda ülke içerisinde ve dışında devlet kontrolünde olmayan her türlü oluşumların faaliyetlerine son verdirilmesi ve zaman geçirmeksizin illegal faliyetler olarak ilan edilmelidir. Aksi halde subjektif yaklaşımların kabul edilebilir gerçeği ile karşı karşıya kalma oranı odukça yüksektir.

          Doğruyu yanlışı ayırt edemeyecek duruma getirilmiş tedaviye muhtaç subjektif yaklaşımların, gelişme çağındaki çocuklarımız ile temasları halinde, birer çıngıraklı zehirli yılandan farksız olacaklardır. Hal böyle olunca, resmi olmayan herhangi bir oluşum içerisinde bulunan bu tür insanlardan oldukça mesafeli ve uzak durulması ülkemizin ve milletimizin menfaatine olacaktır. Gayri resmi guruplar yıllardır bizlere zarar vermişlerdir, geçmişte olduğu gibi gelecekte de zararlarının dokunacağı ayan beyan bellidir. Resmiyet kazanmamış guruplar içerisinde bulunmak ve faaliyet göstermek budalalık ve ahmaklıktan başka bir şey olamaz.

          Esen kalın değerli okuyucularım.....


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Emperyalizmin Gücü Evrensel 26.08.2019
Türkiye'de Seçim Güvenliği Politika 13.04.2019
Hedef Türkiye Politika 22.03.2019
Sahiplenmek Genel 16.03.2019
Yerel Seçim Politika 01.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Adam Olmak Eğitim 05.10.2019
EĞİTİMDE CİNSİYET AYRIMI SAVIM Eğitim 22.09.2019
Eğitim Ve Öğretim Eğitim 05.09.2019
İHA kurs bilgilendirme (İHA Course of in the formal) Eğitim 21.08.2019
İHA kurs bilgilendirme (İHA Course of in the formal) Eğitim 20.08.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

İsmail Kalal 23.08.2019

Ülkemizdeki milliyetçilik akımı var oldukça, milli ve millet olma etkinliğimiz olacaktır.

İsmail Kalal 02.08.2019

Milli eğitim, milli duruş ile tarihini izah etmekle mümkün kılınabilir.

Kalalismail 27.07.2019

Gerçekleri yazmak, hiç bir zaman kan emici vampirlerin hoşuna gitmez.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.