Güçlü Kadınlar Yetiştirmeliyiz

Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar

 

Farkındalık düzeyi, kişinin özellikle kendi iç dünyasını sürekli bir şekilde kontrol etmesi ve yaşamış olduğu duygular ve düşünceler ekseninde kendi düşünce ve duygu dünyasına hükmedebilmesi şeklinde tarif edilebilir.

Hem geçmiş toplumlarda hem de günümüz toplumunda bilginin ve okuma kültürünün ne kadar önemli olduğunu, yaşamış olduğumuz tecrübelerden hareketle fark edebileceğimiz gibi, bize aktarılan olaylardan hareketle de anlayabiliriz.

bir kadın, diksiyonunun ve hitabetinin düzgün olduğunu fark ettiğinde, özgüveni ve özsaygısı gelişmekte ve bu durum da motivasyonunu arttırıp kendisini daha güçlü hissetmesine vesile olmaktadır.

Güçlü kadınların en bariz özelliklerinden birinin de hem sosyal hayat içerisinde insanlarla birlikteyken mutlu olmaları hem de yalnız kaldıklarında kendilerini kimsesiz ve çaresiz hissetmeden yalnızlık ile arkadaş olabilmeleridir.

Dolayısıyla bir insanın güçlü olabilmesi için yalnız kalabilmeyi de göze alması gerekir ve bu anlamda kendi şahsiyetinden taviz vermeden, sergileyeceği herhangi bir tavır karşısında yalnız kalmayı da göze alabilmelidir.Yazıya yapılan bütün yorumlar

Bir Türk Bilgesi 12.07.2019

Güçlü kadınlar değil; felsefe, bilim ve ahlak içinde; düşünür(filozof), alime, bilge, bilimci, yazar, şair, sanatçı, aydın bayanlar yetiştirmelisiniz. Güçlü kadın tanımı nicel ve ilkel bir tanımdır; ve pısikopatlığı(psikopatlığı) da, sosyopatlığı da içerir.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.