3 YILI DEVİRİRKEN FETÖ İLE MÜCADELEDE GELİNEMEYEN NOKTA…!

3 YILI DEVİRİRKEN FETÖ İLE MÜCADELEDE GELİNEMEYEN NOKTA…!

Sabunu başa götürmeden yapılan kontrollü temizlik ve seçmeci yaklaşımlar maalesef savcılarımız tarafından en baştan yapıldığı için iddianameler; hem içerik hem de nicelik açısından güdük kalmıştır. Eldeki olanla yargılama yapan ve bırakınız ek iddianame istemeyi, şikayetçileri davaya müdahil bile ettirmeyen hâkimlerimiz ile bu iş bu kadar olur....

Yargının, savcılar eline bırakılmayacak kadar ciddi bir iş olduğunu yaşayarak gören FETÖ zulmüne ve sonrasında birde yargı tacizine uğrayan FETÖ mağdurlarının, yargıya ve bürokrasiye zerre kadar güveni kalmamıştır.

Dolayısıyla, 15 Temmuz 2019, 3. yıl dönümünün anlamı ve önemi örselenmiştir. Tam bağımsız bir yargı ve hukuk devleti kurallarının işlediği muhtemelen AKP sonrası bir dönemde, fi tarihinde bu dosyalar tekrar yeniden açılacak ve hak mücadelesi yapılmaya devam edecek gibi duruyor.

Hukuk devletine paralel, yargı devleti yöntemleri ile mücadelede eden Hakim ve savcılarımızın performansı düşse, eli kolu bağlansa bile, bu olumsuz duruma direnemeyen ve işini yapmayan mevcut yargı mensuplarımız, en az talimat aldıkları FETÖ’ YE ye gebe siyasi kişilikler, İslami referanslar ve kurumlar kadar suçlu ve vebal altındadır.

15 Temmuz 2019 işte böyle bir gündür…FETÖ'nün Mücadele Günü !

HUKUK DEVLETİ Yargısının ve üyelerinin artık sesini çıkarmaya başladığını görmeyi arzuladığımız bir gündür.

Gerisi hikâyedir.(nokta)

Tahir Çalgüner


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Siyasi Misyoner Politika 13.07.2020
Şişli`de Komşu Masa EL oldu Politika 12.07.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020