3 YILI DEVİRİRKEN FETÖ İLE MÜCADELEDE GELİNEMEYEN NOKTA…!

3 YILI DEVİRİRKEN FETÖ İLE MÜCADELEDE GELİNEMEYEN NOKTA…!

Sabunu başa götürmeden yapılan kontrollü temizlik ve seçmeci yaklaşımlar maalesef savcılarımız tarafından en baştan yapıldığı için iddianameler; hem içerik hem de nicelik açısından güdük kalmıştır. Eldeki olanla yargılama yapan ve bırakınız ek iddianame istemeyi, şikayetçileri davaya müdahil bile ettirmeyen hâkimlerimiz ile bu iş bu kadar olur....

Yargının, savcılar eline bırakılmayacak kadar ciddi bir iş olduğunu yaşayarak gören FETÖ zulmüne ve sonrasında birde yargı tacizine uğrayan FETÖ mağdurlarının, yargıya ve bürokrasiye zerre kadar güveni kalmamıştır.

Dolayısıyla, 15 Temmuz 2019, 3. yıl dönümünün anlamı ve önemi örselenmiştir. Tam bağımsız bir yargı ve hukuk devleti kurallarının işlediği muhtemelen AKP sonrası bir dönemde, fi tarihinde bu dosyalar tekrar yeniden açılacak ve hak mücadelesi yapılmaya devam edecek gibi duruyor.

Hukuk devletine paralel, yargı devleti yöntemleri ile mücadelede eden Hakim ve savcılarımızın performansı düşse, eli kolu bağlansa bile, bu olumsuz duruma direnemeyen ve işini yapmayan mevcut yargı mensuplarımız, en az talimat aldıkları FETÖ’ YE ye gebe siyasi kişilikler, İslami referanslar ve kurumlar kadar suçlu ve vebal altındadır.

15 Temmuz 2019 işte böyle bir gündür…FETÖ'nün Mücadele Günü !

HUKUK DEVLETİ Yargısının ve üyelerinin artık sesini çıkarmaya başladığını görmeyi arzuladığımız bir gündür.

Gerisi hikâyedir.(nokta)

Tahir Çalgüner


Başlık Kategori Yayın Tarihi
ÜLKEMİZDE SU YÖNETİMİ VE ÇARE ! Politika 09.09.2019
Vay Terörist!!!!!! Politika 03.09.2019
Sudan Haberler Politika 02.09.2019
Asimilasyon -3 Politika 31.08.2019
DEMEM O Kİ Politika 30.08.2019