TERÖRCÜ BAĞDADİ GERÇEKTEN İNTİHAR MI ETTİ YOKSA İNFAZ MI EDİLDİ?

Çağ açık ki İslam'ın İ'sinden ya da dinin 'd'sinden anlamayanların gövdegösterisine(gövde gösterisine) de tanık olmakta. Bu aldanış da gücünü oy, para ve silah gibi şeylerden almakta. Alimlerin, alimelerin olmadığı yerde cehalet kendini hükümdar sanır.

Müslümanların ya da İslam dünyasının dini tanımlayan Din hadisileri'ni henüz bulamamış ya da anlayamamış olması onları alim, alime dolu bir dünyaya değil savaş, terör ve yokluk dolu bir dünyaya götürmektedir. Bu nedenle ki İslam dünyası bilim, teknoloji, medenilik, barış, huzur merkezi olması gerekirken 21. yüzyılda bile savaş, terör ve gerilik merkezi oldu oysa Din hadisileri'ne sarılınsa idi İslam dünyası alim, alime kaynağı olurdu, savaş ve terör kaynağı değil.

Ne acı ki; Din hadisileri'nden kopmuş olan İslam dünyası 21. yüzyılda binlerce alim, alime yetiştirmek yerine binlerce terörcünün fışkırdığı bir dünya durumunda oldu. Bunun birinci nedeni de Din hadisileri'nden uzak olan, ve toplumlarını, insanlarını Din hadisileri ile yetiştirmeyen hükümdarlar ve siyasetçilerdir.

Abd başkanı Trump terör örgütü, eski adı ile Işid'in, yeni adı ile Daeş'in lideri Bağdadi'nin bombalı intihar yeleği ile intihar ettiğini açıkladı.

Ancak Trump'ın açıklamasındaki tuhaflıklar Bağdadi'nin infaz edilmiş olabileceğini de içeriyor bence.

Neden?

Çünkü Trump aynı açıklamasında 'Bağdadi öldü. Bir korkak gibi öldü, kaçarak ve ağlayarak' demiş. Ancak öteyandan(öte yandan) da 'Bağdadi Abd ordusunun düzenlediği baskında yakalanmamak için bomba yüklü yeleğini patlatarak, kendisi ve üç çocuğunu öldürdü' demiş. Bu iki açıklama mantıksal açıdan çelişkili çünkü intihar edecek biri öldürülmemek için neden ağlayarak yalvarsın çünkü 'ağlayarak' demek 'ağlayarak yalvardı' da demektir mantık açısından; ağlayıp yalvarmışsa bu büyük olasılıkla kendisinin değil karısının ve çocuklarının öldürülmemesi için olabilir ki bu durumda Abd askerleri onu, karısını ve çocuklarını infaz etmiş durumuna düşmüş olurlar yani mantık açısından, üstüne bombalı intihar yeleği giymiş biri ya yalvarmaz ya da infaz edilmiş olur.

Öteyandan(Öta yandan) Trump'ın açıklamasına göre Bağdadi 27.10.2019 tarihinde yani intihar etmiş; yani Bağdadi'nin Dna incelemesi hemen nasıl yapılabilmiş?

Bir olasılık da şu ki acaba Bağdadi henüz ölmedi ya da öldürülmedi mi? Çünkü daha önce de Bağdadi'nin öldürüldüğü yolunda birçok haber çıkmıştı.

Yani Trump'ın açıklaması 'Bağdadi gerçekten çatışmada intihar mı etti yoksa ailesi ile birlikte esir alınıp infaz mı edildi yoksa bu Abd'nin Suriye'den çekilmesi için ya da başkalarının oluşturduğu bir senaryo mu?' gibi soruları zorlamaktadır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 28.10.19/00.51


Başlık Kategori Yayın Tarihi
TIPLILAR TIPÇILAR VE CEHALET Felsefe 27.02.2021
HUKUK ÇÖZÜM DEĞİL (ŞİİR) Şiir 26.02.2021
ZÜLFÜ LİVANELİ DEMOKRASİ KONUSUNDA DA YANILIYOR SAVIM Felsefe 25.02.2021
İSLAMİYET'TE KURBAN BAYRAMI DA RAMAZAN BAYRAMI DA YOK SAVIM Felsefe 24.02.2021
AYŞECAN TATARİ DOĞALLIK VE İNSANLIK Felsefe 23.02.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
Kavga Çıkartmanın Yolu Sözlü Taciz Felsefe 11.10.2020
Kötü Zamanda Yaşıyoruz Felsefe 18.08.2020
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020