TERÖRCÜ BAĞDADİ GERÇEKTEN İNTİHAR MI ETTİ YOKSA İNFAZ MI EDİLDİ?

Çağ açık ki İslam'ın İ'sinden ya da dinin 'd'sinden anlamayanların gövdegösterisine(gövde gösterisine) de tanık olmakta. Bu aldanış da gücünü oy, para ve silah gibi şeylerden almakta. Alimlerin, alimelerin olmadığı yerde cehalet kendini hükümdar sanır.

Müslümanların ya da İslam dünyasının dini tanımlayan Din hadisileri'ni henüz bulamamış ya da anlayamamış olması onları alim, alime dolu bir dünyaya değil savaş, terör ve yokluk dolu bir dünyaya götürmektedir. Bu nedenle ki İslam dünyası bilim, teknoloji, medenilik, barış, huzur merkezi olması gerekirken 21. yüzyılda bile savaş, terör ve gerilik merkezi oldu oysa Din hadisileri'ne sarılınsa idi İslam dünyası alim, alime kaynağı olurdu, savaş ve terör kaynağı değil.

Ne acı ki; Din hadisileri'nden kopmuş olan İslam dünyası 21. yüzyılda binlerce alim, alime yetiştirmek yerine binlerce terörcünün fışkırdığı bir dünya durumunda oldu. Bunun birinci nedeni de Din hadisileri'nden uzak olan, ve toplumlarını, insanlarını Din hadisileri ile yetiştirmeyen hükümdarlar ve siyasetçilerdir.

Abd başkanı Trump terör örgütü, eski adı ile Işid'in, yeni adı ile Daeş'in lideri Bağdadi'nin bombalı intihar yeleği ile intihar ettiğini açıkladı.

Ancak Trump'ın açıklamasındaki tuhaflıklar Bağdadi'nin infaz edilmiş olabileceğini de içeriyor bence.

Neden?

Çünkü Trump aynı açıklamasında 'Bağdadi öldü. Bir korkak gibi öldü, kaçarak ve ağlayarak' demiş. Ancak öteyandan(öte yandan) da 'Bağdadi Abd ordusunun düzenlediği baskında yakalanmamak için bomba yüklü yeleğini patlatarak, kendisi ve üç çocuğunu öldürdü' demiş. Bu iki açıklama mantıksal açıdan çelişkili çünkü intihar edecek biri öldürülmemek için neden ağlayarak yalvarsın çünkü 'ağlayarak' demek 'ağlayarak yalvardı' da demektir mantık açısından; ağlayıp yalvarmışsa bu büyük olasılıkla kendisinin değil karısının ve çocuklarının öldürülmemesi için olabilir ki bu durumda Abd askerleri onu, karısını ve çocuklarını infaz etmiş durumuna düşmüş olurlar yani mantık açısından, üstüne bombalı intihar yeleği giymiş biri ya yalvarmaz ya da infaz edilmiş olur.

Öteyandan(Öta yandan) Trump'ın açıklamasına göre Bağdadi 27.10.2019 tarihinde yani intihar etmiş; yani Bağdadi'nin Dna incelemesi hemen nasıl yapılabilmiş?

Bir olasılık da şu ki acaba Bağdadi henüz ölmedi ya da öldürülmedi mi? Çünkü daha önce de Bağdadi'nin öldürüldüğü yolunda birçok haber çıkmıştı.

Yani Trump'ın açıklaması 'Bağdadi gerçekten çatışmada intihar mı etti yoksa ailesi ile birlikte esir alınıp infaz mı edildi yoksa bu Abd'nin Suriye'den çekilmesi için ya da başkalarının oluşturduğu bir senaryo mu?' gibi soruları zorlamaktadır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 28.10.19/00.51


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AYASOFYA FATİH'İN DEĞİL ATATÜRK'ÜN OLMALI DEĞİL Mİ? Felsefe 12.07.2020
KADIN FAŞİZMİ KURAMIM- 1 Felsefe 11.07.2020
AKP'Yİ YÖNLENDİRME TAKTİĞİ ÖNERİM Felsefe 10.07.2020
MODA SİTELERİ CİNSEL TEŞHİR SAPKINLIĞI YAPIYOR SAVIM Felsefe 09.07.2020
DİN BAŞKA DİNİ İNANÇ BAŞKA SAVIM Felsefe 08.07.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020
Kızların Oyuncağı! Felsefe 10.05.2020
Zihinsel Engelli (Felsefe) Felsefe 02.04.2020
Televizyonlar ve Toplumsal Gelişmeler Felsefe 01.03.2020
PİŞMANLIK Felsefe 31.12.2019