İstanbul Değişimi (2)

İlk bölümünde maddeler halinde seçimi kaybettirdiğine inandığım 4 temel unsuru kaleme almıştım. Yazımın 2. bölümünde ise biraz daha genel kapsamlı lakin özele inilmesine inandığım "ittifak" olgusuna değinmek istiyorum.
Malum... Ülkemiz de yapılan 31 Mart Yerel Seçimlerinde genel anlamda 2 blok halinde bir mücadele oldu. Sacın bir ayağını Ak Parti ve sadece Meclis çoğunluğu adına ihtiyacı olduğundan ötürü 24 Haziran Genel Seçimlerinden bu yana beraberlik gösterdiğine inandığım Mhp (Cumhur İttifakı), sacın diğer ayağında ise Chp ile Türk Siyasi Tarihinde yer alma hayali ile kurulmuş, açılıp kapanma, birilerinin arka bahçesi olma korkusu taşımayan Mhp'nin tam bağrından kopan İyi Parti oluşturmaktaydı. (Millet İtiifakı) ( ki burda ilginç olan şu; Oy kitlesi %10-16 olan Mhp'nin %11.10 oy aldığı 24 Haziran Genel Seçimlerinde ilk kez seçime girmiş olan İyi Parti'nin de %9.96 oranında oy alması )
Büyükşehir Belediyelerinde büyük bir hüsran yaşayan Cumhur İttifakının beraberliği kanımca pamuk ipliğine bağlı iken ortaya çıkan İstanbul Seçim Gündemi ittifakın hasbelkader beraberliğine sebep olmuştur. Milliyetçi-Muhafazakar güruha hitap eden Cumhur İttifakı her ne hikmetse farklı bir method geliştirerek bu ittifaka kürt seçmeni kazandırıp, milliyetçi seçmeni dışlama gereksinimi duymuştur. Bilakis son olarak Terörist elebaşı Apo'nun mektubunu Bilge Lider!, Türk Devletinin Teminatı!, Türk Gençliğinin İdolü!, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yorumlaması ve o keskin cümleleri, net yorumları yerine, ılımlı kimse kırılmasın tavrı kendisine inanmış ve adanmış başta Ülkücüler olmak üzere tüm seven ve destekleyenlerini hayretler içinde bırakmıştır.

E iyi de ...
Aynı anda hem Mhp tabanını Ak Parti'den uzaklaştırırcasına bu işe kalkışıp hemde Hdp tabanını Ak Parti'ye düşman kestiren bu " Üst Akıl(lar) " neyin nesi ?
Öcalana Mektup yazdır; Bahçeliye olumlu yorumlar yaptır. 

Ak Parti ile fena oynayan, hedef şaşırtan ve karanlığa iten bu " Üst Akıl(lar) "ın yeni hedefi 4,5 yıllık seçimsiz dönemde muhakkak hareketlilik yaşatmak ve İktidarı çıkmaz bir sokağa sokmaktır !
Bu hareketlilik kimine göre " Erken Seçim " kimine göre " Yeni Bir Oluşum " kimine göre ise " Korku İmparatorluğu " olacak.

Bana sorarsanız...
" Eski Yüzler Yeni Vizyon " kurtuluştur.
Yoksa o sokaktan çıkmak çok zor olacaktır.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Gündem 2020 Politika 15.01.2020
Hazırlanın, Değişiyoruz ! Politika 06.08.2019
Yeni (mi) Parti Politika 19.07.2019
İstanbul Değişimi (3) Son... Politika 27.06.2019
İstanbul Değişimi Politika 24.06.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ODTÜ'YÜ ŞAKA GİBİ DEMİR AĞLARLA ÖRMÜŞLER !! Politika 25.05.2020
"KEMALİST ATATÜRKÇÜLER" SİYASİ KARANTİNADA... Politika 23.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
Millet'in vekili olamamış YCHP'nin Parti Vekilleri !! Politika 17.05.2020
ATATÜRK'ÜN AMACI VASİYETİNDE GİZLİ.... Politika 16.05.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.