İstanbul Değişimi

23 Haziran 2019 tarihi itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ekrem İmamoğlu tescil edilmiş olup, rakibi Binali Yıldırım'a 800.000 oy fark atmıştır. Bu farkın sebeplerini başlıkta da kullandığım " İstanbul Değişimi " olarak değil Türk Siyasi Hayatında ki değişime yönelik ele alacağım. 
Neden Türk Siyasi Hayatını değiştirsin ki ? Diye sorulabilir lakin bunun sebebi tamamiyle yanlış politika, gereksiz açıklamalar, abartılı sözler, ( ki bu sözleri söyleyenler üst düzey bürokrat ve siyasiler ) yanlış yönlendirme, ve sonuç olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nı mı seçiyoruz yoksa İktidar mı değişiyor algısı ortaya çıktı.

Bu algının ortaya çıkışını sondan alıp başa doğru götürmek istiyorum. Evet, sondan almak istiyorum. Çünkü bu seçimi Ak Parti'ye kaybettirip Chp'ye kazandıran olgu " Bütünleştirmek Yerine Kutuplaştırma " oldu. 
Yaklaşık 17 yıldır süre gelen bir iktidar gücünü belki de bilerek ( ! ) bu denli kötü kullanıp, bu denli kötü bir süreç yönetmenin akıl mantık işi olmadığı herkesin ortak kanaati olmuş durumda. 

Bilerek diyorum, çünkü birazdan ancak bilerek ve isteyerek yapılacak hatalar sıralayacağım.

1) Evet Millet İtiifakı dolaylı yollar ile Hdp desteğini almak isteyip seçim yaklaştıkcada bunu açıkca dile getirmiştir. Lakin bu stratejik hamleye verilecek olan cevabın İmralı Canisi Apo ile iletişim sağlanarak Kürt seçmeni ile açık olan arayı kapatma arzusu Ak Parti tarihinin en gereksiz hamlesi olarak Türk Siyasi Tarihinde unutulmazlar arasına girecektir. Bu hamlenin hangi Ak Parti düşmanlarının tasarladığı ise büyük bir soru işareti.

2) Kutuplaşmadan bahsettim. Ama böyle bir kutuplaşma ne İrticai Faaliyetlerin yaşandığı bir dönemde ne de Sağ-Sol Döneminde göründü ! Mesnetsiz, aslı astarı belli olmayan açıklamalar, hakaretler, iftiralar...
İmamoğlu'nu bugün BBB yapan en net olaylardan biri olan "Pontus" olayından bahsediyorum. Seçimi kazanmak adına uğraş vermek yerine, rakibine karşı ağzına geldiği gibi konuşmak bugün Ak Parti aleyhine olan 800.000 oyun büyük bir sebebidir.

3) Kazansalar dahi... Bu cümlenin devamını dile getirmek  İstanbu'u kaybettirmekle kalmaz daha kötü senaryolara sebebiyet verir.

4) İsim vermeyerek devam ettiğim yazımda artık isim verme gereği duyuyor, Medyanın üç maymunları; Nagehan Alçı, Turgay Güler, Tuğrul Selmanoğlu, Buket Aydın, Erkan Tan ve türevlerinin cahil cühela tavırlarının Ak Parti'yi aşırı derecede olumsuz etkilediğine inanıyor ve yazımın ilk bölümünü burada bitiriyorum.
 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Gündem 2020 Politika 15.01.2020
Hazırlanın, Değişiyoruz ! Politika 06.08.2019
Yeni (mi) Parti Politika 19.07.2019
İstanbul Değişimi (3) Son... Politika 27.06.2019
İstanbul Değişimi (2) Politika 25.06.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ODTÜ'YÜ ŞAKA GİBİ DEMİR AĞLARLA ÖRMÜŞLER !! Politika 25.05.2020
"KEMALİST ATATÜRKÇÜLER" SİYASİ KARANTİNADA... Politika 23.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
Millet'in vekili olamamış YCHP'nin Parti Vekilleri !! Politika 17.05.2020
ATATÜRK'ÜN AMACI VASİYETİNDE GİZLİ.... Politika 16.05.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.