ABDULLAH GÜL, AKP TABANINA AYAR MI VERİYOR?

ABDULLAH GÜL, AKP TABANINA AYAR MI VERİYOR?

 

AKP seçmeninden bir bölümü, AKP'ye oy vermedi.Bu demokratik bir tepki olabilir.Ancak bu tepkinin önünü açan ve  ona yol veren, daha görünülür hale gelmesini  destekleyen siyaset dizayncılarının asıl  amacı acaba, tek taşla iki kuş vurmak ve sonuçlarından nemalanmak olabilir mi?

 

23 Haziran seçimlerinin sonuçları iyi analiz edildiğinde görülecektir ki; Abdullah Gül ve Bebecan'ın kuracağı parti oluşumu müstakbel tabanının bir ön çıkarmasının izleri ortaya çıkmıştır.

 

Tüm yumurtaları bir sepete koymayın söylemi bir süreden beri, kripto Fetö'cüler ve ardılları eliyle  bir şekilde dini cemaatler ve tabanları arasında dillendiriliyordu.

 

Erdoğan sonrası AKP'nin yerine geçmesi düşünülen ve sözde ülkeye huzur  getirme amaçlı malum yeni parti  girişimi, kanımca ülkeye huzursuzluk getirecektir.Bir de, bu Huzur partisinin önümüzdeki dönem YCHP ile taçlandıracağı varyasyonlar da işin başka yönü.

 

Bu tür konjonktürel anamolik oluşumların önüne milletçe  geçebilmek için; 

 

a) Türkiye'de  gerçek anlamda "merkez sağ" partilerinin güçlendirilmesi ve artık siyasi hayatımıza girmesi gereklidir.

 

b) Kemalistlerin, CHP içinde yuvalanan  gayri mili şer odaklarını parti yönetiminden def etmesi,

 

c) AKP'nin içindeki safralardan kurtularak kendini yenilemesi ve en azından "milli görüş" ayarlarına dönmesi gerekir.

 

Yoksa,  yağmurdan kaçarken doluya tutulacağını öngöremeyen bu millet ilelebet Huzur bulamaz. "Husursuzluk" baki  olur.Bu da Fetöcülerin işine yarar.

 

İstanbul seçim sonuçlarını ve Ekrem'i, bir de bu açıdan okumak gerek.Huzur partisi ve müştemilatları  sinsi sinsi bu milletin canına okumadan az biraz az önce yani.!

 

Tahir Çalgüner