EKREM, ABDULLAH GÜL'ÜN DUBLÖRÜ MÜ ?

EKREM, ABDULLAH GÜL'ÜN DUBLÖRÜ MÜ?

 

Bu seçimde “seçmen CHP’ye tokat atacak” demiştik ama önce gözüne AKP’yi kestirmiş olacak ki CHP yönetiminin yüzünü yaladı geçti. Belki burnuna hafifçe değdi..

AKP’YE ATILAN TOKAT, KILIÇDAROĞLU’NA YETİŞMEDİ

CHP içi Kemalist ana damarın endişeleri de, Ekrem İmamoğlu’nun yükselişi, Muharrem İnce’nin (muhalefetin) çöküşü ile biraz daha artmış oldu. Evet, maalesef bu belediye seçimlerinin sonuçlarından biri de; CHP parti içi muhalefetinin sönümlenmesi oldu.

“KÜÇÜK EKMELEDDİN” PARLATILMAYA DEVAM EDİYOR..

Kerameti kendinden menkul ve nam-ı diğer “Küçük Ekmeleddin” Ekrem İmamoğlu, bir dış proje olarak zımnen “seçmen eliyle” parlattırılarak Cumhurbaşkanlığı rezerv adayı olarak YCHP içine sokuldu.

YAPICI ÖZELEŞTİRİ Mİ, KONJONKTÜRÜN TADI MI?.

Biz o tarihte bu konuları yazarken, “aman parti zarar görür.. AKP’nin değirmenine su taşımayın.. Şimdi sırası değil.. Seçim bitsin ondan sonra eleştirin..” diyen zevat bakalım şimdi bu konularda kalem oynatabilecekler mi? Yoksa yine dut yemiş bülbül gibi konjonktürün tadının mı çıkaracaklar?

Y-CHP’YE İKTİDAR YOLU BİLE AÇILIR AMA..

Bu gidişle CHP’ye iktidar yolu açılır. Bir süredir sözde ‘sosyal demokrasi’ projesi altında ithal bir işgal, CHP yönetim kadroları içinde tavan yapmış durumda. Görevli kişilerce yapılan bu işgal durumu, Dersim diasporası desteği ile yürütülüyor.

“KIRMIZI KEÇİLER” UYANIN!.

Küresel senaristin amacı, AKP sonrası CHP’yi ‘Amerikan Modeli’ ile iktidara taşımak. Bunu yaparken de, Liberal eksenli  gayri millici bir yapay “sosyal demokrasi”!! teması altında,  sivil Kemalist yapıyı ve ideolojik kodları  kazımak. Düşünce kodlarını kırmak, partiyi formatlamak ve algı yönetimi ile parti tabanındaki bir kesim ‘kırmızı keçilere’ bu yeni durumu benimsetmek gerekiyor.

FEDERASYON İÇİN CHP’Yİ KULLANACAKLAR..

CHP iktidara getirilse bile, bu içi boşaltılan bir parti olacağından dolayı eski CHP olmayacak. Dolayısıyla muhalefet gücü sünnet edilmiş, antiemperyalist duruşu hadım edilmiş CHP, federasyoncu bir yapıyla denkleme sokulacak. Yani “O bir gölgedir, gerçek sanırsın” durumları yaşattırılacak.

BÖYLE BİR YAPIDAN KİMSEYE HAYIR GELMEZ!.

Millicilik ve Ulus Devlet paradigma ekseni kaymış bir partiden kimseye hayır gelmez. Öncelikle bu durumu, peşin kabulleri kemikleşmiş at gözlüklü bir kısım CHP seçmeninin gündemine getirmek istiyorum. Lafı dolandırmadan söyleyelim; belediye seçimlerinden sonra Kılıçdaroğlu’nun gitmesi ve yerine Oğuz Kaan Kalıcı adında  görevli bir  biraderin (genel) başkanlığa getirilmesi arasında hiçbir fark yoktur.Ekrem'in Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile  Abdullah Gül arasında da... Ha Ali dayım, ha dayım Ali..

YENİ BİR KEMALİST PARTİ KURULMALIDIR..

Fazla vakit kaybetmeye gerek yok. CHP içindeki operasyon ve darbe sürüyor. Direnenler direniyor ama delege ayara geliyor.. Bu böyle gitmez! Bu bir “dönüşüm” değil “yapay” bir başkalaşımdır. Yeni bir Kemalist partinin artık kurulması gerekiyor. Vakit daralıyor..

ALEVİ YURTTAŞLAR, MASONİK FİGÜRANLARA GEÇİT VERMEMELİ..

Başta şuurlu Alevi seçmene önemli sorumluluklar düşüyor. CHP’nin yok olup gitmesine seyirci kalmamaları gerekir. Gerekirse, partinin ipini kendilerinin çekmesi ve Masonik figüranlara geçit vermemeleri, tarihi bir sorumluluktur. Eğer ileride vebal altında kalmak istemiyorlarsa....

Aksi halde Y-CHP iktidara da getirilir ama, o artık bizim bildiğimiz CHP olmayacaktır..

Tahir Çalgüner /

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
ÜLKEMİZDE SU YÖNETİMİ VE ÇARE ! Politika 09.09.2019
Vay Terörist!!!!!! Politika 03.09.2019
Sudan Haberler Politika 02.09.2019
Asimilasyon -3 Politika 31.08.2019