FETÖ'cülerin Sığınağı, İdare Mahkemeleri mi?..

FETÖ'cülerin Sığınağı, İdare Mahkemeleri mi?..

Gün geçmiyor ki; İdare mahkemelerinde "yargı tacizleri" yapılmaya dursun ve üniversitelerde FETÖ içinden gelen kişilerin ağlaşma ve çırpınışları yaşanmaya görsün.

Adam profesyonel bir FETÖ taşeronu. İki kere gözaltına alınmış. Dosyası savcılıkta açık. Gazetede kendisi hakkında bir yazı çıkıyor. Tekzip göndereceğim. Sizi mahkemeye vereceğim diyor. Tamam, ver diyorlar. Sonradan ne tekzip var. Ne mahkeme. İnsanlar acıyor haline de üç beş cümle haberden bağımsız bir açıklama yapılarak gönlü alınıyor. Sonra sepetleniyor. Git derdini savcıya anlat deniyor. Çekiniyor.. Gidemiyor.. Bir diğeri çıkıyor.. Üniversite'de süzme FETÖ'cü bir hoca. Bana iftira atıyorlar diyor. Üniversite çaktırmadan bir paravan soruşturma açıyor.

FETÖ'nün (F) sine vurgu yapmadan FETÖ'cüye niye hakaret ediyorsunuz diyerek karşı tarafa kıytırık bir ceza veriyor... Sözde kendisinin aklandığını düşünen FETÖ'cü sevindirik oluyor... Falan filan şeklinde komediler devam ediyor gidiyor. Ama savcılığa gitmiyorlar..Gidemiyorlar. Kayda girmek istemiyorlar. Kendilerini koruyacak bir siyasetçi, rektör, milletvekili, belediye başkanı arıyorlar. Bazıları buluyor, bazıları bulamıyor. Tüm bu çırpınışlar ise; İdare Mahkemesi'nde karşılık buluyor.. Savcılığa gidemiyorlar.. Gidemiyorlar; çünkü savcılık, İdare Mahkemeleri gibi değil.. Soruşturma başlatır.. İfadelerini alır.. Adli ceza  Mahkemesi yolunu açar.. Bu da onların hiç mi hiç işine gelmez..

Bu arada 'sözde' kanıt oluşturmaya çalışan ve "FETÖ'cüyü aklama koruma ve kollamaya yönelik" görevlendirilen Rektör güdümündeki idareciler ve soruşturmacılar da güme gidiyor. Gülünç oluyorlar.

Sayın Gazi üniversitesi Rektörü, Üniversitede neler yaşandığının farkında değil misin? Neden savcılardan çekiniyorsun? Gerçek FETÖ mağdurları iftiracı konumuna sokulurken, FETÖ'cüleri neden savcılığa göndermiyorsun ? 

Çekindiğiniz bir şey mi var? Yoksa bu işlerin altından ben çıkarım diye mi korkuyorsun? Kayıtları sadece melekler mi tutuyor zannediyorsun? İdare Mahkemesi'ndeki, Danıştay'daki arkadaşlarına bu kadar çok güvenme. Sizden büyük 'Adli Yargı' var!.. Cevap bekliyoruz..

Tahir Çalgüner/


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
ÜLKEMİZDE SU YÖNETİMİ VE ÇARE ! Politika 09.09.2019
Vay Terörist!!!!!! Politika 03.09.2019
Sudan Haberler Politika 02.09.2019
Asimilasyon -3 Politika 31.08.2019