Mehmet Ali Timur

Mehmet Ali Timur inandığı menzil uğruna gemiler yakmış, dava şuuruyla gönüllerde yer edinmiş bir öğretmen bir abidir.             
Bu davaya inanıp gönül verdiği için bu fakire yapmadığınızı bırakmadınız. Elinizden gelmeyeni de bulup ardınıza koymamakta tereddüt dahi etmediniz.

 

 

Siz acımadınız!

İhtiraslarınız kalbinize mühür, gözlerinize perde düşürdü.

Siz çekinmediniz!

Dışarda arslan, içeride çakal olmaktan hiç çekinmediniz.

Siz hicap duymadınız
Çünkü;


           
“Bizim vazifemiz rahatsız olanları rahata erdirmek, rahatı yerinde olanların rahatını bozmaktır.” Dediğinden beri kalplerinizi korku, bedenlerinizi titreme sardı. Siz adaleti unuttukça adalet, liyakatı unuttukça vicdan, hakikati elden bıraktıkça hakikat olup karşınızda durmaktan asla geri durmadı.

Karşınızda durmaktan da asla geri durmayacak.

Kıravatlı sahiplerinize, doğduğunuz yerleşkenize ve külhanbeyi cümlelerinize rağmen hak  gördüğü bu davada  düşmana karşı mücadele edip, okulun  adaletinden sizleri de mahrum
etmeyeceğine yemin olsun.

Sizler asiller ile hainlerin savaşında  “Savaş ölünce değil, düşmana benzeyince kaybedilir.” Cümlesinin somut halisiniz, düşmana benzeyenlersiniz.

Açık düşman olma şerefinden yoksun olan gizli dostsunuz. Bütün hayatınızı korkak olmaktan öteye taşıyamayacak kadar zavallısınız.

Mazlumun umudu İMAM HATİP'in şerefli çatısı altında günü geçiren ve sayesinde devletin nimetlerinden faydalandığınız Devletin yüküne yük olmaktan öte bir şey ifade etmeyenlersiniz. Sizler Türkiye’nin geleceğini adaletle değil, şehvetle dağıtan yöneticilersiniz. 

Hasılı sizler, İmam Hatiplerin halis niyetine riya katan acizlersiniz.
Size bir şey söyleyeyim mi?

Siz Nemrut olup İbrahim'leri ateşe attıkça, biz İbrahim'ler için Nemrut'un ateşine su taşıyan karıncalar olacağız. Biz elimizden hiçbir şey gelmiyorsa bile en azından      Hak'kın tarafında olacağız. Saffımızı belli edeceğiz.

Oturduğunuz koltuklara güvenerek elinizden geleni ardınıza koymaktan sakın geri adım atmayın, sakın! Biz "Allah yâr!" dedikçe vallahi ve billahi bülbülü öldüremeyeceksiniz.

Allah’ım, helal etmiyoruz.
                                            
Şahsımıza bu zulmü yapanlara hakkımızı helal etmiyoruz.  Senin rızanı kazanmayı, kul olduğunu unutanların rızasını kazanmaktan üstün tuttuğumuz için bizi dışlayanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Liyakatta noksan, ilimden bihaber, üsluptan ırak olanları vazifelendirip hakkımızı gasp edenlere, senin kudretinden bihaber olanların bizi kimsesiz, sensiz zannedip itibarımızı zedeleyenlere hakkımızı helal etmiyoruz! Yalnızlığımızı görüp susanlara, işitip umursamayanlara, bilip bilmezden gelenlere de hakkımız helal değildir. Bizi, herhangi bir hatamızdan ötürü harlanmış ateşe atsalar, derimizi yüzüp ciğerlerimize şişler saplasalar, en sevdiklerimizi gözlerimizin önünde lime lime etseler helal ederdik fakat Allah’ın emrine itaat edip adalet ve liyakat aradığımız için bize bunları reva gören ve bize inanmış bir avuç insanın hevesini paramparça edenlere hakkımızı etmiyoruz.!

Allah’ım;

Sen kendinden başkasına bizi muhtaç etme. Bu şer odaklarına, kibir ve kasvet ordusuna karşı bize güç ver. Bizi bol ilimle rızıklandır. Onların türlü oyunlarına karşılık bize dirayet ver. Hertürlü iftiradan, gıybetten, kötülükten ve kurulmuş tuzaklardan sana sığınırız Allah’ım.
Şüphesiz ki sen, oyun bozanların en hayırlısısın.

 

 

 

Vesselam...

MAÖ


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yeni Yıl Terennümü Yaşam 12.12.2019
Şahsiyetler İle Hayatın İnşası Yaşam 09.12.2019
SÜKÛNETİN SESİ Yaşam 10.10.2019
Bu Yolculuk Nereye?! Yaşam 06.10.2019
Terk Ettik Yaşam 03.10.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Neredesiniz Bana Kin Nefret Duygusu Uyandırmışlar? Yaşam 29.05.2020
KORONALI GÜNLER Yaşam 25.05.2020
Elbette Ağlayacağım Yaşam 03.05.2020
Anlatacaklarım var.. Yaşam 29.04.2020
Okumak Yaşam 29.04.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Oğuzhan 17.08.2019

Maşallah. Yüreğine sağlık kardeşim.

Derya 15.06.2019

Hay kalemine kurban

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.