MEHMETÇİK VAKFI'NIN TUHAF REKLAMI

Mehmetçik vakfı Ramazan ayı nedeni ile internette bir reklam(tanıtım) yayınlamış.

Tanıtımda diyor ki 'Türkiye Mehmetçik'e, Mehmetçik de Türk milletine emanettir'.

1- Türkiye öncelikle felsefeye, bilime ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne emanet olmalıdır çünkü dünyada insanlık için bundan büyük, bundan yüksek, bundan ileri doğru ve koruyucu yoktur.
2- Bu ülkenin polisi de vardır; Türkiye'yi ve Türk milletini koruyan.
3- Bu ülkenin milletinin her bireyi zamanı geldiğinde vatanını korumasını da çok iyi bilir.
4- Mehmetçik vakfı'nın; Ramazan ayı ya da İslamiyet ile, ve Türk milleti ile, Türkiye arasında nasıl bir ilgi(alaka) kurabildiğini anlamak zor çünkü Türkiye'de İslamiyet dini inançına ya da dine aykırı herşey var: Genelevler, zina serbestliği, eşcinsellik serbestliği, eşcinsel evlilik serbestliği, bikinili-mayolu/sütyen-külot çıplak pılajlar(plajlar)-oteller-havuzlar; barlar, pavyonlar, meyhaneler, gece kulübüleri, sıtriptiz(striptiz) kulübüleri(kulüpleri), diskotekler, sexshoplar, açıksaçık modası, daracık modası, ahlaka aykırı moda; İslamiyet'in siyasete ve ticarete araç yapılması yani dine aykırı ne varsa var; benim bildiğim İslamiyet ya da din ve Türk milleti bu tür şeylere kesinlikle karşıdır da.

Yani; bağış toplayacaksın madem İslamiyet'i, dini, Türklüğü, Türk milleti'ni, Mehmetçik'i işe karıştırmadan topla çünkü yoksa durum farklı ve yanlış oluyor.

Şunu herkes ve tüm dünya anlamalı ki Türkiye de, dünya da önce felsefeye, bilime ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne emanettir çünkü bunlar olmazsa doğru bir dünya, doğru bir ülkede olmaz. Bu nedenle ki İslamiyet dini inançının(inancının) dahi önderi 'Alimler peygamberlerin varisleridir' demiş. Türklerin en büyük dahi önderi Atatürk de 'Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır' ve 'Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür' demiş.

Mehmetçik vakfı 'Türkiye Mehmetçik'e, Mehmetçik de Türk milletine emanettir' demiş; peki Türk milleti neye emanet? Atatürk'ün de dediği gibi bilime ve ahlaka emanet. Bu gerçek, bu doğru görülmezse, anlaşılmazsa konu, doğru, amaç ve çözüm anlaşılmamış olur yani konu tümü ile ortaya koyulmalıdır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 1.6.19/02.22


Başlık Kategori Yayın Tarihi
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020
Kızların Oyuncağı! Felsefe 10.05.2020
Zihinsel Engelli (Felsefe) Felsefe 02.04.2020
Televizyonlar ve Toplumsal Gelişmeler Felsefe 01.03.2020
PİŞMANLIK Felsefe 31.12.2019