CHP İÇİNDEKİ YAPISAL BÖLÜNME ve EKREM İMAMOĞLU ŞİRİNLEMESİ

CHP İÇİNDEKİ YAPISAL BÖLÜNME ve EKREM İMAMOĞLU ŞİRİNLEMESİ !

Öncelikle şunu söyleyelim Ekrem İmamoğlu bir projedir.Kendisinin söylediği gibi de Trabzon'un 40 hanelik köyünden çıkan Karadeniz sahil halkı projesi değildir. Y- CHP içinde yuvalanan " Atatürk'ün Kendisini çok ama çok seviyoruz  ancak   ilkelerine sahip çıkmıyoruz" diyen 10 Aralıkçılar kulübünün bir İngiliz  masonik projesidir.Ekrem İmamoğlu  ve Babacangiller  ile bu "10 Aralıkçılar"  adı verilen  Kemalizm karşıtı - karşı devrimci  ve gayri millici  çetenin bağı kurulmadan; Ekrem İmamoğlu şirinlemesi ve güzellemesi yapılıyor.Adam Cumhurbaşkanı adayı olduğunda da,bu liberal güzelleme  sündüre sündüre yapılacak  gibi duruyor.

CHP İÇİNDE; KEMALİSTLER  VE SOSYAL DEMOKRATLAR ARASINDA İDEOLOJİK YAPISAL BÖLÜNME VAR 

CHP' nin Kemalist "altı oku" yediler  ve sözde  “sosyal demokrasi” adı altında masonik bir elle anlamlarını dönüştürdüler  ve “şarta” bağladılar. (2012 CHP tüzüğü.)


1. Milliyetçilik, “eşit yurttaşlık” olmuş..Federatif yurttaşlığa evrilecek gibi!!

2. Devletçilik, “insani kalkınma” olmuş,

3. Laiklik; “özgürlükçülük” olmuş, Sekülerizme evrilecek gibi!

4. Halkçılık ise; “hümanizm” olmuş,

5. Devrimcilik ise “demokratlık”

6. Cumhuriyetcilik ise; 2. Cumhuriyet olmuş.

 

Bu ifadelerden sonra bu ılımlı ve sos-lu liberal projeyi kimin hazırladığı da ortada...
Şimdi de diyorlar ki; Y-CHP'ye oy vermezseniz, AKP'nin işine yararmış diye bir söylem peşindeler...Yerseniz.

CHP üst yönetimini, aklını başına getirecek tek güç; taban ve CHP seçmenidir.

Kılıçdaroğlu’nun ve sonrasında gelecek müstakbel yedek genel başkanları hegemonyasındaki bu işgalci zihniyetin; partiyi omurgasızlaştırarak,  pusulasından çıkarıp, hızla “Atatürkçülük-süzleştirmeye” götürme tehlikesinin de altını, bu vesile ile tarih ve sizlerin huzurunda çiziyorum.

 

CHP, Atatürkçü bir parti iken, üst yönetimi sosyal demokrat bir parti haline dönüştürüldü.Başkanlık sistemine göre dizayn edilme çalışmaları hızlandı. Muhalefet gücü sünnet edilmiş bir CHP mevcut yönetimine bu haliyle; Türkiye'de Güçlü Muhalefet hareketinin de önünde bir engel ve tıkaç olarak işlev gördürülüyor.

Atatürkçü  gövdeye sözde  ithal bir  "sosyal demokrasi" aşısı yaparak taçlandırmak istediler. Başarılı olmadılar. Kemalist çınar ağacına  elma aşısı yapmak gibi bir uğraştı bu...Taban red etti.

Sosyal demokrasi  kulağa ve göze  hoş geliyordu ancak Kemalizm’in panzehiri   kökü dışarıda  zehirli bir sarmaşık gibi gövdeye dolandı. Kuzu postunda kurt gibi, asırlık çınar ağacının gövdesini ve  koskoca 6 ideolojik  dalını  kemirmeye başladı.

CHP'yi SHP 'leştirme noktasında sözde  bir "Sosyal Demokrat Operasyona Kemalistler Geçit vermez.

Ancak  CHP' den ayrı yeni  bir "sosyal demokrat partinin" kurulmasının önünde  bir engel  de yoktur.

Kemalistler, CHP'nin sahibidir ve yavuz hırsız misali,  CHP'yi ve 6 ok ideolojisini kolay kolay sosyal demokrat işgalcilere yedirtmez.

CHP Parti içi muhalefet, İmamoğlu'nun, belediye başkanlığını kazanmasını istiyor. Çünkü Partiden uzak kalmasını arzuluyor.!!  İmamoğlu İstanbul belediye başkanlığı seçim süresi içinde piarı yapılıp kazanmaması öngörüsüyle, YCHP'ye  Genel başkan yapılması üzerine  modellenmiş, makyajı yapılmış  dört sene öncesinden belirlenmiş  bir proje çocuğuydu. 

Seçimler yenilenince bu süreç başa dönmüş oldu.23 Haziran seçimlerinde kanımca, İmamoğlu İstanbul'u  kaybeder.Dolayısıyla film başa döner ve  2020  yılı başında da Kılıçdaroğlu taçını kendisine devreder ve  YCHP Genel başkanı olur...Daha sonrada bizim yakışıklı İngiliz Ekrem,  Huzur partisi ve YCHP'nin ortak CB adayı olarak seçmen pazarında tekrar görücüye çıkar.

Kitle partisi olan YCHP güruhlar partisine,  İdeoloji partisi özelliğinden de  konjonktür partisine dönüştü. Sıradanlaştı ve bayağılaştı.Dolayısıyla seçmeninde ağzının tadı tuzu kalmadı.

Siyasi hayat ise; Matriks  filminde gördüğümüz üzere  millete iki hap veriliyor birisi beyaz birisi kırmızı ve bu iki haptan birisini içmesi istenmesi üzerine temellendirilmiş bir rüya alemi...Millette hapı yutuyor..Bazıları ise içiyormuş gibi yapıyor daha sonra da çöpe tükürüp atıyor.

Gerçek mütedeyyin AKP seçmeni, samimi Kemalistler ve Ülkücü taban ise; bu olup biteni kah gülerek kah üzülerek seyrediyor... Bu azınlık ama nitelikli grubun dışındaki kahir genel ise;  futbol maçına gider gibi partilerini desteklemek üzere sandıklara koşuyorlar ve numaralı tribünleri dolduruyor ve tedavi oluyorlar.Stres atıyor vicdanlarını aklıyor, kimlik eşleşmesi yapıyorlar  ve her şey çok güzel oldu havasında tekrar gündelik hayatlarına geri dönüyor.

Seçmen ne yapasın?  Seçenek yok ki ? sorusuna verilecek cevabım şudur:  Eğer her partinin seçmeni  bu suça ve ittifaklar komedisine  ortak olmaya devam ederse;  3. ve 4. seçeneklerin  hiç bir zaman zaten olamayacağıdır.Sistemin sürdürülebilirliğine katkı veren, oy verme meraklılarına  da böylelikle bu oyuna paydaş yapılıyor ve "herşey çok güzel olacak"  şeklinde  sistem tıkır tıkır iteklettirilip  işletiliyor...!!!!!

Ekrem İmamoğlu  Cumhurbaşkanı adayı olmaması şartıyla Belediye başkanı olsun.Ancak karşımıza birde  müstakbal Cumhurbaşkanı adayı olarak getirilirse; İşin rengi değişir. Kemalistlerin tepesi tam atar ve CHP tabanındaki  muhalif ana kanat açar ağzını yumar gözünü... 

Danışıklı dövüş siyaset meydanında;  sahne  aynı  oyuncular tanıdık.

İthal  siyasi  algı yönetimi teknikleri eşliğinde,

Atlantik ötesi güçler ve yerli taşeron derneklerinin toplum mühendisliği projeleri ve  seçilen reklam çocukları ise;   " (Sosyal)Demokrasi projesi"  olarak topluma sunuluyor.Aslında Yok birbirlerinden farkı...  

Ama, hani gerçek  Kemalistler ve  bilinçli seçmenler  hani  nerede?

Tahir Çalgüner

Kemalist Yazar.

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020
Haydar Baş Seçim Konuşması - 06.06.2015 Politika 14.05.2020
Cemaat Akıl Oyunu! Politika 24.04.2020
Recep Tayyip Erdoğan ve COVİD 19 PARALELLER! Politika 21.04.2020