Ekrem İmamoğlu ve Y-CHP’nin Yedek “Proje Planı”

Ekrem İmamoğlu ve Y-CHP’nin Yedek “Proje Planı”

 

Şu anda, CHP üst yönetimi ve parti meclisinde “Kemalist” olarak tanımlanan kurucu irade temsilcisi tek bir kişi bulunmamaktadır. Milletvekillerinden de yok.

Ekrem İmamoğlu, ilerideki veya yakın zamanda yapılması düşünülen Genel seçimde Cumhurbaşkanlığına aday yapılır ise ve Cumhurbaşkanlığını kazanamazsa; Muharrem İnce sendromu yaşatılmaması için bu durumda;  Parti içinde iki yedek dönme ulusalcı kişi yedekte Genel Başkan adaylığı için bekletiliyor. Aykut ERDOĞDU ve Tuncay ÖZKAN. Yanına birde isterseniz Umut Oran’ı ekleyelim… Hatırı kalmasın.Muharrem İnce’nin siyasi hayatı zaten bitti.

CHP içinde emir ve talimatla iş yapacak ve vasıfsız, ezik çürük yaklaşık 40 kadar hazır kıta milletvekili şu anda Kılıçdaroğlu’na direk bağlı. Bu ekibe 40’lılar deniyor. Yani kurulacak iki yeni siyasi partiyi bile mecliste grup kurduracak ve seçimlere sokacak ve  ittifak yaptıracak bir büyüklük bu.

Ekrem İmamoğlu’un  olası bir Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde  başarısız olması  durumunda Milletvekili olamayacağından  yukarıda bahsettiğim ikilinin Genel başkanlık için devreye girmesi ile sözde; partili zevatın ve seçmenin güya sırtının okşanacağı ve gazının alınacağı hesaplanıyor.Bu yedek iki kişinin  Ulusalcı ve Kemalist tabanda ise;  itibari değerleri erozyona uğradığından daha faza aşınma olmasın diye çok fazla da ön plana çıkmıyorlar …Çıkartılmıyorlar.

Dolayısıyla, Her halükarda KK sonrası;  10 ARALIK ittihadcı siyasi ekibine yamanmış bir Ekrem +Tuncay+Aykut üçlü forvet düzeninde YCHP nin sahaya çıkış  B planı var.

Yani, YCHP’de değişen bir şey olmayacak...

Seçmen ve Partiliye de;  “Her şey çok güzel oldu” türküleri söyletilmeye devam edecek…

Al sana “Proje” ve ekibi…!!  Çakılmasın diye yani.!!!

Hoşgeldin Güçlendirilmiş Başkanlık sistemi  ...Beş gittin Federatif yapı...

Tahir Çalgüner


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
07.05.2020 Ali Babacan Politika 15.05.2020
Haydar Baş Seçim Konuşması - 06.06.2015 Politika 14.05.2020
Cemaat Akıl Oyunu! Politika 24.04.2020