Siyasi Partileri, "Particik" haline getirdiler "Partici-lik" yaptırdılar.

Siyasi Partileri, "Particik" haline getirdiler "Partici-lik" yaptırdılar.

 

AKP diye bir parti yoktur.Recep Tayyip Erdoğan sonrası AKP dağılır deniyor.Doğrudur. Konjöktör partisi olarak kurulan Partinin başına, Ümmetin adamını getirdiler.Erdoğan, ümmetin yani toplamda da Milletin yarısının lideri oldu. Ancak buna mükabil; CHP gibi bir kurumsal ve ideoloji ? partisinin başına da, bir bürokratı getirdiler.Bu noktada AKP ile YCHP'yi siyasetten eşitlediler.. MHP ise joker parti olarak; siyasete tempo tutturmaya yönelik bir "tavşan parti" olarak siyaset ekosisteme konuşlandı.Böylelikle zamanla; Atatürk ve Dinden soğutulan bir karma toplum yaratıldı.Gülen FETÖcüleri ile mücadele ise; devede kulak ve  bir arpa boyu yol alınamadı.Her partinin ve uzantılarının içinde tam siper halde yaşıyor.

HDP ise malum ve ona alternatif bir 2.parti oluşumun bölgeden kendi iç dinamikleri ve dış güçler tarafından çıkarılması da sıfıra yakın bir ihtimal. Yeni kurulması düşünülen Cemaat-severler partisinin yani Huzur Partisinin bu iki model partinin hangisi yönünde fotmatlanacağı ise; Erdoğan'ın bundan sonraki durumuna ve konumuna bağlı.

AKP' den ikinci parti çıkartabiliyor da; YCHP ye alternatif neden yeni bir Kemalist bir siyasi yapı oluşmuyor. Çünkü CHP kaldığı sürece, Yeni bir Kemalist oluşum doğamaz. Böylelikle dostlar alışverişte görsün Türkiye siyasetinde danışıklı dövüş gereği, her türlü vahşi oportünist söylemlerin yaşanılması da kaçınılmaz hale geliyor. Peki sipariş değil, yerli malı bir DEMOKRASİ ve siyaset için, bu mevcut siyasi denkleme haddini bildirecek hizaya getirecek yeni bir parti kurulması hissedilir bir gerçek haline gelmeye başlamıştır.

3. bir ideoloji olarak, Özgün Kemalist kuram gereği; Türkiye'de kitle partisi olabilecek bir Kemalist partinin kurulması teorik olarak mümkündür.Bunun için ilk şart;

a) YCHP denen partinin kurumsal olarak siyaseten kendisini fes etmesi ile olanaklıdır. b) Sağ ve sol ideolojinin üstünde bir bilinç ve siyasi evrilme ve durumsallık sürecinden kendini geçirmiş bir birleşik kadro hareketi c) Zaman ve zamanlama. d) Lider

Peki ne zaman kurulur böyle bir tam bağımsız Millici bir parti ve Lideri kim olur ? Cevabı basit; Çok daha kötü günler geldiğinde... Particikler ve Partizanlar baş tacı edilmediği, Ümmet ve Millet tarafından sorgulanmaya başlandığı zaman.

Ev sahiplerinin, yavuz politikacıları bastıracakları bir toplum ve siyaset bilinçlenmesi özlemi ile....

Tahir Çalgüner


Başlık Kategori Yayın Tarihi
ÜLKEMİZDE SU YÖNETİMİ VE ÇARE ! Politika 09.09.2019
Vay Terörist!!!!!! Politika 03.09.2019
Sudan Haberler Politika 02.09.2019
Asimilasyon -3 Politika 31.08.2019
DEMEM O Kİ Politika 30.08.2019