YAHUDİLİK İNSANLIK SUÇU OLARAK YASAKLANMALIDIR

Dini inanç demek din demek değildir çünkü dini tanımlayan Din hadisileri’ne göre din bilimdir, ancak dini inanç için bilim değil itaat önemlidir. Yani Din hadisileri’ne aykırı olan bir inanç asla din değildir, yalnızca dini inançtır yani yalnızca inançtır oysa insanlığın inança değil bilime gereksinimi var; hele ki bilime, akıla, mantığa, ahlaka, vicdana, nefssizliğe aykırı inançlara hiç gereksinimi yok. Yani dünyada; bilime, ahlaka ve vicdana aykırı hiçbir inanç kalmamak zorunda artık yoksa insanca bir dünya, insanca bir insanlık; barış, güven, huzur asla var olamaz.

 

Bu nedenle hem dini inançlar din ile yüzleşmek zorunda hem demokrasi dini inançlar ile yüzleşmek hem de insanlık dini inançlar ile yüzleşmek zorunda artık.

 

Yani ‘Ben öyle inanıyorum, öyle olacak’ çağı geçmelidir artık; zaten ki siyasetin temeli de bu anlayıştır.

 

Yahudilik dini inançı tüm dünyada İnsanlık suçu olarak yasaklanmak zorundadır ki dünya, insanlık, 21. yüzyıl akıl, mantık, vicdan, bilim, insanlık, barış, özgürlük, adalet, doğruluk çağı olduğunu söyleyebilsin.

 

Yahudilik dini inançı neden yasaklanmalıdır ve neden İnsanlık suçu sayılmalıdır?

 

Çünkü Yahudiliğin kutsal kitabı diyor ki ‘İlahım tüm dünyayı yalnızca Yahudiler için yarattı, yalnızca Yahudilere verdi; bu nedenle ki tüm dünya yalnızca Yahudilerin olacak; bu nedenle ki tüm dünyayı elegeçirin(ele geçirin) ve Yahudi olmayan herkesi öldürün, yok edin’. Yani sanılır ki Nazi Hitler konuşuyor gibi bir durum.

 

Peki ey insanlık; sen Hitler’e neden karşı idin, sen Hitler’e neden düşman idin; Sen Hitler’i ve Nazi Almanyası’nı neden yok ettin? Bu tür şeyler söylediği için değil mi?

 

Peki ey insanlık; sen teröre neden karşısın? Bu tür şeyler söylediği için değil mi?

 

Yahudilik, Yahudiler bunları söylerken insanlık nasıl huzur, güven, dostluk içinde yaşayabilir; nasıl huzur, güven, dostluk içinde uyuyabilir?

 

21. yüzyılda insanlık için en cesur, insanlık için en önder ülke İnsanlık suçu diye Yahudiliği yasaklayan, sinagogları kapatan ülke olacaktır.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 18.5.19/08.03

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BAYRAMINIZ NE KUTLU OLUR NE MÜBAREK OLUR Felsefe 25.08.2019
İLAHSIZLIĞI SAVUNMAK Şiir 24.08.2019
BÖYLE SÖYLEDİ TÜRK BİLGESİ- 225 Şiir 23.08.2019
İLK KANUNUM Şiir 22.08.2019
CÜBBELİ AHMET DİN SİYASET VE DEVLET BEKASI Felsefe 21.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
HAYIR! HAYIR! Felsefe 23.08.2019
Masadaki 19 Felsefe 08.08.2019
SANRILAR İMPARATORLUĞUNDAN AHLAKİ NORMOLOJİYE Felsefe 29.06.2019
DOĞRUNUN PİTORESKİ Felsefe 26.06.2019
MÜMKÜNSÜZLÜĞÜN İPİNCE SIRTI Felsefe 22.06.2019