İmamoğlu.. Yorma kendini Boşver lan ! Genel Başkan koltuğun hazır zaten!

İmamoğlu.. Yorma kendini Boşver lan ! Genel Başkan koltuğun hazır zaten!

CHP Parti içi muhalefet, İmamoğlu'nun, belediye başkanlığını kazanmasını istiyor. Çünkü Partiden uzak kalmasını arzuluyor.!!  İmamoğlu İstanbul belediye başkanlığı seçim süresi içinde piarı yapılıp kazanmaması öngörüsüyle, YCHP'ye  Genel başkan yapılması üzerine  modellenmiş, makyajı yapılmış  dört sene öncesinden belirlenmiş  bir proje çocuğuydu. 

Seçimler yenilenince bu süreç başa dönmüş oldu.23 Haziran seçimlerinde kanımca, İmamoğlu İstanbul'u  kaybeder.Dolayısıyla film başa döner ve  2020  yılı başında da Kılıçdaroğlu taçını kendisine devreder ve  YCHP Genel başkanı olur...Daha sonrada bizim yakışıklı İngiliz Ekrem,  Huzur partisi ve YCHP'nin ortak CB adayı olarak seçmen pazarında tekrar görücüye çıkar.

Kitle partisi olan YCHP güruhlar partisine,  İdeoloji partisi özelliğinden de  konjonktür partisine dönüştü. Sıradanlaştı ve bayağılaştı.Dolayısıyla seçmeninde ağzının tadı tuzu kalmadı.

Siyasi hayat ise; Matriks  filminde gördüğümüz üzere  millete iki hap veriliyor birisi beyaz birisi kırmızı ve bu iki haptan birisini içmesi istenmesi üzerine temellendirilmiş bir rüya alemi...Millette hapı yutuyor..Bazıları ise içiyormuş gibi yapıyor daha sonra da çöpe tükürüp atıyor.

Gerçek mütedeyyin AKP seçmeni, samimi Kemalistler ve Ülkücü taban ise; bu olup biteni kah gülerek kah üzülerek seyrediyor... Bu azınlık ama nitelikli grubun dışındaki kahir genel ise;  futbol maçına gider gibi partilerini desteklemek üzere sandıklara koşuyorlar ve numaralı tribünleri dolduruyor ve tedavi oluyorlar.Stres atıyor vicdanlarını aklıyor, kimlik eşleşmesi yapıyorlar  ve her şey çok güzel oldu havasında tekrar gündelik hayatlarına geri dönüyor.

Seçmen ne yapasın?  Seçenek yok ki ? sorusuna verilecek cevabım şudur:  Eğer her partinin seçmeni  bu suça ve ittifaklar komedisine  ortak olmaya devam ederse;  3. ve 4. seçeneklerin  hiç bir zaman zaten olamayacağıdır.Sistemin sürdürülebilirliğine katkı veren, oy verme meraklılarına  da böylelikle bu oyuna paydaş yapılıyor ve "herşey çok güzel olacak"  şeklinde  sistem tıkır tıkır iteklettirilip  işletiliyor...!!!!!

Danışıklı dövüş siyaset meydanında sahne aynı oyuncular tanıdık.

İthal  siyasi  algı yönetimi teknikleri eşliğinde,

Atlantik ötesi güçler ve yerli taşeron derneklerinin toplum mühendisliği projeleri ve reklam çocukları ise;   "Demokrasi projesi"  olarak topluma sunuluyor.Aslında Yok birbirlerinden farkı...  

Ama, hani gerçek  Kemalistler nerede?

Tahir Çalgüner

Kemalist Yazar.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
ÜLKEMİZDE SU YÖNETİMİ VE ÇARE ! Politika 09.09.2019
Vay Terörist!!!!!! Politika 03.09.2019
Sudan Haberler Politika 02.09.2019
Asimilasyon -3 Politika 31.08.2019
DEMEM O Kİ Politika 30.08.2019