DİNİN GÜVENCESİ TÜRBAN DEĞİL DEMOKRASİNİN GÜVENCESİ SİGARA İÇKİ BİKİNİ DEĞİL SAVIM

Ülkemiz gerçekten çok tuhaf biryer(bir yer), ve açık ki bu gidişle daha da çok tuhaf olacak; örnek ki biryanda(bir yanda) camiler, biryanda pılajlar(plajlar); biryanda türbanlılar, biryanda mini şortlular.

 

Gerçekte bunun ortasını değil doğrusunu aramak gerekir. Ancak ‘Doğru herkese göre değişir’ diyen; felsefe, bilim, dini tanımlayan Din hadisileri bilmeyen, ve üstelik de siyaset denilen cehalet, nefs ve barbarlıkla yönetilen bir ülkede bunu yapmak oldukça zor.

 

Türbanlılar dini türban takmak, başı örtmek sanıyorlar; bu nedenle ki ortalık başı türban, altı daracık pantolon, yüzü makyaj, tuhaf bir kitle ile dolmaya başladı. Onların yazları bikinili, mayolu türü de var; taa İran’dan bile gelen.

 

Demokrasi, laiklik yandaşları ise demokrasiyi, laikliği, özgürlüğü sigara, içki, mini etek, mini şort, bikini, mayo gibi şeyler sanıyorlar.

 

Birileri türbanı dinin güvencesi; birileri de sigarayı, içkiyi, bikiniyi demokrasinin güvencesi sanıyor. Yani iki anlayış da yetişkin insan dişisini, bayanı, kadını güvence sayıyor.

 

Oysa dinin de, demokrasinin de, özgürlüğün de, insanlığın da tek bir güvencesi vardır, o da felsefe, bilim, ve tanımlayan Din hadisileri’dir. Türban cehaletten, bikini ise neftsen yani en büyük cehaletten kaynaklanır yani ikisinde de gerçekte ne gerçek din vardır ne de gerçek demokrasi, gerçek laiklik, gerçek özgürlük.

 

Bu nedenle ki ‘Din türbandır, başı örtmektir; türban olmayan, baş örtülmeyen yerde din de yoktur’ diye bir hadis bulmazsınız ancak ‘Din bilimdir/ilimdir ve ahlaktır; bilim ve ahlak yoksa din de yoktur’ hadisleri vardır. Yine; Atatürk ‘Sigara, içki, bikini yoksa hayat yanlıştır’ dememiştir; ‘Bilim/İlim ve ahlak yoksa hayat yanlıştır’ demiştir; ‘Hayatta en doğru yol gösterici bilimdir/ilimdir’ ve ‘Ben insanın/sıporcunun, sporcunun, siporcunun ahlaklısını isterim/severim’ sözlerinde dediği gibi.

 

Gerçekler, doğrular ve özgürlük ne baştadır ne kıçda(kıçta); yalnızca felsefede, bilimde ve Din hadisileri’ndedir.

 

Siyaset ya; türbanlılardan oy alacak, pılajlardan Dolar(dolar), gemisiniyürütecek(gemisini yürütecek); ne felsefe, bilim umurunda ne dini tanımlayan Din hadisileri.

 

Baş açmakla din yok olmaz çünkü din başın dışında değil dini tanımlayan Din hadisileri’nin içindedir ancak ahlaka aykırı o pılajlarla din yok olur çünkü yalnızca bilim değil ahlak yani utanmak yani mantığın zirvesi de dindendir.

 

Din der ki başını nefssizce, gösterişsizce aç ancak bedenini, cinselliğini, ilkelliğini dışkılamak gibi sakla.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 15.5.19/05.02

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
MODA SİTELERİ CİNSEL TEŞHİR SAPKINLIĞI YAPIYOR SAVIM Felsefe 09.07.2020
DİN BAŞKA DİNİ İNANÇ BAŞKA SAVIM Felsefe 08.07.2020
GÖNÜL Şiir 07.07.2020
ADAM OLMAK (MASAL) Edebiyat 06.07.2020
Hz Allah Hz Kuran Hz Muhammed deyip Müslümanları yanıltmaya çalışıyorlar savım Felsefe 05.07.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020
Kızların Oyuncağı! Felsefe 10.05.2020
Zihinsel Engelli (Felsefe) Felsefe 02.04.2020
Televizyonlar ve Toplumsal Gelişmeler Felsefe 01.03.2020
PİŞMANLIK Felsefe 31.12.2019