AKP VE HDP BENZERLİĞİ

Birbirlerine zıt, karşı, düşman gibi görünseler de Akp ve Hdp arasında gerçekte büyük bir benzerlik, büyük bir ortaklık var; bu benzerlik ve ortak yön ki onları ‘Demokratik açılım’, ‘Çözüm süreci’ gibi konularda bir araya getirdi; bu benzerlik ve ortaklık ki Akp kapattırabilecek olmasına karşın Hdp’yi kapattırmamakta ısrar ediyor.

 

Nedir bu benzerlik, ortak yön?

 

Yanıt şu: Hdp Türkiye’yi bölmeye, kendi kafasına göre etnikçi bir devlet kurmaya çalışıyor; Akp ise Türkiye cumhuriyetini yıkmaya ve kendi kafasına göre etnikçi bir devlet kurmaya çalışıyor yani Akp de, Hdp de hem felsefeye ve bilime hem de dini tanımlayan Din hadisileri’ne aykırı bir amaç içinde; bu açıdan her siyasi parti de aynı durum içinde ancak Akp ve Hdp dışında, Tbmm’de olup da Türkiye’de yeni bir devlet kurmak amaçı taşıyan başka siyasi parti yok.

 

Bu nedenle ki Türkiye’yi yıkmak, Türkiye’ye zarar vermek isteyen ne kadar yerli ve yabancı güç varsa tümü de ya Hdp’nin ya Akp’nin içindedir ya da bu iki siyasi partiyi desteklemektedir.

 

Bu nedenle ki Açılım, Çözüm süreci gibi şeyler Akp ile Hdp’nin başlarından çıkmıştır. Bakın Akp bunca olanağı olmasına karşın Hdp’yi ne kapatıyor ne kapattırıyor. Hdp kapatılsın isteği şu an yalnızca Vatan partisi’nin gündeminde.

 

Tek doğru devlet, tek doğru ülke, tek doğru millet biçimi ise siyaseti ve özel sektörü terk edip yalnızca Felsefe-Bilim-Din hadisileri devleti, ülkesi, milleti olmaktır.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 10.5.19/06.43