KEMAL KILIÇDAROĞLU VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Chp başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açık ki gerçek ki doğru bir önder, lider değil çünkü herşeyden önce şu ki 'kitap okumuyor'muş. Akp başkanı Erdoğan da kitap okumadığını söylemişdi(söylemişti). Oysa önder, lider kitap yazmalı bile. Yani 200 üniversite olan ülkede önder, lider kitap okumaz mı hiç?

 

Ancak bazıan(bazen, bazen) bir şeyler beceriyor, ve bu da görüldüğü kadarı ile yalnızca seçimlerde oluyor, ve görüldüğü kadarı ile şu ana kadar yalnızca iki kez oldu bu becerililik; ilki bir genel seçimdi ki cumhurbaşkanı Erdoğan Chp'ye hükümeti kurma görevini vermemişdi(vermemişti); ikincisi de 2019 martı yerel seçiminde oldu.

 

Kemal Kılıçdaroğlu 2019 martı yerel seçimi öncesinde Akp'ye 'Senden Ankara'yı da alacağız, İstanbul'u da alacağız' demişdi(demişti).

 

İzmir zaten Chp'de idi de, İzmir'i de Akp'ye vermediği için İzmir'i de almış durumda denilebilir çünkü açık ki 2019 martı yerel seçimi için Akp İzmir'e, tarihinde en çok biçimde yüklenmişdi(yüklenmişti).

 

Yani 2019 martı yerel seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu, verdiği sözü tutdu.

 

Ancak, dediğim gibi; Türkiye'de gerçek, doğru bir önder, lider yani felsefeye, bilime ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne sarılmış bir önder, lider henüz yok. Yani bu durumda kim kazanırsa kazansın Türkiye kazanmamış, Türkiye yitirmiş olmakta çünkü hem insanlığa en doğru tek yol gösterici felsefe, bilim, ve din hadisileri'dir hem de siyaset bir cehalet, barbarlık ve nefs türüdür yani açık ki siyasetle asla kazanılmaz, siyasetle gelen zafer gerçekte zafer değil yenilgidir. Siyaset felsefenin, bilimin, Din hadisileri'nin dünyası değildir; hükümdarların kavgasıdır.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 3.5.19/03.57