EVRİME KANIT SAVIM: SPERM SAYISI

Önce şunu anlamak zorunludur:

1- Evrim yalnızca bir nicelik yani kemik, fosil işi değildir.

2- Evrim yalnızca maymun, insan yani canlı konusu değildir.

3- Evrime inanmayanlar ve saldıranlar buna bilimsel kılıflar vermeye çalışsalar da bunu bilimsel oldukları için, bilimsel amaçla değil ilahlarından korktukları için yapmaktadırlar.

4- Evrim ancak felsefe, mantık yani nitel akıl ile anlaşılabilir.

 

Kuşkusuz ki anlamak isteyenler için evren sayısız evrim kanıtı ile doludur. Bunlardan biri de kuşkusuz ki sıperm(sperm) denilen şeydir.

 

Sıperm sayısı erkek insanda bir zamanlar 120 milyon falanmış, bir ölçülükte. Günümüzde ise bu, 10, 12 milyona kadar inmiş. 500 bin diyenler de var.

 

Ne olursa olsun; ister yüz milyon, ister yüz. Farketmez.

 

Eğer evrende ilah olsaydı ya sıperme bile gerek duymazdı ya da tek bir sıperm var olurdu tıpkı insna dişisinde ayda tek bir yumurta var olması gibi. Yani neden bayanda 1 yumurta var da erkekte milyonlarca ya da yüz binlerce(yüzbinlerce) sıperm var? Eğer bir ilah var olsaydı bu iş için bir araça yani sıperme bile gerek duymazdı ya da tek bir sıperm olurdu ve ona 'Git görevini en iyi biçimde yap' derdi ve tek bir sıperm gidip işini en iyi biçimde yapardı.

 

Yüzbinlerce(Yüz binlerce) ya da milyonlarca sıperm olması hem bu işin rastlantıya baplı olduğunu hem evrenin, dünyanın, insanın rastlantı olduğunu yani evrene, dünyaya rastlantının egemen olduğunu göstermektedir ki bu da ilahın ya da ilahların var olmadığı ya da ilahın ya da ilahların evren ile, dünya ile, insan ile ilgilenmediğini, onları kendi hallerine bıraktığını gösterir. Ancak yine de bir tek sıperm yerine yüzbinlerce ya da milyonlarca sıperm olması daha en baştan herşeyin rastlantı olduğunu ve ilahın olmadığını yani evrimin doğru olduğunu gösterir yani Yaratılış'çıların doğru olmadıklarını gösterir.

 

Anlayan anlar, anlamak istemeyenler ise asla bilimden ilimden söz etmesinler çünkü onların derdi belli ki ilim bilim, gerçekler, doğrular falan değil kendi keyifleridir.

 

Yani dişide 1 yumurta oluyor da erkekde(erkekte) 1 sıperm neden olmuyor? İlah olsaydı kuşkusuz ki gücü buna yeterdi, yetmeliydi. Yani bu bir israftır ve israf da dine aykırıdır.

 

 

Necdet Gürçiftçi

İnternette yayınlandığı zaman: 28.3.2016/10.32

(Öteki yazılarımı www.siir-defteri.com'da okuyabilirsiniz).


Başlık Kategori Yayın Tarihi
15 TEMMUZ'U TATİL YAPMAK YANLIŞ SAVIM Felsefe 14.07.2020
TOPLUMDA BAYAN BASKISI SAVIM Felsefe 13.07.2020
AYASOFYA FATİH'İN DEĞİL ATATÜRK'ÜN OLMALI DEĞİL Mİ? Felsefe 12.07.2020
KADIN FAŞİZMİ KURAMIM- 1 Felsefe 11.07.2020
AKP'Yİ YÖNLENDİRME TAKTİĞİ ÖNERİM Felsefe 10.07.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020
Kızların Oyuncağı! Felsefe 10.05.2020
Zihinsel Engelli (Felsefe) Felsefe 02.04.2020
Televizyonlar ve Toplumsal Gelişmeler Felsefe 01.03.2020
PİŞMANLIK Felsefe 31.12.2019