EVRİME KANIT SAVIM: ERKEKTE MEMELER

Evrime karşı olmak ya da evrime düşman olmak bilimsel ya da mantıksal bir nedenle değil genelde cehaletten; dini inanç açısından ise; dini inanç baskısından, zorlamasından ve korkusundandır çünkü dinin inançlar dünyayı ve insanı bir ilahın yaratdığını(yarattığını), ve doğrudan insan olarak yaratdığını ileri sürerler. Dini inançlara göre de ilaha karşı gelmek ilah tarafından cezalandırılmak demektir. Yani evrimi savunmak özgürlüktür ancak evrime karşı olmak dini inançtan değil de cehaletten olsa da özgür olmamaktır yani evrimcilik özgürlüktür, evrim karşıtlığı ya da düşmanlığı özgürlük değildir çünkü özgürlük mantık ile, mantık özgürlüğü ile olur öncelikle. Yani dini inançlılar insanın evrimine tanık da olsalar evrime karşı olmak, evrime karşı çıkmak zorundadırlar çünkü yoksa ilahları onları cezalandıracaktır.

 

Son zamanlarda; evrimin dini inança(inanca), dini inançlı olmaya zıt bir şey olmadığı yönünde sav ortayaatılmıştır(ortaya atılmıştır) bazı dini inançlılarca ki içlerinde akademisyenler, bilimciler de vardır ki onlar da sözde akademisyenler, sözde bilimcilerdir çünkü gerçek, doğru bilim bilimdışılıklara inanmaz; işte bu durum evrimi yalnızca nicelik olarak anlayan yanlış mantığın ürünüdür.

 

Evrimciler de, evrim karşıtıları(karşıtları)/düşmanları da sanıyorlar ki evrim yalnızca bir niceliktir, yalnızca nicel bir durumdur; ve sanılıyor ki kanıtlanması da yalnızca somut kanıtlara bağlıdır.

 

Hayır; evrim mantıkla yani somut kanıtsız da kanıtlanabilir; ve evrimin temel özelliği de somut değil soyut olmasıdır zaten.

 

Evrim konusunda; ileri sürülmüş savları da ‘Evrime kanıt savım’ olarak yazıyorum çünkü benim o savlara yaklaşımım farklıdır.

 

Bu konudan olarak evrime bir kanıtım da insan erkekinde(erkeğinde) memelerin olmasıdır.

 

Eğer bir ilah var olsaydı; hem insan erkekini(erkeğini) insan dişisi gibi memeli, meme uçulu(uculu) yaratmazdı; hem de durumun böyle olmasına karşı olurdu çünkü bu durum insan erkekine dişilik organı yani vagina takmak gibi birşeydir.

 

Yani mantık olarak bir gerçek ki eğer bir ilah var olsaydı; insan erkekinde meme asla olmazdı. Bu durumda demek ki evrim savı doğrudur, gerçektir.

 

Evrim nicelikten önce nitel mantıktır ki bu durum insan beyinini(beynini) de yaratmıştır yoksa insan insna bedenli ancak hayvan beyinli, hayvan kafalı, hayvan başlı bir şey olurdu.

 

Evet; evrim sorgulamak, mantık ve cesaret ister; evrim karşıtlığı, düşmanlığı ise boyuneğmek(boyun eğmek), mantıksızlık ve korku.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 27.4.19/02.32

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
MODA SİTELERİ CİNSEL TEŞHİR SAPKINLIĞI YAPIYOR SAVIM Felsefe 09.07.2020
DİN BAŞKA DİNİ İNANÇ BAŞKA SAVIM Felsefe 08.07.2020
GÖNÜL Şiir 07.07.2020
ADAM OLMAK (MASAL) Edebiyat 06.07.2020
Hz Allah Hz Kuran Hz Muhammed deyip Müslümanları yanıltmaya çalışıyorlar savım Felsefe 05.07.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020
Kızların Oyuncağı! Felsefe 10.05.2020
Zihinsel Engelli (Felsefe) Felsefe 02.04.2020
Televizyonlar ve Toplumsal Gelişmeler Felsefe 01.03.2020
PİŞMANLIK Felsefe 31.12.2019